Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/4/2010, 20:14  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

splitapsou Έγραψε:
Ποιοι ήταν επικεφαλής στο Auto Festival:

Πρόεδρος: Μανώλης Χαλιβελάκης
Παρατηρητής: Θύμιος Τσαμτσούρης
Αγωνοδίκης: Γιώργος Παυλόπουλος
Αλυτάρχης: Νίκος Κόγιας



Τσαπού και ξύλο!!!!!!!! Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 13/4/2010, 12:13  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μόλις είδα το βίντεο του Αλυτάρχη που δήλωσε πως "φταίχτης είναι ο οδηγός".
Είπε κι άλλα:
Οτι ήταν επίδειξη και όχι αγώνας, ότι ήταν ένα-ένα τα αυτοκίνητα στην πίστα, ότι ο κόσμος ήταν λίγος στο σημείο και δε χρειάστηκε να γίνει κάποια κίνηση από πλευράς οργάνωσης (δηλαδή το 1 παιδάκι που σκοτώθηκε είναι ανεκτό - ίσως και περισσότερα από ένα, 2, 3, 10, ανεκτά θα ήταν) και ότι είναι ικανοποιημένος από την οργάνωση.

Συγχαρητήρια !

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
splitapsou
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 07 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1138

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 13/4/2010, 13:03  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

κατάλαβες γιατί σε πήρα εχτές και ήμουν έξω από τα ρούχα μου????

_________________
Image

Ges Takounao Cala Costa .... kai exo ipomoni...

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από splitapsouΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 13/4/2010, 20:32  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

πετρο ποσα πληρωσες συμμετοχη.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 08:50  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

80e

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 08:52  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:
Μόλις είδα το βίντεο του Αλυτάρχη που δήλωσε πως "φταίχτης είναι ο οδηγός".
Είπε κι άλλα:
Οτι ήταν επίδειξη και όχι αγώνας, ότι ήταν ένα-ένα τα αυτοκίνητα στην πίστα, ότι ο κόσμος ήταν λίγος στο σημείο και δε χρειάστηκε να γίνει κάποια κίνηση από πλευράς οργάνωσης (δηλαδή το 1 παιδάκι που σκοτώθηκε είναι ανεκτό - ίσως και περισσότερα από ένα, 2, 3, 10, ανεκτά θα ήταν) και ότι είναι ικανοποιημένος από την οργάνωση.

Συγχαρητήρια !


poios eipe oti itan ena ena ????
afou to idio video me to atixima, deixnei mauro evo na pernaei k apo piso to kokkino....
ektos autou exo k ego alla pi8anon k alloi incar...
Dimitri pou einai auto to video ????

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 08:54  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

exo k video apo ejo travigmeno , pou deixnei 3 amajia mesa stin pista.....

sto pano kommati piso apo tin kantina

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 09:19  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ το ξέρω. Και άλλοι το ξέρουν.
Οι άσχετοι με αυτά όμως, και πολλοί που δεν ήταν εκεί δεν το ξέρουν και ακούν αυτό που λέει ο Αλυτάρχης Wink

ΥΓ
Σε παρακαλώ γράφε ελληνικά.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 09:42  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ειχα μπει απο pc που δεν εχει δημητρη, ηταν προσωρινο αυτο Wink με ελληνικα γραφω !!! Smile

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
splitapsou
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 07 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1138

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 11:02  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Το θέμα είναι πως κάτι πρέπει να γίνει, πρέπει να ακουστεί η αλήθεια!!!! Δεν μπορεί 2-3 που λυμαίνονται το σπορ τα τελευταία 40 χρόνια και έχουν την πλήρη και απόλυτη ευθύνη για ότι συνέβη αυτή τη φορά αλλά και όλες τις άλλες να την περνάνε ζάχαρη και να κατηγορούν τον οδηγό. Ελπίζω η έρευνα του Εισαγγελέα να αποδώσει καρπούς και να πάει ο κάθε κατεργάρης στον πάγκο του!

Υ.Γ.1. Απορώ πως μπορούν οι κατά τον νόμο υπεύθυνοι να διατηρούν τα αξιώματα τους ακόμα και να μην έχουν παραιτηθεί!

Υ.Γ.2 Η κηδεία έγινε εχτές στα Σπάτα, καλό ταξίδι...

_________________
Image

Ges Takounao Cala Costa .... kai exo ipomoni...

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από splitapsouΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 13:33  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

γαιτι δινετε 80ε σε αυτη την μλκ και δεν δινουν 80 που ζηταμε για μεγαρα ΕΛΕΟΣ και μετα φτεει το ΤΑΡΜΑΚ η μλκ που τους δερνει φτεει.

και το παιδακι θα ηταν στην κερκιδα στα μεγαρα και στο καρτοδρομο Γ..... ΤΟ ΚΕΡΑΤΟ ΜΟΥ.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/4/2010, 14:08  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

εγω αντωνη αμα γινει τα δινω τα 80ε κ για Μεγαρα κ για καρτοδρομο δεν εχω προβλημα.
αυτη την μαλακια δεν την ειχα ξανα οδηγησει κ απλα πηγα μιας κ ειχα ελευθερο το σ-κ μου , σαββατο για δοκιμουλες κυριακη για να δω τι αγωνας ειναι αυτος..

και σε παρκινγκ αμα μου σχεδιασεις μια διαδρομουλα κ μου το πεις θα ερθω...
εχω κολημα με αυτο το πραγμα το παραδεχομαι...
εδω καρτ πηγα να δω ασπροπυργο κ ελεγα που ειναι το Punto τωρα...

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/4/2010, 09:34  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

http://www.rally.gr/default.asp?menu_code=gr_rally-news-article&race_id=0&article_id=17892

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/4/2010, 10:04  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

<<Μετά τα τελευταία γεγονότα και για την αναβάθμιση του Μηχανοκίνητου Αθλητισμού, η στήριξη της ΦΙΛΜΠΑ προς το πρόσωπο του Προέδρου, της ΕΛΠΑ και της ΕΘΕΑ ( κ.Βασίλη Δεσποτόπουλο ) θα είναι ποικιλοτρόπως εντονότερη..........

Για την ΦΙΛΜΠΑ

Κυριάκος Κ. Καπετανάκης
>>

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
johanndelta
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/4/2010, 10:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

...μπας και παρουμε πισω την Αιγειρα! (σλουρπ)

Λεμε οτι θελουν ξηλωμα!!! Ο πρωτος (χαλιβελακης) παραιτηθηκε μονος του. Παμε παρακατω...


  
splitapsou
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 07 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1138

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/4/2010, 13:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

είναι το λιγότερο που θα μπορούσε να κάνει...

_________________
Image

Ges Takounao Cala Costa .... kai exo ipomoni...

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από splitapsouΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/4/2010, 13:07  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πάντως όπως πιστεύω, όσο και να ελπίζει το αρνί, το Πάσχα σίγουρα θα το σουβλίσουν...

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
manolis
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 10 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 391
Περιοχή: Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/4/2010, 19:03  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Το θεμα ειναι ο προεδρος της ΕΛΠΑ θα παραιτηθει;;; Rolling Eyes

_________________
Image

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από manolisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
Kacey
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 43
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/4/2010, 02:30  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Σιγα μην παραιτηθει, πως θα αποδωσει ευθυνες μετα? ...

_________________
ΠΩΛ:Χαρτακια/φιλτρακια τσιγαρων και πουρακια περιπτερου, σε τιμες χονδρικης + μεταφορικα. Πληροφοριες με πμ. Για οσο υπαρχει αποθεμα

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από KaceyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
splitapsou
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 07 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1138

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/4/2010, 17:30  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Επιστολή στον πρόεδρο της ΕΛΠΑ έστειλε ο οδηγός αγώνων Χρήστος Πλατής αναφέροντάς του τα τραγικά γεγονότα που έλαβαν μέρος στο Auto Festival την “μαύρη” Κυριακή. Όπως θα διαπιστώσετε ο γιατρός τα λέει έξω από τα δόντια για να καταλάβουν επιτέλους κάποιοι ότι όλοι όσοι ασχολούνται με το motorsport στην Ελλάδα δεν μασάνε κουτόχορτο. Σίγουρα μία επιστολή που κάνει καλό που βλέπει το φως της δημοσιότητας. Πατήστε στο διαβάστε περισσότερα για να δείτε ολόκληρη την επιστολή.



Καπανδρίτι 14/4/2010
Κοινοποίηση: Σπύρο Ηλιόπουλο

ΠΡΟΣ ΤΟΝ ΠΡΟΕΔΡΟ ΤΗΣ ΕΛΠΑ ΚΥΡΙΟ ΒΑΣΙΛΗ ΔΕΣΠΟΤΟΠΟΥΛΟ

Αγαπητε Προεδρε

Αισθανομαι την αναγκη να σας γνωστοποιησω γεγονοτα που αποδεικνυουν το ποσο επιπολαια αντιμετωπιζονται μερικες φορες καποιες καταστασεις και ποσο σοβαρα υποτιμωνται κινδυνοι από συνεργατες σας που λογω θεσης θα επρεπε να είναι πιο προσεκτικοι και λιγοτερο αυταρχικα «ξερολες».
Την Παρασκευη 9/4/2010 στις 2.35 μμ περιπου,δεχθηκα τηλεφωνημα από τον Προεδρο της ΕΘΕΑ. Σας παραθετω τον διαλογο, οσο πιο πιστα γινεται:
-χαιτετισμος κι από τους 2 συνομιλητες.
-Πρ. Χρηστο εχεις να κανεις κατι την Κυριακη?
-Χρ. Δεν ξερω ακομη. Χρειαζεσαι κατι?
-Πρ. Ναι κανουμε την εκδηλωση για τον Παυλο και θελω να μας βοηθησεις
- Χρ. Δεν ξερω ακομη, να ρωτησω την Ελπη , μηπως εχει καλεσει κανεναν στο σπιτι η θελει κατι άλλο και θα σου απαντησω το απογευμα. Τι θελεις να κανω?
- Πρ. Να ερθεις σαν γιατρος.
-Χρ. Μανωλη μου να ερθω ευχαριστως, αλλά όχι σαν γιατρος, γιατι εγω μονο δοντια ξερω να φτιαχνω κι αν γινει τιποτα θα βρουμε τον μπελα μας.
-Πρ. Καλα, παρε με το απογευμα.
Τον καλεσα στις 3.20 μμ.
-Χρ. Μανωλη, μπορω να ερθω να βοηθησω, αλλά όχι σαν γιατρος. Και πρεπει να εχω φυγει στις 14.00
-Πρ. Ο.Κ. σ ευχαριστω Χρησταρα, θα τα πουμε.
Μαρτυρες μου η Ελπη κι ο Ασθενης που βρισκοταν εκεινη την ωρα στην εδρα, κι είναι ανθρωπος των αγωνων.
Την Κυριακη στις 10.15 ημουν εκει. Πηγα στην γραμματεια, κοιταξα να δω αν αναφερεται το ονομα μου ως γιατρου, ειδα πως δεν ειχε γραφτει κατι, αστειευτηκα με 2-3 φιλους (τι κανεις εδώ?-ηρθα να φτιαξω δοντια) και για να μην θεωρηθει ότι εκει ειχα συγκεκριμενη αρμοδιοτητα, εφυγα από την Γραμματεια και πηγα στα πιτς. Με ειχαν όμως ζωσει τα φιδια ότι δεν υπηρχε γιατρος, κι ετσι φροντισα να κανω γνωστο σε αρκετους από τους παρευρισκομενους ότι εκει βρισκομουν ως θεατης. Σε αντιθετη περιπτωση θα καθομουν στην γραμματεια και θα ειχα φροντισει να ελεγξω και να ασχοληθω με τον εξοπλισμο του Land Rover.
Μετα εγινε ότι εγινε (που γνωριζετε καλα) κι ευτυχως η παρουσια , αλλά και η καλη προαιρεση κι αυτοθυσια του καλου μου φιλου Γιατρου Σπυρου Ηλιοπουλου εσωσε την κατασταση.


Όμως εδώ χρειαζονται καποιες επισημανσεις.
1. Ο Προεδρος ΕΘΕΑ λειτουργησε υποτιμητικα για την εκδηλωση και φανερα επιπολαια και δεν πηρε στα σοβαρα την αρνηση μου, φροντιζοντας να εξασφαλισει γιατρο.
2. Μετα τα γεγονοτα, και εγω προσωπικα αλλά και ο κ Ηλιοπουλος περισσοτερο εκτιθεμεθα σε ηθικους και νομικους κινδυνους , χωρις να φερουμε καμμια ευθυνη. Κι εγω προσωπικα εχω συνηθισει από τετοιες καταστασεις, οποτε αποφασισα η χρειαστηκε να ενεργοποιηθω υπερ του σπορ η της ΕΛΠΑ-ΕΘΕΑ. Ο κυριος Ηλιοπουλος όμως, ασχετος εντελως με τον χωρο τι φταιει να εκτιθεται σε ανακριτικες ερωτησεις δημοσιογραφων και κάθε αλλου? Μηπως θα επρεπε η ΕΘΕΑ ευθαρσως να εχει αναλαβει τις ευθυνες της , ανακοινωνοντας απλα ότι η οργανωτρια λεσχη παρελειψε την εξασφαλιση υπευθυνου γιατρου κι ότι ευτυχως παρευρεθηκαν 2-3 ανθρωποι που προσεφεραν τις υπηρεσιες τους εθελοντικα? Η το πολύ –πολύ ότι ειχε ζητηθει αυτό από εμενα, ότι φυσιολογικα αρνηθηκα κι ότι με δικη μου πρωτοβουλια εφερα τον κ. Ηλιοπουλο, γνωριζοντας προσωπα και πραγματα? Γιατι αφηνετε να πλαναται η αμφιβολια περι της καλυψης μιας πρωτιστης προυποθεσης για την τελεση ενός αγωνα? Γιατι στην «όλα καλά» ανακοινωση της ΕΘΕΑ δεν διευκρινιζεται το θεμα? Δεν θα επρεπε για λογους ηθικης ταξης να υπαρξει ΑΜΕΣΗ και μεσα στην ημερα επανορθωση? Το εκφραζω περισσοτερο σαν απαιτηση παρα σαν παρακληση και δεν προτιθεμαι να επιτρεψω σε κανεναν να εκθετει εμενα και πολύ περισσοτερο τον γιατρο φιλο μου
3. Μετα το τραγικο γεγονος, θα παρατηρησατε ότι οι αρχοντες του αγωνα, αντι να βρισκονται στην γραμματεια και να κατευθυνουν το σωστικο εργο, ειτε πελαγοδρομουσαν ειτε φροντισαν να εξαφανιστουν. Μια τετοια εκδηλη ανικανοτητα που σε καποιες περιπτωσεις αγγιζει τα ορια της ασυνειδησιας θα μεινει ατιμωρητη?
Γεγονος 2ο.
20 περιπου λεπτα πριν την εκκινηση, κι αφου εριξα μια ματια στον χωρο, ρωτησα τον κ Παυλοπουλο (παρουσια Πανουργια, Μπουκαουρη κι αλλων στελεχων)
-Γιωργη, αυτό που κανετε δεν είναι επικινδυνο χωρις μετρα ασφαλειας? Εγω εδώ θα εφθανα με 5η
_ Εσυ εισαι ο Πλατης, απαντησε ο φιλος μου ο Γιωργος, αυτοι ερχονται με 3η. Και εδωσε την ληξη στην συζητηση.
Αυτή η από μακρυα σιγουρια, η de facto αποριψη κάθε αλλης αποψης γιατι «εγω ξερω» δεν θα πρεπει με ενεργειες σας να εκλειψει από τους αγωνες μας. Τοσο ακριβα την εχουμε πληρωσει!
Προεδρε, σε μια πραγματικα πολυ λεπτη και δυσκολη συγκυρια για το σπορ, ελπιζω και αναμενω από Σας ΑΜΕΣΑ μια σταθερη και σκληρη αντιμετωπιση. Ουτε ο χωρος, ουτε εμεις προσωπικα αντεχουμε άλλη απαξιωση.

Με εκτιμηση και σεβασμο


Χρηστος Πλατης.

_________________
Image

Ges Takounao Cala Costa .... kai exo ipomoni...

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από splitapsouΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
manolis
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 10 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 391
Περιοχή: Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 17/4/2010, 14:04  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μια χαρα τα λεει....αλλα πολυ φοβαμαι οτι μετα απο λιγο καιρο θα τα εχουν ξεχασει...οπως γινεται καθε φορα σε αυτη την χωρα....

_________________
Image

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από manolisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες