Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/12/2010, 14:28  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ναι Γιαννη, αλλα αν το δεις λιγο ποιο διαφορετικα,
ο κανονισμος αναρτηθηκε κ παρουσιαστηκε ως ομοφωνα συμφωνος απο τους οδηγους κ εμπλεκομενους του tarmac.
εγω δεν ειμαι συμφωνος σε καποια θεματα , με μια τετοια αναρτηση - προτασει φαινεται οτι ειμαι συμφωνος.
αυτο ειναι ατοπο κ με τοποθετει στην μερια την λαθος, κατι που δεν θελω.

ο κανονισμος προταθηκε κ απο πλειοψηφια τοτε συνταχτηκε.
οχι ομως οτι ολοι ειμασταν συμφωνοι οκ , γιατι δημιουργουντε παρεξηγησεις οπως λες στο γραπτο λογο πολυ ευκολα για τριτους που τον διαβαζουν,
εγω δεν εχω δικαιωμα να παρω αποφασεις σαν tarmac, κ αυτο απο μεριας μου στον Δημητρη ηταν ξεκαθαρο.
Αλλα οπως πολυ σωστα λες , ο γραπτος λογος δεν ειναι το ιδιο με το να το πεις απο κοντα με τον αλλον.
συμφωνω απολυτα.

Δεχομαι την προσπαθεια του Tarmac συνολικα στο να κανει κατι καλυτερο.
εχω ομως κ προσωπικη αποψη διαφορετικη σε καποια θεματα.
Μπορει σε αυτα τα θεματα να ειμαι καθετος κ απολυτος, Ναι το δεχομαι, αλλα ειναι θεματα που Παγκοσμιος δεν υφισταντε . κ ειναι θεματα ασφαλειας, οπου ναι εκει ειμαι καθετος, παντα.
κ εφοσον κ στην προσωπικη μου ζωη αλλα κ στο πως πρατω, ειμαι ετσι κ ετσι με ξερει ο κοσμος , τωρα γιατι απορειτε με τα λεγομενα μου ?

τελος για να μην μακρυλογο κ κουραζω τον κοσμο,
ολο οτι λεω ειναι η προσωπικη μου θεση κ μονο.
Εφοσον μεχρι σημερα οδηγο μεσω του tarmac στο gtcc, την εκφραζω εδω απλα.
Επισης σαν Πετρος παντα θα ειμαι υπερ τον οδηγων, κ ποτε κατα τους σε οτιδηποτε, οτιδηποτε θελει καποιος να πει - προτυνει συζητηση εμενα ειναι χαρα μου να μοιραστω τον διαλογο μαζι του, το τι θα γινει απο εκει κ περα ειναι αλλο θεμα, αλλα σε καθε περιπτωση δεν θα τον προσβαλω ποτε σε αυτο που θελει να πει οτι θα του επιτεθω (δεν αναφερομαι σε εμενα)
Εμενα ακομα κ αυτα ειναι πραγματα που με ενοχλησανε κ με απασχολησανε πολυ οταν εμαθα κ ειδα καποια πραγματα.

Γενικα
το τι εν τελη θα γινει θα δειξει.
Δεν ξερω αν ειμαι κατανοητος, αν οχι ευχαριστως να διευκρινηστω καλυτερα.

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/12/2010, 15:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Η πρόταση του Κανονισμού ΠΟΤΕ και πουθενά δεν παρουσιάστηκε, ούτε αναρτήθηκε ως ομόφωνη απόφαση από τους οδηγούς του TARMAC και μη λες σε παρακαλώ ό,τι θέλεις, γιατί παραποιείται η πραγματικότητα.
ΠΟΤΕ !

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/12/2010, 16:45  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Δημητρη με δουλευειες τωρα λιγο ετσι εε ?
την Τεταρτη 15 στην συνελευση , τι ειπες οταν ξεκινησες την κουβεντα ?
θυμασαι ?
οτι αυτη ειναι η προταση του tarmac , εχοντας καθισει κτλ κτλ !

ευτηχως δεν το ακουσα μονο εγω αυτο.
Ουτε ειπα οτι ειναι η προταση των οδηγων ΜΟΝΟ, αλλα αν πας λιγο ποιο πισω στο θεμα 8α δεις οτι αυτες οι λεξεις ,

Δημοσιεύθηκε: 18/12/2010, 01:56 απο εσενα στην πρωτη σελιδα της ενοτητας. αναφερομενος στο απο κοινου.
περασε ομως το ομοφωνα στον προφορικο λογο κ αν θυμασαι κ καλα, που σιγουρα το θυμασαι, οτι λεω εδω, αφενος στο ειπα κ την παρασκευη (δευτερη κατα σειρα φορα) στην Speed Park κατ ιδιαν ενοπειων πολυ κοσμου , αλλα το ξεκαθαρισα κ την Τεταρτη στην συνελευση που ημουνα παρον

κ μεταξυ μας σου εχω ξεκαθαρισει οτι μπορει οι αποψεις μου / σου αντιστοιχα να μην ειναι απολυτα συμφωνες παντα , για πολλους κ απλους λογους.
Μπορει πολυ απλα εγω να σκεφτω κατι απο την μερια του οδηγου , η απο την μερια του GTCC ,
εσυ αντιστοιχα, μπορει να το σκεφτεις απο την μερια του tarmac η απο την μερια του Gtcc.

to κοινο σημειο ειναι το gtcc, αλλα τα αλλα δυο μη κοινα σημεια μπορει να μας φερνουνε αντιθετους σε μια αποφαση - σκεψη.

αυτο δλδ ειναι τοσο κακο ?
Οχι γιατι ,αν η απαντηση σου ειναι Ναι (που πολυ αμφιβαλω, γιατι θα εκπλαγω..) τοτε εχω κανει μεγα λαθος που συμετεχω σε αυτη την κουβεντα, κατι που δεν νομιζω οτι ισχυει φυσικα

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/12/2010, 16:49  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

και επισης , αν ενοχλει που εκφραζω την αποψη μου η οπως αλλιως ας το πει οποιος θελει,
μπορει πολυ απλα καποιος να μου το πει κ θα το σεβαστο ακαριαια.

ειναι πολυ απλα τα πραγματα, αλλα νομιζω οτι γινετε ενας διαλογος, με αντιπαραθεσεις προφανος , αλλα μπορω κ παλι απλα να τον σταματησω (ετσι κ αλλιως δεν το κανω για καποιο προσωπικο οφελος, αυτο ειναι ξεκαθαρο κ γνωστο)

Δημητρη , και λοιποι, αν επιθειμειτε πειτε μου να απεχω απο την συζητηση

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
panos
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 20 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 158
Περιοχή: athens-petroupoli
seychelles.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/12/2010, 19:34  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

αντι να τρωγεστε σαν το σκυλο με τη γατα και να καθομαι να διαβαζω " μα ναι γιαννη μου, μα οχι δημήτρη μου" πειτε τι θελετε ο καθενας, ξεκαθαρα και απλα. αφηστε κατα μερος το να προσπαθειτε να εξηγησετε τα γραφομενα των αλλων, πειτε ξεκαθαρα τι σας αρεσει και τι οχι στην προταση που αναρτηθηκε.. τοσο δυσκολο ειναι που πρεπει να τα διαβαζουμε ολα αυτα?

ελατε ρε παιδια, αν δεν μπορειτε εσεις ποιοι μπορουνε?


και σταματηστε αυτην την ειρωνεια του τυπου "εμεις το πληρωνουμε, εμεις εχουμε λογο" πληρωστε μια πιστα μονοι σας στην τελικη, μπειτε τρεχτε οπως θελετε και τελος.

για ακομα μια φορα θα πω πως ειναι αδυνατο να γινονται ολα με τετοιο τροπο που να μας βολευουν ολους.

αντε και ειναι και γιορτες και τρογεστε... Razz

_________________
150 ειναι καλα? να τ'αφήσω?

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από panosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/12/2010, 19:50  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

@ Πέτρο
Ξεκινάμε με το δεδομένο ότι αυτός που έχει αντίθετη άποψη θα πρέπει πρώτα να θανατώνεται και μετά να μαστιγώνεται για παραδειγματισμό στη μέση της πίστας.
Πέτρο τι λες? Από πότε σου έκοψε κανείς το λόγο? Πόσες φορές μιλήσαμε (για ώρες) στο τηλέφωνο και συζητήσαμε για το θεσμό?
Οσο για το θέμα της πρότασης, σωστά είπες πως στην ΓΣ του GTCC παρουσίασα την πρόταση ως πρόταση του TARMAC, γιατί πραγματικά ήταν πρόταση του TARMAC. Το ότι είχες αντίρρηση σε κάποια σημεία εσύ δεν ακυρώνει το γεγονός ότι μαζευτήκαμε οδηγοί του TARMAC (μαζί κι εσύ) και συζητήσαμε ακριβώς αυτό: Την πρόταση του TARMAC για τον κανονισμό του GTCC 2011. Τι συζητούσαμε τότε? Τι γράφαμε, διαβάζαμε και ξαναδιαβάζαμε τόσες ώρες για να σιγουρευτούμε ότι βγάζουμε σωστή κοινή πορεία?
Το νόημα του να ανήκεις σε μια κοινότητα (club εν προκειμένοις) και να βγάζεις μια κοινή απόφαση, είναι να γίνεται μια Δημοκρατική διαδικασία, να βγαίνει μια κοινή γραμμή και όσο κι αν κάποιος διαφωνεί με την κοινή γραμμή, να την υπερασπίζεται σαν να είναι δική του!
(χωρίς αυτό να σημαίνει ότι δεν θα εκφράζει την αντίθεσή του όπου υπάρχει)

@Πάνο
Δυστυχώς στην Ελλάδα όταν συμμετέχουμε κάπου που έχει κάποιους κανόνες, αμέσως επιδιώκουμε με το έτσι θέλω να τους αλλάξουμε έτσι όπως μας εξυπηρετεί εμάς...

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Grande Jerry
μαμά
μαμά


Ηλικία: 35
Ένταξη: 27 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 62

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/12/2010, 20:47  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:

@Πάνο
Δυστυχώς στην Ελλάδα όταν συμμετέχουμε κάπου που έχει κάποιους κανόνες, αμέσως επιδιώκουμε με το έτσι θέλω να τους αλλάξουμε έτσι όπως μας εξυπηρετεί εμάς...



ότι πιο σωστό έχω διάβαση μέχρι τώρα Rolling Eyes


Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Grande JerryΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
axpower
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 27 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 127
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/12/2010, 09:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Δυστυχως βλεπω οτι ολοι προσπαθουν να φερουν το θεσμο στα μετρα τους και οχι τι ειναι καλο για τον ιδιο το θεσμο πλυν ελαχιστον εξαιρεσεων.


Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από axpowerΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Ornella
μαμά
μαμά


Ηλικία: 39
Ένταξη: 21 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 20

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/12/2010, 16:01  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Φροντίστε στην φιλανθρωπική να είσαστε ολοι εκει να γίνει μια σύντομη κουβέντα να τελειώνει αυτο το θεμα .... γιατι είσαστε μεγάλα παιδιά και παπουδες Razz ... και εγω που ειμαι 26 τα βλέπω και γελάω ΣΟΒΑΡΕΥΤΕΊΤΕ , απο το ιντερνετ δεν γίνονται κουβέντες και το διαπίστωσα και προσωπικά διαβάζοντας ΧΩΡΙΣ να ξέρω τα πάντα , λάθος μου


Εγω το μονο που οφείλω να πω ειναι πως δυστυχώς στην "αρχη" αυτής της "παρεξήγησης" ακουσα μονο την μια πλευρά και έκανα λάθος

και οφείλω και μια γραπτή ΣΥΓΝΏΜΗ στον ΔΗΜΗΤΡΗ ΣΕΛΑ

Σέβομαι τους οδηγούς - φίλους που τοσα χρόνια έχουν προσφέρει άφθονο θέαμα σε όλους μας , αυτο ομως δεν σημαίνει πως οι κανονισμοί πρέπει να γυρίζουν γύρο απο τον άξονα τους ....

Δεν γίνετε να τα έχουμε ολα σε αυτον τον κοσμο .... τα λεω με πολύ αγαπη σε ολους σας ... είσαστε όλοι φίλοι μου και στεναχωριέμαι να βλέπω τέτοια πράγματα ...

Μην αρπάζεστε με το παραμικρό , κάντε την διαφορά σε αυτήν την χώρα που ολα πανε σκατά και ολοι εχουν νεύρα με το παραμικρό ...

_________________
Image

Δίδυμοι Γένος:Θηλυκό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από OrnellaΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/12/2010, 18:30  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

GTCC
Δελτίο Τύπου

24/12/10

Τις τελευταίες μέρες έχουν δει το φως της δημοσιότητας κάποιες επιστολές σχετικά με το GTCC οι οποίες απέχουν πολύ από την πραγματικότητα.
Σ’αυτές γίνεται αναφορά σε γεγονότα που δυστυχώς έχουν παραποιηθεί από τον συντάκτη τους, και με προσβλητικό και ενίοτε υβριστικό τρόπο επιχειρούν να πλήξουν το κύρος και τη φήμη του GTCC και των εκπροσώπων και clubs που διοργανώνουν και ταυτόχρονα στηρίζουν τον θεσμό.
Το αποκορύφωμα αυτών των ενεργειών ήταν η παρουσίαση ονομάτων που υπογράφουν ένα κείμενο προσβλητικό προς το θεσμό και καθ’όλα αντίθετο με την ιδεολογία του.
Σε απάντηση των δημοσιευμάτων αυτών αισθανόμαστε χρέος μας να δηλώσουμε πως η διοργάνωση του GTCC υπηρετεί τους σκοπούς για τους οποίους δημιουργήθηκε, και την ιδεολογία του από την ημέρα της γέννησης του θεσμού ως και σήμερα, που φαίνονται καθαρά στα παρακάτω κείμενα, τα οποία βρίσκονται σε περίοπτη θέση στο site του GTCC
www.GTCC.gr

«Τι είναι το GTCC;
To GTCC είναι ένας θεσμός Τime-trial που πραγματοποιείται σε οργανωμένες πίστες στην Ελλάδα από όλα τα οργανωμένα αυτοκινητιστικά Clubs της Ελλάδας, και στον οποίο οι διαγωνιζόμενοι οδηγούν όσο πιο γρήγορα μπορούν, κάνοντας ένα (1) γύρο προθέρμανσης και τρεις (3) χρονομετρημένους γύρους.
Οι συμμετέχοντες χωρίζονται σε κατηγορίες σύμφωνα με τα κυβικά τους και το επίπεδο προετοιμασίας του αυτοκινήτου τους, και νικητής της κάθε κατηγορίας αναδεικνύεται αυτός που πραγματοποίησε τους τρεις (3) χρονομετρημένους γύρους στον λιγότερο συνολικό χρόνο.
Το gtcc είναι ένας θεσμός που διανύει ήδη τον 5ο χρόνο διεξαγωγής του. Δημιουργήθηκε σαν μία οικονομική μορφή αγώνων/δεξιοτεχνιών για να ικανοποιήσει το πάθος των οδηγών για γρήγορη οδήγηση σε πίστες, με έντονο το στοιχείου του συναγωνισμού. Οι τεχνικοί κανονισμοί αλλά και ολόκληρη η ιδέα του αγωνιστικού μέρους του gtcc, είναι θεσπισμένοι με γνώμονα την ερασιτεχνική προετοιμασία των αυτοκινήτων ώστε να κάνει προσιτή την συμμετοχή για κάθε οδηγό-αγωνιζόμενο, αλλά και -γιατί όχι- να αποτελέσει ένα προστάδιο για τυχόν μελλοντική εμπλοκή των συμμετεχόντων στους Αγώνες του Ελληνικού Πρωταθλήματος και των διαφόρων Κυπέλλων.»

«Ποιος διοργανώνει το GTCC;
Το GTCC είναι μια συνεργασία των οργανωμένων Club αυτοκινήτου στην Ελλάδα. Διοργανώνεται από τα ίδια τα Club, ως ένας αγώνας «από εμάς για εμάς». Έτσι κάθε Club συνεισφέρει στην διοργάνωση σε ότι έχει να κάνει με αποφάσεις, καθώς και την ίδια την στιγμή του αγώνα.»

«Πρέπει να είμαι μέλος σε κάποιο Club;
Το GTCC διοργανώνεται από τα ίδια τα Club, έτσι προϋπόθεση είναι να είστε εγγεγραμμένος/η σε κάποιο από τα οργανωμένα Club αυτοκινήτου που υπάρχουν στην Ελλάδα. Από το 2007 μάλιστα, τις αιτήσεις συμμετοχής, τις παραδίδουν στην Γραμματεία του αγώνα οι εκπρόσωποι των Club, άρα θα πρέπει να έρθετε σε επαφή με το Club που ανήκετε...»


Σύμφωνα με τον Κανονισμό Λειτουργίας του GTCC, οι αποφάσεις λαμβάνονται από τη Γενική Συνέλευση, στην οποία έχουν δικαίωμα να συμμετάσχουν όλα τα οργανωμένα Clubs στην Ελλάδα. Οι διαδικασίες είναι απολύτως Δημοκρατικές. Οι εκπρόσωποι των Clubs έχουν κάθε δικαίωμα να μεταφέρουν τις απόψεις των μελών τους που ενδιαφέρονται να αγωνιστούν στο GTCC και συναποφασίζουν για τους κανονισμούς που διέπουν τους αγώνες του GTCC, ενώ συνεισφέρουν στην διοργάνωση χωρίς κανένα απολύτως οικονομικό όφελος.
Είναι προφανές ότι οι απόψεις των οδηγών ακούγονται ηχηρά και αυτές ακριβώς είναι η βάση των αποφάσεων και των κανονισμών του GTCC.
Πέραν όμως του προφανούς, οποιοσδήποτε επιθυμεί, έχει την ευχαίρεια να έρθει σε επαφή με το GTCC για οποιαδήποτε ερώτηση, πρόταση ή σχόλιο, μέσω email αλλά και της ειδικής φόρμας επικοινωνίας που βρίσκεται στο site.

Λυπούμαστε ιδιαίτερα που κάποιοι ακολούθησαν τη συγκεκριμένη τακτική, προσπαθώντας προφανώς για ίδιο όφελος να προσαρμόσουν ένα θεσμό στα μέτρα τους, αψηφώντας τους Κανονισμούς, τις Δημοκρατικές διαδικασίες και την ιδεολογία του GTCC.

Δηλώνουμε αποφασισμένοι να συνεχίσουμε να προσπαθούμε -ακόμα και στους δύσκολους αυτούς καιρούς για όλους μας- για την καλύτερη δυνατή διοργάνωση του GTCC, χωρίς να ξεφεύγουμε από την ιδεολογία που διέπει τη λειτουργία του.

Σε αυτά τα πλαίσια τις επόμενες μέρες θα ανακοινωθεί ο νέος, ανανεωμένος Ειδικός Κανονισμός των αγώνων GTCC για το 2011, με τον οποίο επιδιώκουμε ένα καλύτερο πρωτάθλημα τη νέα χρονιά.

Ευχόμαστε καλά Χριστούγεννα και το 2011 να είναι γεμάτο υγεία και ευτυχία για όλους!


Η Γενική Συνέλευση του GTCC.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/12/2010, 14:10  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

δεν θελω να μπω σε πολλες κουβεντες, θα πω πως το νιωθω το θεμα.

Το gtcc ειναι ενας θεσμος που αργησε πολυ να δημιουργιθει.

1 τα κλαμπσ υπηρχαν απο 99 εως το 06 απο το 06 εως εδω υπαρχει η καταρευσει των κλαμπς και οι λογοι ειναι πολοι ο μεγαλυτερος ειναι οτι οι νεοι ανθρωποι 18 με 22 δηλ τωρα ειναι 30 εχουν απαξιωση το αυτοκινητο και μαζι με αυτους και οι αυτοκινητοβιομηχανιες, δεν εχουν ταυτοτητα τα αυτοκινητα ειναι ολα ιδια εχουν τα ιδια πραμματα και ειναι ΓΕΜΑΤΑ κουμπια και τα κουμπια ειναι αυτα που ψαχνουν οι νεοι ανθρωποι.

2 εκτος απο λιγες εξεραιρεσεις στα κλαμπσ κουμαντο κανανε κατι καλοπαιδα με συμφερον την δικια τους προβολη και τσεπη.

βαση ολων αυτων απο εδω και εμπρος θα τρεχουν μονο αυτοι που θελουν να τρεχουν μην περιμενετε να ερθει κοσμος δεν τους απασχολει το θεμα εαν κανετε gtcc με ipad κατι μπορει να γινει.

το gtcc κινδινευει να χαθει απο το ιδιο του το σκεπτικο.

επισης ειμαι υπερ τις καταργησεις των των κατηγοριων με τα σουπερ ντουπερ αυτοκινητα.

Υ.Γ εαν υποθεσουμε οτι το ταρμακ ειναι το πιο σωστο κλαμπ σε ολα του.

< << εχει τα λιγοτερα μελη>> >

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
Kyriakos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 37
Ένταξη: 05 Οκτ 2010
Δημοσιεύσεις: 12

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/1/2011, 08:47  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τελικά τι γίνεται με την υπόθεση;; Προχωράει καθόλου το πράγμα;;

_________________
Image

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από KyriakosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/1/2011, 09:12  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κυριάκο προχωράει η υπόθεση.
Μάλιστα είμαστε σε πολύ καλό δρόμο, αλλά για λίγες μέρες ακόμα θα πρέπει να κάνουμε υπομονή, μέχρι να υπάρχουν κάποιες σημαντικές εξελίξειςπου θα μπορούν να ανακοινωθούν.
Σίγουρα όμως τα νέα θα είναι πολύ καλά!

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kyriakos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 37
Ένταξη: 05 Οκτ 2010
Δημοσιεύσεις: 12

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/1/2011, 09:40  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Χαίρομαι Δημήτρη! Περιμένω την επόμενη συνάντηση του Tarmac για να σας ρωτήσω μερικές πληροφορίες για τον θεσμό και τη διοργάνωση.
Άντε μακάρι να πάνε όλα καλά!

_________________
Image

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από KyriakosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
flawless
μαμά
μαμά


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 16
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 4/2/2011, 23:34  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Παιδιά καλησπέρα και καλή χρονιά (έστω και καθυστερημένα) και από μένα.

Φαίνεται ότι έλειψα το μήνα με τις περισσότερες εξελίξεις στο χώρο μας (Δεκέμβρη του 10) και έμεινα πίσω. Ήμουν εξωτερικό με τη δουλειά και όταν με το καλό επέστρεψα άρχισα να ενημερώνομαι.
Πέρασε άλλος ένας μήνας και αποφάσισα να γράψω κι εγώ μια αράδα από σκέψεις. Μπαίνω κατευθείαν στο ζουμί - γιατί θα είναι πολύ (το ζουμί).

Ξεκίνησα από το 2006 να τρέχω στο GTCC από τον πρώτο κιόλας αγώνα. Μέχρι και το 2009 οι ελάχιστοι αγώνες που έχασα ήταν λόγω προσωπικών υποχρεώσεων. Μετά, το 2010 λόγω ακριβής ζημιάς στο αμάξι έχασα ολόκληρη τη χρονιά. Αλλά σκέφτομαι ότι ανεξαρτήτως λόγων και αιτιών η πορεία μου στο θεσμό συμβαδίζει με την φθίνουσα πορεία του θεσμού. Για αυτό και γράφω σήμερα τη γνώμη μου, γιατί νομίζω ότι εκφράζω τον "μέσο" αγωνιζόμενο του GTCC. Αυτόν που έβλεπε το θεσμό σαν μια όαση, μια ευκαιρία να ξεσκάσει με ελάχιστα έξοδα και ουσιαστικά χωρίς επεμβάσεις στο αμάξι του, αντί να κινδυνεύει στην Πεντέλη και το Διόνυσο. Αυτόν που έβλεπε έναν ερασιτεχνικό θεσμό για τη χαρά της συμμετοχής, για να λυθούν μια και καλή η διαφορές μεταξύ πουντάκηδων και ραλάκιδων (lol), μεταξύ EVO και Impreza κοκ.
Δεν τα βρήκα όλα σύμφωνα με τα δικά μου γούστα και επιθυμίες απο την αρχή. Ο κανονισμός ήταν μια πολύ καλή προσπάθεια, αλλά θα ήθελα μια κατηγορία για "εμένα" τον "μέσο" αγωνιζόμενο,
- που έρχεται με το κανονικό του αυτοκίνητο,
- που δεν βγάζει το σαλόνι του στο πάρκιν του Καρτόδρομου,
- που δεν θέλει να δώσει 450€ για Α048 μέχρι να αποφασίσει ότι αυτό που κάνει το γουστάρει τόσο όσο να αρχίσει να τα "χώνει", και
- που θέλει να ανταγωνιστεί εφάμιλλα αυτοκίνητα στην κατηγορία του μπας και δει κανα βάθρο (και ας μην είναι αυτοσκοπός).

Πήγα και Τρίπολη, μου άρεσε και ξαναπήγα, γκρίνιαζα που χάσαμε τα Μέγαρα και έπρεπε να κάνω ταξίδι για να τρέξω και μου στοίχιζε 150€ για 5+5 γύρους.

Και φτάνουμε στο σήμερα, στους τελευταίους αγώνες που ανακοινώνονται τελευταία στιγμή, που είναι όλοι μακριά από Αττική, κτλ κτλ. Τα έχετε πει, δεν θα επεκταθώ. Γίνεται μια προσπάθεια να φέρετε πίσω τον κόσμο στο θεσμό. Και κάπου εκεί αρχίζουν κατά τη γνώμη μου οι παραφωνίες.

Ετοιμάζεται ένας καινούργιος κανονισμός με μερικές διαφωνίες που τελικά (δυστυχώς) καταλήγουν και σε e-τσακωμούς, αλλά εγώ δεν μπορώ να καταλάβω το λόγο των περισσοτέρων αλλαγών που προτείνετε.
Ειδικά το σπάσιμο των κατηγοριών είναι κατά τη γνώμη μου άκαιρο και δεν θα βοηθήσει. (πάλι σαν "μέσος" αγωνιζόμενος) σκέφτομαι ότι επιτέλους μετά από 5 χρόνια εισακούστηκαν οι επιθυμίες μου!
1. Stock κατηγορία!!! Σούπερ για μένα που είχα κουραστεί να συναγωνίζομαι θηρία με πολιτική περιβολή.
Όμως αυτό θα έπρεπε να έχει γίνει όταν πρωτοξεκίνησε ο θεσμός και όχι σήμερα που έχουμε προχωρήσει. Ακόμα κι εγώ ο σπαγκοραμένος, εξαιτίας του GTCC έβαλα ένα σωστό rollbar στο αμάξι μου, αγόρασα σεμισλικ, αναβάθμισα κάπως τα φρένα μου και τώρα αλλάζω και ανάρτηση. Γιατί? γιατί όσο αντίθετος κι αν ήμουν με αυτά τα έξοδα στην αρχή, ανδρώθηκα μέσα από αυτό το θεσμό οδηγικά, έγινα καλύτερος και έπρεπε να ανεβάσω και τα όρια ασφαλείας μου.
Και διαβάζω στο νέο κανονισμό, stock κατηγορία αλλά απαγορεύονται τα σεμισλικ? Γιατί ρε παιδιά? Για το κόστος? Μα οι περισσότεροι ("μέσοι" αγωνιζόμενοι) πήραμε σεμισλικ στα προηγούμενα χρόνια - εξαιτίας GTCC - και βγάλαμε 2 αγωνιστικές χρονιές! Τώρα θα χαλάμε τα πολιτικά μας που θα ξεφτιλίζονται άμα έχουμε και δώρο-προσφορά Trackday με κάθε αγώνα? Για να μην αναφερθώ στις εκπτώσεις (είναι και επίκαιρες) στον τομέα της ασφάλειας! Εγώ δεν τρέχω με σεμισλικ μόνο και μόνο για τα 2 δευτερόλεπτα που θα κερδίσω, αλλά για τη σιγουριά που μου δίνουν ότι στην τρίπολη θα στρίψω χωρίς παρατράγουδα και ότι στον καρτόδρομο δεν θα χαλάσω τα λάστιχα στην Κ1 (τα παρατεταγμένα, όχι τα δικά μου).
Τι σας κάνει να πιστεύετε ότι η έλλειψη της stock κατηγορίας ήταν αυτή που έδιωξε τον κόσμο από το θεσμό?
Και αν τα σεμι δίνουν 2 δευτερόλεπτα, πόσα δίνει μια καλή ανάρτηση? Μια coilover των 1000€? άλλα 2 χαλαρά. Αυτά γιατί δεν σας χαλάνε στη stock κατηγορία? και πόσα άλλα μας δίνει μια 30άδα παραπάνω άλογα στην ευθεία που ένας υπερτροφοδοτούμενος μπορεί να τα βρει ακόμα και στο δρόμο (χωρίς μετατροπές) ενώ εγώ ο κακόμοιρος νορμάλ NA θα σέρνομαι? Αλλά αυτά δεν μπορούν να ελεγχθούν. Και δεν τα αγγίζει ο κανονισμός.

Θέλω να πω ότι από τη φύση του ο θεσμός είναι άδικος και πρέπει να ζήσουμε με αυτές τις αδικίες αλλιώς δεν θα καταλήξουμε πουθενά ή θα πρέπει να πληρώνουμε τα 3πλά για να έχουμε και τεχνικό έλεγχο. Που δεν είναι αυτό το νόημα του θεσμού, γιατί ούτε οικονομικά έπαθλα δίνει, ούτε επαγγελματίες οδηγούς χρειάζεται. Εγώ ποτέ δεν θα κερδίσω στην κατηγορία μου, το ήξερα από το 2006, το ξέρω και σήμερα. Ούτε με τη στοκ. Αλλά επάνω που περίμενα με λαχτάρα έναν ολόκληρο χρόνο να ξανατρέξω, δεν έχω ούτε πρόγραμμα για το 2011. Το μόνο που ξέρω με σιγουριά είναι ότι θα κάνω μάλλον 3-4 αγώνες εκτός Αττικής και ίσως 1-2 στην Αττική. Και αυτό από μόνο του με χαλάει...
Ας τον ονομάσουμε το θεσμό GTCCA (Greek Track Champ. of Clubs of Attica) και ας μείνουμε εντός των τοιχών.

Είπα πολλά (σαν προειδοποίησα) και σας κούρασα. Κι εγώ κουράστηκα και θα σταματήσω. Με μια σκέψη:
Δείτε ποιοι λόγοι οδήγησαν τις 130 συμμετοχές στις 30. Μην προσπαθήσετε να φέρετε νέους αγωνιζόμενους στο θεσμό. Κάντε κάτι για αυτούς που έφυγαν ώστε να επιστρέψουν.

Σας ευχαριστώ για το χρόνο και το χώρο.

flawless_


Λέων Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από flawlessΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/2/2011, 07:17  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κωνσταντίνε, η συζήτηση για το θέμα δεν μπορεί να περιοριστεί σε μερικές γραμμές, ούτε καν σε μερικές σελίδες.
Εκείνο που θα μπορούσα να σου πω είναι πως ο λόγος που ακόμα δεν έχει ανακοινωθεί το ήδη έτοιμο πρόγραμμα όπως και ο νέος κανονισμός για το 2011 δεν είναι άλλος από την ΕΘΕΑ, από την οποία περιμένουμε την τυπική ανακοίνωση της έγκρισής της.
Να ξέρεις πάντως ότι τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα από όπως τα φαντάζεσαι.
Αν έρθεις απόψε στην απονομή, θα τα πούμε όλα και θα γίνουν όσες συζητήσεις θέλουμε.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες