Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
MAXRISTOS
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 23 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 524
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/10/2008, 00:19  Θέμα δημοσίευσης:  Eνισχυτικό Oκτανίων Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αγόρασα προσφατα το παρακάτω ενισχυτικο οκτανίων,ύστερα απο πολύ ψάξιμο και σύντομα θα το δοκιμάσω:

Image


θα θελα να μου πείτε εαν κάποιος έχει δοκιμάσει το συγκεκριμένο,ή εαν όχι εαν ξέρει περαιτέρω πληροφορίες (π.χ εαν το χει δοκιμάσει κανένας φίλος..κ.λ.π)

Επίσης απο την παρακάτω φωτογραφία καταλαμβαίνω, πως σου δίνει την δυνατότητα περιεκτικότητας απο το 1% έως 3% σε αντιστοιχία ml/litre

Image

δηλαδή στην πιο χαμήλη βαθμιδα στο 1% ισοδυναμουν 10ml στο 1 λίτρο βενζίνης.Αρα στα 20 λίτρα ισοδυναμουν 200ml.....σωστά???

Εγω προσωπικά θα ''παίξω'' στην χαμηλή βαθμίδα για αρχή...εαν κάποιος το χει δοκιμάσει θα θελα να μου πει περί θέματος...

Σας ευχαριστώ πολύ και η κάθε πληροφορία θα είναι πολύ χρήσιμη για εμένα...

_________________
ImageImage

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MAXRISTOSΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/10/2008, 07:35  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

στο ετικετακι σου γραφει τις αναλογιες εαν θελεις 1% βαζεις 10μλ ανα λιτρο
αρα στα 20 λιτρα 200μλ ειναι απλο απλα εσυ δεν εχεις τελειωσει το δημοτικο τι να σε κανουμε θα σε βοηθησουμε,

προσπαθεις να περασεις τον χαμιλτον Laughing Laughing Laughing Laughing

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
MAXRISTOS
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 23 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 524
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/10/2008, 08:08  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

acgt3 Έγραψε:
στο ετικετακι σου γραφει τις αναλογιες εαν θελεις 1% βαζεις 10μλ ανα λιτρο
αρα στα 20 λιτρα 200μλ ειναι απλο απλα εσυ δεν εχεις τελειωσει το δημοτικο τι να σε κανουμε θα σε βοηθησουμε,

προσπαθεις να περασεις τον χαμιλτον Laughing Laughing Laughing Laughing



και να φανταστείς πως ήμουν και πρώτη δέσμη...χαχαχα Very Happy .

Όσο για τον Χάμιλτον σου είπα πως έχουμε ιδιαίτερη σχέση.Δημήτρη εύχομαι να μην ζηλέψεις..... Razz Razz

_________________
ImageImage

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MAXRISTOSΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/10/2008, 08:42  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Χμμμμμμμμμμμ.
Να μη σχολιάσω το χρώμα του, έτσι?

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MAXRISTOS
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 23 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 524
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/10/2008, 00:11  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Σήμερα πρόσθεσα 200ml σε 20λίτρα βενζίνης, χρησιμοποιώντας το 1% περιεκτικότητας,δηλαδή το ελάχιστο που σου δίνει ο κατασκευαστης.
Εφτάσα την βενζίνα στο λάμπακι, και έβαλα όπως πάντα super αμόλυβδη με ενισχυτικό.
Το αποτέλεσμα ήταν στο να βελτιωθεί αρκετά απο τον ήχο του μοτέρ κάνοντας έναν πιο βραχύ θόρυβο,το καζάνι να σκάει τρελλά,και να μεταμορφωθεί το αυτοκίνητο πάρα πολύ και ειδικά στην 4η ταχύτητα banana .
Το άσχημο της υπόθεσεις είναι πως χύθηκε λίγο μέσα στην σακούλα, με αποτέλεσμα να βρομοκωπήσει όλο το αμάξι dumbkorf ,να το εισπνέω δυστυχως σε όλοι την διαδρόμη,βάζοντας το ακόμα και στο πορτ μπαγκάζ και γω ο βλάκας να καπνίζω παράλληλα jerkit .
Με ανησύχησε πάρα πολύ που το εισέπνευσα,διότι έφτασα στο σημείο να ζαλιστώ παιδιά και παραλίγο να χάσω της αισθήσεις μου.
Αφήστε που μου πονάνε τα πνευμόνια μου, και πίνω λευκό γάλα για να το φέρω στα ίσια bonk
Να φανταστείτε πως χύθηκε σε θερμομωνοτική ταινία και την έλιωσε...αυτό με ανησυχεί κάπως....όπως τα σωληνάκια της βενζίνης.....
Πάντως όσο αφορα το αποτέλεσμα,βάζοντας το ελάχιστο,δηλαδή το 1%,είδα αρκετή διαφορά απ την πρώτη στιγμή.....

_________________
ImageImage

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MAXRISTOSΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/10/2008, 07:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Συμπέρασμα:
1. Το αυτοκίνητο του Χρήστου δουλεύει καλύτερα με Ενισχυτικό Οκτανίων
2. Ο ίδιος ο Χρήστος μπερδεύει και πάει να σβήσει!!!

ΥΓ
Πέρα από την πλάκα, να είσαι πάντοτε σίγουρος ότι δεν βλάπτει τον κινητήρα του αυτοκινήτου σου το ενισχυτικό οκτανίων πριν το βάλεις.
Ρώτα τον μηχανικό/βελτιωτή σου...

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/10/2008, 08:42  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

μου αρεσει η αυτογνωσια αυτου του παιδιου, τωρα το θεμα της ζαλης δεν ειναι τπτ θα το συνηθισεις το ιδιο συμβαινει και οταν εχεις διαροη Ν2Ο, ειναι γκαβλα......

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
MAXRISTOS
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 23 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 524
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/10/2008, 08:50  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

acgt3 Έγραψε:
μου αρεσει η αυτογνωσια αυτου του παιδιου, τωρα το θεμα της ζαλης δεν ειναι τπτ θα το συνηθισεις το ιδιο συμβαινει και οταν εχεις διαροη Ν2Ο, ειναι γκαβλα......


εφόσον σκέφτομαι να την χρησιμοποιήσω και σαν κολώνια,για να το μυρίζω, και να ανόιγουν τα ρουθούνια μου και τα πνευμόνια μου παράλληλα Very Happy Very Happy .

_________________
ImageImage

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MAXRISTOSΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/10/2008, 08:51  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ΠΙΠΕΡΙ !

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
xtreme
μαμά
μαμά


Ηλικία: 43
Ένταξη: 18 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 34
Περιοχή: Αλλου...
cuba.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/1/2011, 16:10  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:
το ενισχυτικό οκτανίων πριν το βάλεις.
Ρώτα τον μηχανικό/βελτιωτή σου...

χμμμ...ναι...και στις περισσοτερες των περιπτωσεω θα ξερει σσσσιγουρα να σου απαντήσει!!! Razz Evil or Very Mad
εγω το εχω παρει αποφαση...ο μηχανικος ειναι σαν την τελεια γυναικα...ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ!!! Very Happy

_________________
ΤΗΝ ΓΛΑΣΤΡΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ...ΜΕ ΠΑΠΑ ΚΑΙ ΜΕ ΚΟΥΜΠΑΡΟ!!!
----------------
JPForum.gr - το ελληνικό Jeep forum

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από xtremeΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες