Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
Corsa-GR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 30 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/8/2006, 15:20  Θέμα δημοσίευσης:  Δισκόπλακες, τακάκια,υγρά φρένων, Σωληνάκια υψηλής Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Χαιρετώ όλους-ολες..
Δεν είδα πουθενα θέμα συζήτησης για το συγκεκριμένο πολύ σοβαρό θέμα.

υπάρχουν πολλές μάρκες άλλα τόσα τακάκια.. χαμός.

το Corsa φοράει brembo δίσκους με ferodo τακάκι.(και σωληνάκια υψηλής με υγρά ferodo 5.1)

το πρόβλημα είναι πως οι δίσκοι έχουν 15.000 κμ.. έχουν κάνει πατούρα και είναι σχεδόν για αλλαγή...

έχω ήδη αλλάξει τακάκια στα 10000 km.

θεωρώ απαράδεκτο να χρειάζομαι δίσκους κάθε 17-18000 km..

η χρήση ΔΕΝ είναι αγωνιστική .. πως είναι δυνατον να έχουν φαγωθεί τόσο γρήγορα..??

οι μαμά δίσκοι κράτησαν 60000 και άντεχαν και άλλο..

_________________
Irmscher Rulez

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Corsa-GRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
j.k
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 21 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 313
Περιοχή: Πολύγωνο - Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/8/2006, 22:04  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Και εγώ όταν είχα βάλει brebo δίσκους κάπου τόσο μου κράτησαν. Που να είχα βάλει και τίποτα πιό σπορ τακάκια!!!


Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από j.kΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/8/2006, 08:56  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Υπάρχει ήδη ένα θέμα για τα φρένα.
Πάντως αν το αυτοκίνητο φρενάρει σωστά, αυτό που έχω αποκομίσει σαν εντύπωση είναι ότι οι δίσκοι φθείρονται κάθε 2 ή το πολύ 3 αλλαγές τακακιών. Αν μάλιστα τα τακάκια είναι κομματάκι πιο σκληρά, τότε το παραπάνω είναι σίγουρο. Μην ανησυχείς λοιπόν όσο φρενάρει καλά το αυτοκίνητο.
BTW αν είναι τρυπητοί η φθορά είναι μεγαλύτερη (και σαφώς πιο ανομοιόμορφη), ειδικά στις τρύπες.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tasos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 40
Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 27

uk.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/8/2006, 09:34  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ποια ferodo εχεις? Οι δισκοι ειναι διατρητοι? Χαραχτοι? Πισω εχει δισκους το αυτοκινητο? Ποσες αλλαγες τακακιων εχεις κανει με αυτους τους δισκους? Γραψε λιγο περισσοτερες λεπτομερειες.

_________________
Image

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Χοίρος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από TasosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
billlllll
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 23 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 17

japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/8/2006, 17:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Έχει να προτείνει κανείς μαγαζί με ferodo και καλές τιμές? Αν δεν είναι πολύ ακριβότερα λέω να βάλω τα ds2500 αντί για της EBC.. Γνώμη κανείς για τα greenstuff και redstuff της ΕBC ?

_________________
Image

Κριός Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από billlllllΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
last in line
μαμά
μαμά


Ηλικία: 43
Ένταξη: 20 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/8/2006, 20:20  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

εγω στο 106 μου φοραγα τα ds2500..με δισκους zimmermann απλους..
κοστος 82 ευρω τα τακακια και 60 οι δισκοι..(φοραω τα φρενα απο το 16ν..)

απο φρεναρισμα πολυ καλο....χωρις ιδιαιτερο fading ακομη και σε συνθηκες καταβασης..(βεβαια ειμαι και λιγο κατω απο 800kg αδειος..)
ισως λιγο προσοχη θελει αν κινεισαι ωρα χωρις να φρεναρεις..εκει ισως δεν πιασουν καλα...π.χ εμενα μου συνεβαινε στην Αττικη οδο οταν ηθελα να φρεναρω για καποια εξοδο..

δυστυχως λογω καποιας βλακειας του μηχανικου..(κατα την αλλαγη μου τρυπησε τη φουσκα του ιμιαξονιου και δεν το πηρα χαμπαρι και λαδωθηκε το τακακι..) τα εβγαλα και εβαλα καποια απλα της mintex..καμια σχεση στο φρενο κυριως απο θεμα αντοχης..σαν grab ομως ειναι καλα και τα mintex..

παντως για 45 ευρω περασμενα τα mintex τα θεωρω καλη επιλογη...

παντως το ds2500 ακομη και για καθημερινο τακακι δεν εχει κανενα προβλημα...δεν ειναι δηλαδη και τοσο hardcore...ουτε τρωει ιδιαιτερα το δισκο..

αν θες να μαθεις απο που τα πηρα αμα ειναι σου στελνω π.μ


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από last in lineΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
billlllll
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 23 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 17

japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/8/2006, 22:20  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Σ'ευχαριστώ για την απάντηση
mintex απλά φοράω τώρα με 40ευρώ περασμένα Razz και black diamond τρυπητούς χαρακτούς δίσκους. λογικά θα είναι και η τελευταία αλλαγή σε τακάκια και μετά θα θέλω πάλι δίσκους. Αν θέλεις στείλε με pm που τα πήρες.

_________________
Image

Κριός Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από billlllllΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 31/8/2006, 00:07  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

H δική μου εμπειρία για Ferodo - EBC:
Ferodo: Τακάκια με αποτελεσματικό φρενάρισμα
EBC: Tακάκια με αποτελεσματικό marketing
Wink

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Corsa-GR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 30 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/9/2006, 18:53  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

οι δίσκοι είναι τρυπητοι. η φθορά είναι αναμοιόμορφη.

έχω αλλάξει 2 φορές τακάκια και τώρα πάω φια τρίτη μετά από 7000 km.
τακάκι είναι το premium (έτσι δε λέγεται?)

http://smg.photobucket.com/albums/v221/Corsa-gr/
photo και απο τους δίσκους

πίσω ταμπούρο (200) με αλλαγμένες σιαγώνες ( και καλά καλύτερες απο τις μαμά)

πάντως Μήτσε κοντά 20000 km και να αλλάξω δίσκους είναι απαράδεκτο..
και είμαι στη 2η αλλαγή τακάκι.... τρίτη δε θα υπάρξει γιατί δε υα υπάρχει δίσκος.. (χιχιιχιχ)

πάντως σκέφτομαι πολύ σοβαρά τη λύση TAROX ή EBC... (με βλέπω προς EBC turbo grooved με το green)

p.s μπορείς να το κάνεις move?? Razz

_________________
Irmscher Rulez

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Corsa-GRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Tasos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 40
Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 27

uk.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/9/2006, 19:14  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

2 αλλαγες τακακιων ειναι καλες να βγαλει ο δισκος. Εγω ποτε δεν τους κραταω 3. Τα φρενα τα μετρας πιο αντικειμενικα με τις αλλαγες στα τακακια παρα με τα χιλιομετρα. Στο αλλο θεμα με τα φρενα ειχες ποσταρει οταν εκανες τις αλλαγες απο αυτα που εγραψες εκει φαινεται οτι εχεις μια ιδεα τι παιζει (με το δαγκωμα μπροστα και τα λοιπα). Τις ερωτησεις τις εκανα πριν δω αυτα. Εκανες 7000 με δυο σετ τακακια και σου φαινεται οτι ο δισκος κρατησε λιγο??

_________________
Image

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Χοίρος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από TasosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Corsa-GR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 30 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/9/2006, 20:05  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ε δεν είναι λίγο..? όταν κατα μέσο όρο το κάθε τακάκι βγάζει 7000-8000 km?

ήδη ο δίσκος έχει πατούρα κάπου στο 1,2+mm.

το τακάκι είναι μαλακό (premier λέγετε τλκ).. δεν είναι ούτε ds2500 ούτε κανα trv lucas που είναι θεόσκληρα (αυτά φόραγε μαμα).

φαντάσου δλδ με τους μαμά δίσκους στα 60000km ήμουν στη τρίτη αλλαγή τακάκι (me textar φορεμένο 2000-3000km) το οποίο πάταγε πολύ πιο καλά από τα μαμά..
υπολόγισε λοιπόν τις 2 προηγούμενες αλλαγές στο τακάκι με τα μαμά (καλή ποιότητα γιατί η opel δίνει 2 ποιότητες) οι δίσκοι είχαν 57000km πάνω και είχαν την ίδια πατούρα που έχουν τώρα Βrembo μετά απο 15000km Shocked Shocked Shocked και έχω αλλάξει τακάκια 2 φορές πάλι.

επίσης έχω παρατηρήσει ότι με το παρόν setup στο δίσκους τακάκια αλλάζει η διαδρομή του πεντάλ ανάλογα με το πόσο ζεστοί είναι οι δίσκοι..

γιατι λοιπόν να μην βλέπω και τα km μαζί με τις αλλαγές στο τακάκι?

να σθμπληρώσω πως από το 2005 η lotus προτείνει τα greenstuff kai ta redstuff για τακάκια..
+ ότι η subaru χρησιμοποιεί τα yellow.

έψαξα πάρα πολύ για τα EBC και όντως είχαν πρόβλημα παλιά με το φάγωμα του δίσκου.
παραθέτω link και περιμένω απόψεις.. (λέει για τα red αλλά ψιλοαναφέρει και τα green)

http://www.subiegal.com/productreview/ebcredstuff/ebcbrakes_redstuff_review.htm

τι λέτε για τα τακάκια pagid.. όπου και να διαβάσω βλέπω μόνο τα καλύτερα..

ποπο ζαλίστηκα λέμε.. πάλι μπερδεύτικα και δεν ξέρω τι να βάλω..

_________________
Irmscher Rulez

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Corsa-GRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billlllll
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 23 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 17

japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 3/9/2006, 15:26  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ωραία... Έβαλα τελικά τα DS2500. Τα έστρωσα για κάποια κμ με μόνο χαλαρά φρεναρίσματα και μετά σιγά σιγά άρχισα να δυναμώνω τα φρεναρίσματα. Κάτι δε πάει καλά πάντως... Το φρένο θέλει πολύ μεγαλύτερη δύναμη πλέον στο πετάλ (με τα τακάκια-δίσκους ζεστά), έχει αισθητά χειρότερο πρώτο άρπαγμα. Επίσης δεν βουίζουν καθόλου στα δυνατά φρεναρίσματα όπως έκαναν πριν τα mintex. Οι δίσκοι όπως έγραψα πιο πάνω είναι black diamond τρυπητοί-χαρακτοί και ήταν λίγο ανομοιόμορφα φαγωμένοι με περισσότερο προς το κέντρο του τροχού και λιγότερο στην άκρη τους. Οι δίσκοι λέτε να φταίνε να είναι τελείως για τα μπάζα? Ποτέ δεν ήμουν ιδιαίτερα ευχαριστημένος βασικά από όταν τους έβαλα είχα την εντύπωση πως με τοuς μαμά φρέναρε καλύτερα.
τα υγρά είναι σχετικά φρέσκα...

_________________
Image

Κριός Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από billlllllΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Tasos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 40
Ένταξη: 24 Ιούν 2006
Δημοσιεύσεις: 27

uk.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 3/9/2006, 19:44  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αν η επιφανεια του δισκου εχει ανομοιομορφια διακριτη με το ματι τοτε μαλλον ηθελες και δισκους. Ειναι επομενο οτι το "ισιο" τωρα τακακι δεν εφαπτεται καλα στην επιφανεια του δισκου και πρεπει να περιμενεις μεχρι...να παρει το σχημα του.
Εκτος αυτου, το καινουριο τακακι ειναι διαφορετικο απο το παλιο. Θα υποστηριζω με νυχια και με δοντια οτι αυτα που κυκλοφορουν ευρεως ως τακακια βελτιωσης δεν βελτιωνουν το φρεναρισμα σε ολα τα αυτοκινητα.
Αν η χειροτερη αισθηση ειναι ανεξαρτητη του ανομοιομορφου δισκου, δεν θα μου εκανε εντυπωση να εχει οντως χειροτερεψει το φρενο.

_________________
Image

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Χοίρος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από TasosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
last in line
μαμά
μαμά


Ηλικία: 43
Ένταξη: 20 Αύγ 2006
Δημοσιεύσεις: 6

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 5/9/2006, 10:12  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

προς το φιλο με το corsa...
οι brembo και σε εμενα ειχα φαγωθει και μαλιστα στραβωσει αρκετα γρηγορα..

θα σου προτεινα να αποφυγεις τα EBC...δεν εχω ακουσει ποτε καποιο καλο σχολιο..ειναι ρισκο..

bill..επρεπε οντως να ειχες αλλαξει δισκους...
τωρα μαλλον θα πρεπει να πατησει το τακακι αλλα αν εχουν αρκετη ανομοιομορφη φθορα οι δισκοι αυτο θα παρει αρκετο χρονο δεδομενου οτι τα ds2500 δεν τρωγονται και ευκολα...

τωρα αυτο που λες με την αισθηση..σε εμενα συνεβαινε το αντιθετο...οποτε μαλλον κατι παιζει με τους δισκους σου ...


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από last in lineΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 5/9/2006, 11:38  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αν οι δίσκοι είναι φαγωμένοι κατ'αυτόν τον τρόπο, το λιγότερο που θέλουν είναι τορνίρισμα και το περισσότερο... πέταμα.
Εξαρτάται από το πόσο φαγωμένοι είναι!
Παρεμπιπτόντως, τα νέα Ferodo Racing είναι "προστρωμένα", τουλάχιστον κατά ένα ποσοστό.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
billlllll
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 23 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 17

japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 5/9/2006, 11:55  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

damn όποιος βιάζεται σκοντάφτει!... Anyway κάπως βελτιώθηκε το φρένο τώρα οπότε ελπίζω μετά από κάποια χλμ να φαγωθεί λίγο ο δίσκος-λίγο το τακάκι και να κάτσει καλύτερα. Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!

_________________
Image

Κριός Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από billlllllΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 5/9/2006, 12:12  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Βασιλάκο, άσχετα αν φαγωθεί, το σωστό είναι, έστω και τώρα, να τους βγάλεις και να τους πάς για τορνίρισμα. Σίγουρα θα είναι καλύτερα τα πράγματα.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Panic_
μαμά
μαμά


Ηλικία: 43
Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 61

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/9/2006, 14:07  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγω στο υαρις ειχα τα green stuf η οπως λεγονται και ημουν πααααρα πολυ ευχαριστημενος με μαμα τριπιτους δισκους και σολινακια υψιλης...κριμα που τα χαιρετε αλλος τωρα...
Παντως σε 20 000 κλμ δεν αλαξα ουτε δισκους ουτε καν τακακια...και το φρεναρισμα ηταν τεζα (πολυ καλο) σε καθημερινη χρηση πολης

Στο 106 ειχα βαλει κατι mintex τα καλα υποτιθετε αλλα πολυ σκληρα ρε παιδι μου και σφιριζε συνεχεια...και δεν επιανε και γενικα καθοοολου ευχαριστημενος ασε που μου φαγανε και τους δισκους

_________________
Σκληρος αντιπαλος οι ελιες....

5 DOWN
3 STILL GOING
TOO MANY TO KILL

Παντα θα υπαρχει καποιος πιο γρηγορος...αλλα αυτο δεν ειναι λογος να μην προσπαθεις...

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Panic_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/9/2006, 14:27  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Οταν λες τα καλά, ποια εννοείς?
Σε G-Tech υπάρχουν τα 1144, 1155 και 1166 που είναι ανάλογα με τη σκληρότητα (και χρήση).
???

Οσο για τα EBC, πίστεψέ με, αν τα πίεζες θα τα έβρισκες πολύυυυυ λίγα.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Corsa-GR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 30 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/9/2006, 20:01  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

τι λέτε για δίσκους..


ZIMMERMAN?? οεο? με τακάκι trw lucas ή Textar

Galfer??? oeo? με Galfer τακάκι ( τα καινούργια swift φοράνε Galfer)
επίσης η galfer έχει σετ δίσκο τακάκι για το corsaki...
έχει δοκιμάσει κανείς galfer? έχετε ακούσει τπτ?

ATE?? oeo?? φώτα λέμε ρε παιδιάααααααα

_________________
Irmscher Rulez

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Corsa-GRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opelcorsa-a
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 49
Ένταξη: 13 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 123
Περιοχή: Π.Ηρακλειο-Λουτσα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 15/9/2006, 12:44  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Δισκοι,τακακια,μαρκουτσια και υγρα και ολα της ΟΜΡ. Very Happy

_________________
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opelcorsa-aΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
juha kankoulen
μαμά
μαμά


Ηλικία: 47
Ένταξη: 22 Ιούλ 2006
Δημοσιεύσεις: 3

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/10/2006, 12:03  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι εγώ έχω μαμίσιους δίσκους με τακάκια super street sports της endless και παρατηρώ το εξής: όποτε φρεναρω από πολλά χιλιόμετρα τα μπροστινά φρένα πετάνε σπίθες ιδιαίτερα το δεξί. Σε τι μπορεί να οφείλεται αυτό?


Ταύρος Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από juha kankoulenΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 11/1/2007, 11:57  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτό είναι απο το υλικό τριβής πιθανόν, σε πάρα πολλά αμάξια συμβαίνει, στο δικό μου ας πούμε με τρυπιτόυς δίσκους και μαμά τακάκια να φανταστείς οχι μόνο σπίθες δεν πετούσαν αλλα άρπαδε και φωτιά!!!!Πράγμα βέβαια καθόλου καλό γιατι στραβώνουν οι δίσκοι λόγω θερμοκρασίας και αχρηστέυονται τακάκια και υγρά!Τώρα το ότι σου κάνει περισοτερες σπίθεσ ο δεξίς δίσκος μπορεί να σημαίνει οτι απο την δεξιά μερια πιάνει περισσότερο το φρένο και αυτό να πας να το κοιτάξεις σε φρενόμετρο γιατί μπορει να γίνει επικίνδυνο αν είναι μεγάλη η διαφορά δυναμης φρεναρίσματος στον ενα απ τους 2 τροχούς!


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
a_spyros
μαμά
μαμά


Ηλικία: 38
Ένταξη: 03 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 88
Περιοχή: Βύρωνας
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 11/11/2008, 13:52  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα EBC τόσο χάλια είναι Question

Μάλλον βρήκα τακάκια απ' το Copen για να αναβαθμίσω τον κουβά μου. Υπάρχουν 2 περιπτώσεις.

1) EBC Greenstuff (δεν βρήκα αν βγάζει σε άλλη σειρά για Copen)
2) Dsport

Η D-sport είναι ο οίκος που φτιάχνει τα daihatsu που τρέχουν στην Ιαπωνία. Κατά πάσα πιθανότητα και οι 2 περιπτώσεις θα είναι πολύ καλύτερες απ' τα στοκ τακάκια.

Περιμένω γνώμες (κι ευχαριστώ εκ των προτέρων)


Λέων Γένος:Αρσενικό Βουβάλι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από a_spyrosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 11/11/2008, 14:34  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

εγω προτεινω DS2500 εαν βγαζει για το δικο σου παρτα ανεπιφυλακτα.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες