Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
j.k
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 21 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 313
Περιοχή: Πολύγωνο - Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/9/2008, 20:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

επειδη είδα ότι στο open day θα έρθεις με μια gt3 rs θα έλεγα ότι ιδανική γραμμή για σένα θα είναι όποια δεν σε απογειώσει προς την terantura!


Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από j.kΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/9/2008, 22:22  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Gozilla Έγραψε:
Το τακούνι παίζει ρόλο στους φετιχιστές...



... χχμμ.. με φώναξε κανείς;;;; Twisted Evil

πάντως η λιγοστή εμπειρία μου στην πίστα, μου άρεσε...
διασκεδαστικά ήταν..... αλλά θέλει δουλειά η πίστα για να είναι πιο ασφαλές!!


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
a_spyros
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 03 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 88
Περιοχή: Βύρωνας
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/9/2008, 11:52  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

j.k Έγραψε:
ανάλογα το αυτοκίνητο μπροστοκίνητο ή πισωκίνητο με η χωρίς μπλοκέ καλά στημένο ή βάρκα πολύ ή λίγη δύναμη θα έχουν διαφορετική ιδανική γραμμή που σε τελική ανάλυση μονο με δοκιμές θα βρείς τι ταιριάζει στο αμάξι σου και στο οδηγικό σου στυλ.


Στα πρώτα συμφωνώ, αν και περίμενα ότι θα αναλύσεις όλες τις περιπτώσεις που αναφέρεις Smile Όσο για το οδηγικό στυλ, αυτό δεν υποτίθεται ότι πρέπει να το προσαρμόζεις ανάλογα με τα αποτελέσματα που θέλεις; Εγώ αναφερόμουν στο πώς θα κάνεις καλύτερο χρόνο.

Τελικά μου φαίνεται ότι είναι καλύτερο να το συζητήσουμε επί τόπου.


Λέων Γένος:Αρσενικό Βουβάλι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από a_spyrosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
RpMz
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 10 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 13

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/9/2008, 17:03  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλησπέρα παιδιά και απο εμένα, καιρό στο forum αλλα τωρα πέρνω το θάρος να γράψω.. Embarassed

Μιας και σκέφτομαι να μπώ στην πίστα να δω τις δυνατότητες του παππού μου, τι θα πρέπει να προσέξω που μπαίνω πρώτη φορά..

Το αυτοκινητό μου είναι ενα Golf mk2 1800 16V με 15αρες και λάστιχα yokohama parada, και με αναρτήσεις coilover..

Γιάννης


Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Βουβάλι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από RpMzΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/9/2008, 10:36  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλώς όρισες, Γιάννη.

Από θέμα προετοιμασίας του αυτοκινήτου, δεν έχεις να προσέξεις και πολλά πράγματα για το Καρτόδρομο [αν ήταν Μέγαρα ή Σέρρες, θα υπήρχαν 1-2 πραγματάκια που θα έπρεπε να προσέξεις]. Πολύ πρόχειρα, τα χοντρά είναι να φροντίσεις να έχει ζεσταθεί καλά ο κινητήρας σου πριν μπεις και οι πιέσεις των ελαστικών σου να είναι οι κατάλληλες για σένα και το αυτοκίνητό σου.

Από θέμα προετοιμασίας του οδηγού, απλώς να προσέξεις να ανεβάσεις σταδιακά ρυθμό. Μην ξεκινήσεις πορωμένα δηλαδή, αλλά πάρτο σιγά σιγά. Smile

Όλα τα παραπάνω πολύ χοντρικά. Για περισσότερες λεπτομέρειες, τα λέμε και από κοντά!

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
a_spyros
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 03 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 88
Περιοχή: Βύρωνας
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/9/2008, 18:33  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

opterios Έγραψε:
Καλώς όρισες, Γιάννη.οι πιέσεις των ελαστικών σου να είναι οι κατάλληλες για σένα και το αυτοκίνητό σου.


Μια κι έπιασες το θέμα τον πιέσεων εσύ τι βάζεις; (μπρος/πίσω, αριστερά/δεξιά και σε σύγκριση με τις πιέσεις που χρησιμοποιείς στο δρόμο).


Λέων Γένος:Αρσενικό Βουβάλι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από a_spyrosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
tifoso
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 11 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 151

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/9/2008, 20:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

το θεμα των πιεσεων ειναι μια πονεμη ιστορια...εχω μπει και με 32 και ηταν μια χαρα και εχω μπει και με 36 και δεν ηταν αρκετο (καποια στιγμη ειχα βαλει και 40!!!)

_________________
http://www.youtube.com/watch?v=wYjfP71jf1c
Image

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από tifosoΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Bax
μαμά
μαμά


Ηλικία: 41
Ένταξη: 10 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 81
Περιοχή: Περιστέρι
japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/9/2008, 22:07  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Να κόψεις το αλάτι και τις μεγάλες συγκινήσεις...

_________________
マツダ ΑΖ-3 GT-R σε βίδες και μπουζώνια
Mazda 2 γιατί η βενζίνη είναι ακριβή...

Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BaxΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/9/2008, 02:52  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

a_spyros Έγραψε:
opterios Έγραψε:
Καλώς όρισες, Γιάννη.οι πιέσεις των ελαστικών σου να είναι οι κατάλληλες για σένα και το αυτοκίνητό σου.


Μια κι έπιασες το θέμα τον πιέσεων εσύ τι βάζεις; (μπρος/πίσω, αριστερά/δεξιά και σε σύγκριση με τις πιέσεις που χρησιμοποιείς στο δρόμο).

Βασικά, το παραπάνω το ανέφερα για πολιτικά λάστιχα [μιας και το παιδί αναφέρει ότι είναι πρώτη του φορά] που αν μπεις στην πίστα με πιέσεις δρόμου, θα τα κάψεις. Από τότε που έβαλα ημισλίκς, έχω στάνταρ την πίεση στο 27 και δεν ασχολούμαι ποτέ να την αυξομειώσω Razz

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
dionisis_bmw
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 10 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 6

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 11:38  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Παράθεση:
Βασικά, το παραπάνω το ανέφερα για πολιτικά λάστιχα [μιας και το παιδί αναφέρει ότι είναι πρώτη του φορά] που αν μπεις στην πίστα με πιέσεις δρόμου, θα τα κάψεις.

Καλημερα παιδια μου αρεσει η συζητηση που ανοιχτηκε αλλα μπερδευτηκα με τα παραπανω...!?!?!
Μπορει καποιος να το εξηγησει καλυτερα?
Τελικα χρειαζεται πιεση για την πιστα η οχι?(πολιτικα λαστιχα)


Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dionisis_bmwΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
RpMz
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 10 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 13

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 13:12  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα λάστιχα μου είναι yokohama parada και μου φαίνετε πως είναι ημισλίκ (με αυτα τα λάστιχα το πείρα το αυτο/το)..

Ποια είναι η ιδανική πίεση για τέτοιου είδους λάστιχα στο καρτόδρομο?


Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Βουβάλι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από RpMzΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 15:07  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

RpMz Έγραψε:
Τα λάστιχα μου είναι yokohama parada και μου φαίνετε πως είναι ημισλίκ (με αυτα τα λάστιχα το πείρα το αυτο/το)..

Όχι, φυσικά και δεν είναι ημισλίκς τα Parada. Είναι κανονικό λάστιχο σειράς.

Κανένα αυτοκίνητο παραγωγής δε βγαίνει με ημισλίκς από το εργοστάσιο, με εξαίρεση πολύ ειδικά αυτοκίνητα, όπως ήταν η Μ3 CSL, ή η 911 GT3RS και μερικές ακόμα trackday special κατασκευές.

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
dionisis_bmw
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 10 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 6

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 17:25  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

dionisis_bmw Έγραψε:
Παράθεση:
Βασικά, το παραπάνω το ανέφερα για πολιτικά λάστιχα [μιας και το παιδί αναφέρει ότι είναι πρώτη του φορά] που αν μπεις στην πίστα με πιέσεις δρόμου, θα τα κάψεις.

Καλημερα παιδια μου αρεσει η συζητηση που ανοιχτηκε αλλα μπερδευτηκα με τα παραπανω...!?!?!
Μπορει καποιος να το εξηγησει καλυτερα?
Τελικα χρειαζεται πιεση για την πιστα η οχι?(πολιτικα λαστιχα)


-Γιατρε μου εχω ενα σοβαρο προβλημα
-Πες μου παιδι μου τι εχεις?
-Γιατρε μου, ολοι με αγνοουν!!!
-Δεν πειραζει παιδι μου, ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ Ο ΕΠΟΜΕΝΟΣ....

HELLO ο μπαμπας ειναι ανθρωπος..

Ρε παιδια...κ εσεις? - Ας μου πει καποιος για την πιεση..

_________________
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ .........
Η ΕΛΕΙΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=BttQe6f_Yos

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dionisis_bmwΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
GRIGIO
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 37
Ένταξη: 07 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 123

italy.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 18:45  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

GTCC έτρεξα με 35,5 μπροστά και 32,5 πίσω....Θέλουν παραπάνω από το κανονικό τα λάστιχα φίλε αλλιώς ξεκινάς και τρώς προφίλ και γλυστρας...Σκέψου πώς πρώτη φορά που πήγα Καρτόδρομο έφαγα το πάνω μέρος της επιγραφης BRIDGESTONE.Πάρε και κατάλαβε τί γίνεται εαν πάς με κανονική πίεση.

_________________
Περήφανος κάτοχος Fiat Punto!

http://www.youtube.com/watch?v=TBfkSbTl1Jk

and

http://www.youtube.com/watch?v=o6o_3Tek5Xc&feature=channel_page
See me here!!!

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από GRIGIOΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
j.k
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 21 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 313
Περιοχή: Πολύγωνο - Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 19:10  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

και εγώ με λάστιχα δρόμου με 36ε - 32π μπαίνω


Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από j.kΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
RpMz
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 10 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 13

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 19:59  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

opterios Έγραψε:
RpMz Έγραψε:
Τα λάστιχα μου είναι yokohama parada και μου φαίνετε πως είναι ημισλίκ (με αυτα τα λάστιχα το πείρα το αυτο/το)..

Όχι, φυσικά και δεν είναι ημισλίκς τα Parada. Είναι κανονικό λάστιχο σειράς.

Κανένα αυτοκίνητο παραγωγής δε βγαίνει με ημισλίκς από το εργοστάσιο, με εξαίρεση πολύ ειδικά αυτοκίνητα, όπως ήταν η Μ3 CSL, ή η 911 GT3RS και μερικές ακόμα trackday special κατασκευές.


Να σε καλα για την διευκρίνηση Very Happy


Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Βουβάλι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από RpMzΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
splitapsou
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 07 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1138

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/10/2008, 21:58  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

βασικά η σωστή πίεση είναι αυτη που το τέλος των γύρων έχει φαγωθεί μόνο πέλμα (στο πλάι) και όχι πλαινά, η μόνη λύση είναι το trial and error για αρχή πάντως δοκίμασε 35+ σε όλα και βλέπεις

_________________
Image

Ges Takounao Cala Costa .... kai exo ipomoni...

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από splitapsouΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 09:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

εγω μπορω να βοηθησω στα εμπροσθιοκινητα μπροστοβαρα αυτοκινητα φιλε με το golf ξεκινα με 38 εμπρος μινιμουμ, και πισω βαλε 32 στην συνεχεια εαν εχεις μετατοπηση του πισω αξονα ειναι αρκετη κατεβασε, μετα απο καπιους γυρους θα βρεις το σεταπ των ελαστικων.

γιατι μπεμπε δεν μπορω να βοηθησω δεν το κατεχω, παντως τα παραντα δουλεψαν καλα στο κορολα του θωμα.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
dionisis_bmw
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 10 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 6

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 09:55  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ευχαριστω πολυ παιδια αλλα να κανω μια ακομα ερωτηση?
Για χρονομετρημενο κ για drift ειναι το ιδιο πραγμα με την πιεση?
Για τα μπροστινα λαστιχα μιλαω παντα.
Ρωταω γιατι εχω τα brigestone τα potenza 195/50/15 τα οποια θεωρω οτι εχουν σκληρο profil (αν κανω λαθος διορθωστε με) θελω να προσπαθησω να κανω drift κ ρωταω για να αποφυγω τα προβληματα μουρωσε, γλυστραει κλπ
Οσο μπορω τουλαχιστον..

_________________
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ .........
Η ΕΛΕΙΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=BttQe6f_Yos

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dionisis_bmwΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 10:06  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Διονύση όχι.
Αν θέλεις drift, βάζεις πολύ υψηλή πίεση έτσι κι αλλιώς, για να γλιστράνε λίγο περισσότερο, τα πίσω ειδικά, εκτός αν είσαι πολύυυ καλός και πάς με τα 4.
Για γραμμές θέλει πραγματικά πολύ trial & error για να βρεις τι σου ταιριάζει.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dionisis_bmw
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 10 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 6

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 14:24  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα πισω εχω σκοπο να τα τιγκαρω αερα....!!!!!
Με τα μπροστα εχω προβληματιστει λιγο...εκει δεν ξερω τι να κανω..!!
Δεχομαι προτασεις για την πιεση στα μπροστινα λαστιχα ευχαριστω..(ξανα διευκρινιζω για DRIFT)

_________________
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ .........
Η ΕΛΕΙΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=BttQe6f_Yos

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dionisis_bmwΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 17:31  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

λογικη μου λεει να εχεις αρκετο μπροστα 35 36 για να ακουει το το τιμονι αλλα μην προβληματιζεσε εχουμε 10 ντριφτεραδες προ εκει θα σου τα πουν ολα.

εγω στο βανετ βαζω 50 πισω 38 μπροστα αδειο ντριφταρει τρελα και το τιμονι ακουει.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
dionisis_bmw
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 10 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 6

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 21:59  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Λοιπον παιδια με πεισατε θα περασω τα 30psi ελπιζω να εχετε δικιο κ να ειναι ακομα υπακουο το car μου..

_________________
ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΔΕΝ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΥΤΥΧΙΑ .........
Η ΕΛΕΙΨΗ ΤΟΥΣ ΚΑΝΕΙ ΤΗ ΔΥΣΤΥΧΙΑ !!!!!!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=BttQe6f_Yos

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dionisis_bmwΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 22:16  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

MONO 30 ???

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
splitapsou
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 07 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1138

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/10/2008, 22:22  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

30???????? βάλε άλλα 5

_________________
Image

Ges Takounao Cala Costa .... kai exo ipomoni...

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από splitapsouΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες