Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
Giorgos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 20 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 10
Περιοχή: Πειραιας / Μανιατικα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/10/2005, 07:25  Θέμα δημοσίευσης: Idea DO IT YOURSELF (D.I.Y) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εδω μπορουμε να γραφουμε διαφορες κατασκευες ή και επισκευες ακομη που μπορουμε να κανουμε μονοι μας ωστε να μην τρεχουμε συνεχεια σε διαφορα μαγαζια, συνεργεια και να μας πιανουν τον κ...ο.: Evil or Very Mad
Θα μπορουμε να ανταλλαζουμε αποψεις και να εχουμε και την χαρα της δημιουργιας. Very Happy


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από GiorgosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/11/2005, 13:54  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τι γνώμη έχετε για τα διακοσμητικά αυτοκόλλητα carbon που βάζουν
σε διάφορες επιφάνειες στο εσωτερικό του αυτοκινήτου; Έχω δει κάποια
και σκέφτομαι να βάλω!!


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
platon
Administrator
Administrator


Ηλικία: 44
Ένταξη: 29 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 94

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/11/2005, 15:10  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου. Ή θα είναι original ή δεν θα υπάρχουν καθόλου.

Βέβαια είναι καθαρά αισθητικό το θέμα. Αν δηλαδή εσένα που θα οδηγείς το αυτοκίνητο σου αρέσουν, ότι και να πουν οι άλλοι δεν έχει σημασία...


Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από platonΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN MessengerICQ Αριθμός
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/11/2005, 10:20  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

platon Έγραψε:
Προσωπικά δεν μου αρέσουν καθόλου. Ή θα είναι original ή δεν θα υπάρχουν καθόλου.

Βέβαια είναι καθαρά αισθητικό το θέμα. Αν δηλαδή εσένα που θα οδηγείς το αυτοκίνητο σου αρέσουν, ότι και να πουν οι άλλοι δεν έχει σημασία...


Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!! Το θέμα στην βελτίωση είναι να αρέσει
σ' αυτόν που το κάνει, αρκεί να μην φτάνει ή ξεπερνάει τα όρια
της καγκουριάς!!! Wink


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BAAT
μαμά
μαμά


Ηλικία: 46
Ένταξη: 26 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 9

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/11/2005, 18:36  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Hil Έγραψε:
Το θέμα στην βελτίωση είναι να αρέσει σ' αυτόν που το κάνει, αρκεί να μην φτάνει ή ξεπερνάει τα όρια της καγκουριάς!!! Wink

Τα οποια ορια ειναι διαφορετικα για το καθενα...
Εγω πχ δεν εχω λαμπες νεον στο αμαξι γιατι δεν μου αρεσουν αλλα δεν θα κατακρινω κανεναν επειδη εχει, σε καποιον αλλο αρεσουν και σε καποιον τριτο φαινονται καγκουρια.Οποτε ολα ειναι σχετικα... Rolling Eyes
Ο σοφος λαος μας λεει "Αν δεν εχεις κατι καλο να πεις για καποιον, τοτε μην πεις τιποτα" Wink

Φιλικα
Αγγελος


Σκορπιός  Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BAATΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 9/11/2005, 11:01  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

BAAT Έγραψε:
Hil Έγραψε:
Το θέμα στην βελτίωση είναι να αρέσει σ' αυτόν που το κάνει, αρκεί να μην φτάνει ή ξεπερνάει τα όρια της καγκουριάς!!! Wink

Τα οποια ορια ειναι διαφορετικα για το καθενα...
Εγω πχ δεν εχω λαμπες νεον στο αμαξι γιατι δεν μου αρεσουν αλλα δεν θα κατακρινω κανεναν επειδη εχει, σε καποιον αλλο αρεσουν και σε καποιον τριτο φαινονται καγκουρια.Οποτε ολα ειναι σχετικα... Rolling Eyes
Ο σοφος λαος μας λεει "Αν δεν εχεις κατι καλο να πεις για καποιον, τοτε μην πεις τιποτα" Wink

Φιλικα
Αγγελος


Εννοείτε πως τα όρια τα καθορίζει ο καθένας Wink !!
Εάν σε κάποιον αρέσει κάτι, σεβάστό είτε μας αρέσει είτε όχι Wink !!


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
TakisB
μαμά
μαμά


Ηλικία: 60
Ένταξη: 06 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1
Περιοχή: Ίλιον
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/12/2005, 13:43  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλημέρα!

Πρώτη μου δημοσίευση και υπακούοντας στον τίτλο του θέματος, παρουσιάζω μια λύση που βρήκα μόνος μου ( τίποτα το επιστημονικό )
για το πρόβλημα του εκνευρισστικού και γελοίου θορύβου που κάνει στις αλλαγές ταχυτήτων το ζουάν (σύνδεσμος της πολλαπλής εξαγωγής με την εξάτμιση) στα περισσότερα 307 και σε αρκετά 206 με τον κινητήρα 1,6 lt και 16V

Πως να κάνουμε λοιπόν το περιβόητο ζουάν να βγάλει το... σκασμό για αρκετό καιρό... Laughing
χωρίς να πληρώσουμε την αλλαγή του (πεταμένα λεφτά... Laughing )

Ανοίγοντας το καπό, πάνω αριστερά από τον κινητήρα, έχει μια "τρύπα" απ’όπου διαγώνια κάτω και δεξιά, φαίνεται το ζουάν. Με το σπρέι γραφίτη (για κλειδαριές) ή σιλικονούχου γράσσου (ακόμα καλύτερα) ανά χείρας (με το μακρύ λεπτό του σωληνάκι) βάζεις προσεκτικά το χέρι σου και του αλλάζεις τα φώτα στο ψέκασμα, έστω και στο περίπου. Διαφορετικά πρέπει να το σηκώσεις με γρύλο και να μπεις από κάτω: δεν το συνιστώ!

Ελπίζω οι βραδινές, βιαστικές φωτογραφίες με τη βοήθεια μπαλαντέζας να βοηθήσουν... την προσέγγιση.

Διαδρομή πρόσβασης:
ImageImageImage

The evil thing…
ImageImage


Το ψέκασα αρχές Αυγούστου, πήγα διακοπές, και τώρα, μετά από σχεδόν 7.000 χλμ. άρχισε πάλι να ακούγεται αμυδρά, οπότε θέλει προφανώς επανάληψη της διαδικασίας.

Σε όποιον το δοκιμάσει, καλή επιτυχία!
Τάκης Laughing

ΥΓ: Δεν συνιστώ κλασσικό αντισκωριακό-λιπαντικό γιατί ξεπλένεται εύκολα και είναι σχετικά εύφλεκτο...

_________________
Image

Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από TakisBΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
C
μαμά
μαμά


Ηλικία: 56
Ένταξη: 10 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 48
Περιοχή: Αγιος Στέφανος
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/12/2005, 14:21  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Tο τελευταίο DIY μου κόστισε ένα κομμένο νεύρο του αριστερού μου δείκτη => χειρουργείο 2500 euro, 15 μέρες το δάκτυλο σε ναρθηκα, 6 ράμματα και απώλεια αίσθησης για 2 1/2 μήνες ...

Προσωπικά δεν θέλω να ξανακούσω ! (και ήμουν και 10 χρόνια RC αυτοκινητομοντελιστής)

C !!!

_________________
Αν θες να είσαι Trendy πάρε Subaru ...
Image

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από CΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/12/2005, 14:25  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Φαντάζομαι τι χρόνους θα έκανες με 10 δάκτυλα σωστά Wink

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
platon
Administrator
Administrator


Ηλικία: 44
Ένταξη: 29 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 94

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/12/2005, 17:19  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πως το κατάφερες αυτό ???
Τι ήταν "Τοποθέτηση πυρόμετρου με τον μοτέρ σε λειτουργία" ??

Κάπου κυκλοφορούσαν κάτι DIY για halmeter... Έχει κανένας τπτ ??


Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από platonΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN MessengerICQ Αριθμός
mixmavros
μαμά
μαμά


Ηλικία: 37
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 16

spain.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 10/12/2005, 17:32  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

platon Έγραψε:

Κάπου κυκλοφορούσαν κάτι DIY για halmeter... Έχει κανένας τπτ ??


Ένα τέτοιο DIY πρέπει να υπάρχει στο gtc... Έψαξα αρκετά όμως και δεν το βρήκα... Rolling Eyes


Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από mixmavrosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Nitroking
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 20

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 13/12/2005, 02:54  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Platon εγω το εχω υλοποιησει με βαση το DIY που ειχε καποτε το Overdrive..Γενικα αν γραψεις νομιζω DIY A/F meter στο google κατι θα βρεις..Αυτο του Drive ολο και καποιος γνωστος σου θα το εχει και δουλευει..

_________________
ImageImage

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Βουβάλι Μη ΟρατόςΠροσωπική Γκαλερί από NitrokingΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 3/1/2006, 02:23  Θέμα δημοσίευσης:  Garage!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

http://www.americat.gr/lampa/selides/sgaraz.htm

Πώς σας φαίνεται; Καλή μαγκιά εάν δεν είχει κάποιος γκαράζ αλλά
έχει χώρο!! Wink

Να αναφέρω πως δεν το δείχνω για διαφημηστικούς λόγους,αλλά
μου άρεσε σαν ιδέα!! Wink


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
platon
Administrator
Administrator


Ηλικία: 44
Ένταξη: 29 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 94

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 3/1/2006, 09:35  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν είναι υποχρεωτικό να έχεις χώρο. Μπορείς να το απλώσεις και στο πεζοδρόμιο για να μην χάνεις και την θέση σου Smile


Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από platonΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN MessengerICQ Αριθμός
Braker
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109
Περιοχή: Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 3/1/2006, 11:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πολύ καλό.

_________________
Speed Yellow Killer Bee

Λέων Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BrakerΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Corsa-GR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 30 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 3/1/2006, 22:40  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

hahahahaha.. εντάξει η americat μόνο πάνες για παιδιά δεν έχει φέρει..

μετα απο πόσο καιρό άραγε 8α καεί απο τον ήλιο υγρασία κ.λ.π?

_________________
Irmscher Rulez

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Corsa-GRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Giannis307
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 29

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 14/5/2008, 17:42  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Συντομα κυριοι θα ανεβασω diy για κατασκευη πολυεστερα και αισθητικου ανθρακονηματος (οχι αυτοκολλητο)...

_________________
Image Image
307 vibe audio www.PSClub.gr

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Giannis307Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες