Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
platon
Administrator
Administrator


Ηλικία: 44
Ένταξη: 29 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 94

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/5/2006, 16:47  Θέμα δημοσίευσης:  Κεντρομήχανα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Για κάποιο λόγο δεν μπορώ να κάνω split, οπότε αναγκαστικά....




Έχει επεξεργασθεί από τον/την platon στις 26/5/2006, 16:58, 1 φορά
Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από platonΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN MessengerICQ Αριθμός
platon
Administrator
Administrator


Ηλικία: 44
Ένταξη: 29 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 94

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/5/2006, 16:57  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

bril Έγραψε:

Το SPEEDSTER TURBO σας αρεσει αραγε?


Βλάσης Έγραψε:

το Speedster δεν το εχω οδηγησει αλλα βλεπωντας πως πηγαινε στα χρονομετρημενα F2F εγω εχω εκπλαγει παντως.

Πρεπει να ειχαν και τα καταλληλα χερια οι οδηγοι (ποιο βασικο) αλλα και τα Speedster και τα MR2 με εχουν εντυπωσιασει στα Μεγαρα απο την αποδοση τους σε επισημα event.


kyan Έγραψε:

Μα το Speedster δεν είναι μια Lotus Elise με κινητήρα και αμάξωμα Opel;


bril Έγραψε:

Εγω σε F2F μονο μια φορα ειδα SPEEDSTER και αυτο ηταν ατμοσφαιρικο.


opterios Έγραψε:

Δεν μπορώ να εκφέρω άποψη, καθότι δεν έχω εμπειρία ως οδηγός σε κεντρομήχανο (μόνο ως συνοδηγός σε Elise). Υποθέτω ότι τα κεντρομήχανα δε θα με ενθουσίαζαν ιδιαίτερα, όμως επιφυλάσσομαι μέχρι να τύχει κάποια μέρα να οδηγήσω ένα.

Εσύ που έχεις MR2, θα έχεις σίγουρα καλύτερη άποψη (για το αν αρέσει σε εσένα )


bril Έγραψε:

Σε εμενα αρεσει σιγουρα!
Οι περισσοτεροι ομως τα βριζουν χωρις να εχουν οδηγησει ποτε ενα.
Κατα την γνωμη μου, δεν ειναι τυχαιο που ολα τα supercars ειναι κεντρομηχανα.
Το μονο σιγουρο ειναι οτι κανουν καλους χρονους στην πιστα και εχουν απιστευτο τιμονι.
Τωρα για drift, ισως να ξεκολανε λιγο πιο αποτομα, αλλα δεν νομιζω να ειναι κακο αυτο.
Ολα ειναι θεμα χεριων.
Ενα αλλο καλο με τα κεντρομηχανα ειναι οτι αν φας τετακε, γυριζεις γυρω απο τον καθετο αξονα σου και μενεις εκει. Οπως με τα καρτ.
Ενω με τα μπροστομηχανα μπορεις να παρεις πιο ευκολα κανενα παρκαρισμενο αγκαλια.
Ολοι λενε οτι τα μπροστομηχανα πισωκινητα ειναι πιο φιλικα και πιο διασκεδαστικα. Εγω δεν εχω οδηγησει κατι αντιστοιχο με μπλοκε, αλλα και με το κεντρομηχανο δεν θα σου λειψει το παιχνιδι και μπορεις να λες οτι εχεις και ενα πιο αντρικο αυτοκινητο.



ΣταύRRoΣ46 Έγραψε:

Για μένα η elise είναι ονειρικό αυτοκίνητο το ίδιο κ το speedster;)
Πάντως σε μια δοκιμή του Drive που είχα διαβάσει για το speedster το turbo,έγραφαν πως παραήταν δύσκολο-δύστροπο.
η δοκιμή είχε γίνει στις Σέρρες κ έγραφαν ότι γύριζε ότι κ αν έκανες-πάταγες γκάζι,άφηνες γκάζι,απλά έστριβες το τιμόνι-αυτό γύριζε.
Και όχι μόνο αυτό αλλά ήταν κ πολύ δύσκολο στον έλεγχο του αφού έσπαγε την πρόσφυση.
Βέβαια έιχε γράψει φοβερό χρόνο-λίγο χαμηλότερο απο Μ3 που δοκίμαζαν μαζί,απ'ότι θυμάμαι.
Όμως μήπως για τους δρόμους-και μάλιστα τους ελληνικούς-είναι too much?
Eδώ στο γυαλόχαρτο των Σερρών και με έμπειρους οδηγούς ήταν τρομακτικό..πόσο μάλλον στο δρόμο..
Γι αυτο θεωρώ το ατμοσφαιρικό πιο προσγειωμένη στην ελληνική πραγματικότητα επιλογή,για να μπορείς να το χαίρεσαι κ στο δρόμο.


kyan Έγραψε:

Χμμμ... ελαφρύ κεντρομήχανο και τούρμπο... θανατηφόρος συνδυασμός.


opterios Έγραψε:

Δεν πειράζει. Ας μείνουμε με τα γυναικεία εμείς οι κουλοί...


opelcorsa-a Έγραψε:

Το Speedste θα σταματηση να παραγετε και θα ξαναβγαλει η Opel το GT


Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από platonΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN MessengerICQ Αριθμός
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 26/5/2006, 20:57  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπραβο platon, καλα εκανες!
Οσο για τον opterious,τους κουλους και τα γυναικεια, εχω να πω οτι εγω δεν ειπα ποτε κατι τετοιο. Αλλωστε εγω ημουν αυτος που ειπα οτι εχεις καλα χερια.
Ακομα, μια ερευνα που ειχε γινει παλιοτερα, ειχε δειξει οτι οι γυναικες προτιμουν τα αυτοκινητα που εχουν τα οργανα (στροφομετρο,ταχυμετρο)στο κεντρο και οχι ακριβως μπροστα τους, για να μην αποσπαται η προσοχη τους.
Αρα συμφωνα με αυτην την ερευνα, γυναικεια ειναι αυτα τα αυτοκινητα.
Τωρα θα μου πειτε και το Ζ8 γυναικειο ηταν?

ΥΓ. Να δουμε ποιον θα τσαντισω τωρα! Evil or Very Mad Embarassed Laughing


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/5/2006, 10:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Sorry, αδίκως τα πήρα κι εγώ. Είναι βλέπεις ένα κόμπλεξ που κουβαλάμε οι miataκηδες ότι το ΜΧ-5 θεωρείται "γυναικείο" αυτοκίνητο...και γενικά μια υποτίμηση που υπάρχει για το ΜΧ-5 και τις ικανότητές του σε καθαρά σπορ οδήγηση, κάτι που φυσικά με βρίσκει εντελώς διάφωνο. Το ΜΧ-5 είναι το αμάξι που μόνο driftάρει και δεν είναι ικανό για τίποτε άλλο, κατά πολλούς Smile

Τελοσπάντων, ας μη βγαίνουμε και off topic. Τα κεντρομήχανα είναι το θέμα!

Πάντως, αν βρεθούμε πίστα κάποια φορά, θα ήθελα πάρα πολύ να με πας μια βόλτα. Θέλω πολύ να δω αν ένα MR2 πάει όπως το φαντάζομαι! Smile

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
Panic_
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 61

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/5/2006, 17:35  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κατα την αποψη μου και απο οτι διαβασα και στα προηγουμενα ποστ δεν ειναι και τοσο σωστο να συγκρινουμε το mr2 με supercar ισως να ειναι πιο κοντα απο οτι το ΜΧ-5 η το MG (που το θυμιθηκα αυτο...) σε οδικη συμπεριφορα αλλα παρ'ολα αυτα καμια σχεση.
Εχοντας παει γρηγορη βολτα με mr2 αρκετα παλια θυμαμαι οτι στριβει αρκετα πιο "rallyeσια" ειμαι βλεπετε και παλιος ραλακιας αλλα οχι τοσο παιχνιδιαρικα οσο το ΜΧ-5 για να ακολουθισει την πλαγιολισθιση του ΜΧ ενα mr2 πρεπει να εχει παλεψει πολυ οδηγος του πριν το προσπαθισει (γνωμη μου παντα)
Οσο για το θεμα supercar πιστευω οτι μια ferrari με 600 αλογα στριβει πολυ πιο γρηγορα απο ενα αντιστοιχο supra οχι μονο για το λογο οτι εχει καλυτερο σασι...αλλα και για οτι εχει το μοτερ πισω και οτι συναπαγετε με αυτο.

_________________
Σκληρος αντιπαλος οι ελιες....

5 DOWN
3 STILL GOING
TOO MANY TO KILL

Παντα θα υπαρχει καποιος πιο γρηγορος...αλλα αυτο δεν ειναι λογος να μην προσπαθεις...

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Panic_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/5/2006, 18:04  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγω το μονο κεντρομηχανο που εχω οδηγησει ειναι το MG TF
1,8 125hp και εκτως του οτι δεν παει,δεν στριβει,δεν φρεναρει,
δεν κανει και παντες.
Ειχα συνηθησει με το rx8 και μου φανηκε αθλιο εντελως.

_________________
Congratulations! Your place at Coventry University to study Motorsport and Powertrain Engineering has been confirmed...

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
dimsabas
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 10 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 108

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/5/2006, 19:16  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

opterios Έγραψε:
Πάντως, αν βρεθούμε πίστα κάποια φορά, θα ήθελα πάρα πολύ να με πας μια βόλτα. Θέλω πολύ να δω αν ένα MR2 πάει όπως το φαντάζομαι! Smile


Και πώς το φαντάζεσαι δηλαδή ρε Θέμη; Laughing
Έκτορα, το MG ενδεχομένως αποτελεί το χειρότερο δείγμα γραφής των κεντρομήχανων. Παλιότερα οδήγησα το MGF VVC (με τα 145 άλογα) και οι εντυπώσεις μου ήταν απογοητευτικές. Δεν μπορώ όμως να πω το ίδιο και για το MR2, του οποίου και δηλώνω μεγάλος θαυμαστής. Cool


Παρθένος Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dimsabasΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/5/2006, 20:01  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

opterios Έγραψε:
Sorry, αδίκως τα πήρα κι εγώ. Είναι βλέπεις ένα κόμπλεξ που κουβαλάμε οι miataκηδες ότι το ΜΧ-5 θεωρείται "γυναικείο" αυτοκίνητο...και γενικά μια υποτίμηση που υπάρχει για το ΜΧ-5 και τις ικανότητές του σε καθαρά σπορ οδήγηση, κάτι που φυσικά με βρίσκει εντελώς διάφωνο. Το ΜΧ-5 είναι το αμάξι που μόνο driftάρει και δεν είναι ικανό για τίποτε άλλο, κατά πολλούς Smile

Τελοσπάντων, ας μη βγαίνουμε και off topic. Τα κεντρομήχανα είναι το θέμα!

Πάντως, αν βρεθούμε πίστα κάποια φορά, θα ήθελα πάρα πολύ να με πας μια βόλτα. Θέλω πολύ να δω αν ένα MR2 πάει όπως το φαντάζομαι! Smile

Οποτε θελεις! Cool


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/5/2006, 20:16  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Panic_ Έγραψε:
Κατα την αποψη μου και απο οτι διαβασα και στα προηγουμενα ποστ δεν ειναι και τοσο σωστο να συγκρινουμε το mr2 με supercar ισως να ειναι πιο κοντα απο οτι το ΜΧ-5 η το MG (που το θυμιθηκα αυτο...) σε οδικη συμπεριφορα αλλα παρ'ολα αυτα καμια σχεση.
Εχοντας παει γρηγορη βολτα με mr2 αρκετα παλια θυμαμαι οτι στριβει αρκετα πιο "rallyeσια" ειμαι βλεπετε και παλιος ραλακιας αλλα οχι τοσο παιχνιδιαρικα οσο το ΜΧ-5 για να ακολουθισει την πλαγιολισθιση του ΜΧ ενα mr2 πρεπει να εχει παλεψει πολυ οδηγος του πριν το προσπαθισει (γνωμη μου παντα)
Οσο για το θεμα supercar πιστευω οτι μια ferrari με 600 αλογα στριβει πολυ πιο γρηγορα απο ενα αντιστοιχο supra οχι μονο για το λογο οτι εχει καλυτερο σασι...αλλα και για οτι εχει το μοτερ πισω και οτι συναπαγετε με αυτο.

Θα ημουν το λιγοτερο αφελης αν συγκρινα το MR2 με soupercar. Aν ξαναδιαβασεις ομως το ποστ μου καλυτερα, θα καταλαβεις. Παντως ειναι οτι πιο κοντα σε ELISE και SPEEDSTER!
Θελω ακομα να πω οτι δεν εχω οδηγησει MX5, αλλα ειμαι σιγουρος οτι το MR2 μπορει να ακολουθησει το MX5 σε drift. Iσως να παλευει περισσοτερο ο οδηγος του, αλλα ειναι θεμα χεριων.
Εχω δει κατοχο MX5 (πολυ καλο οδηγο) να βγαζει ολη την Κ9 με drift, με MR2 που ηταν και στημενο για χρονους και να βγαζει ολη την πιστα με το πλαι.
Aκομα εχω δει και 111r διπλωμενο τελειως καθετα με πανω απο 120 χλμ/ω
στις γρηγορες αριστερες.
Και οι 2 οδηγοι στο τελος μου ειπαν οτι ειναι τελεια για παιχνιδι και κανουν οτι τους πεις.
Γι'αυτο λεω ειναι θεμα χεριων.


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/5/2006, 21:37  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλέ μόνο για πισωκούνητα μιλάτε δώ?

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 00:05  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ετσι ειμαστε εμεις οι πισινοκουνητοι...
Καταντισαμε να ευχαριστιομαστε μονο με μονοπαντα... Razz

_________________
Congratulations! Your place at Coventry University to study Motorsport and Powertrain Engineering has been confirmed...

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
dimsabas
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 10 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 108

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 09:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Bril, για να πραγματοποιήσεις drift αντίστοιχα ενός Miata στο τιμόνι ενός MR2 ή μιας Λίζας, θα πρέπει να είσαι ανώτερος οδηγός/πιο εξοικειωμένος με το άθλημα από ότι ο οδηγός του Miata. Όπως και να το κάνουμε, τα FR ευνοούνται στη συγκεκριμένη δραστηριότητα.
@Καίσαρας: οι μπροστοκίνητοι παρακαλούνται να πάρουν τα κουβαδάκια τους και να πάνε σε άλλη παραλία (=αυτή των χρόνων Very Happy ).


Παρθένος Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dimsabasΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 10:05  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

bril Έγραψε:
Θελω ακομα να πω οτι δεν εχω οδηγησει MX5, αλλα ειμαι σιγουρος οτι το MR2 μπορει να ακολουθησει το MX5 σε drift. Iσως να παλευει περισσοτερο ο οδηγος του, αλλα ειναι θεμα χεριων.

Αμάν με αυτά τα χέρια ρε σεις!! Όλα είναι θέμα προπόνησης!! Δεν υπάρχουν χεράδες και μη χεράδες Smile

Σωστό πάντως, το MR2 μπορεί να ακολουθήσει το MX-5 σε drift, αλλά ίσως μόνο σε διάρκεια. Ποτέ ένα κεντρομήχανο δε θα βγάλει τις γωνίες drift ενός FR με powerdrift.

Όπως και να 'χει, εμένα το ενδιαφέρον μου δεν είναι τόσο το drift! Πιο πολύ μ' αρέσουν οι γραμμές! Rolling Eyes

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 11:26  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Όταν λέμε κεντρομήχανα ΤΟΥ ΤΟΥ (ξέρει ποιός είναι αυτός) σημαίνει και πισωκίνητα RazzRazzRazz


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
dimsabas
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 10 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 108

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 15:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Όχι απαραίτητα. Μπορεί να σημαίνει και τετρακίνητα (βλέπε τα μοντέλα της Lamborghini).


Παρθένος Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από dimsabasΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 17:31  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπορεί να σημαίνει και προσθιοκίνητα Wink

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 19:06  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπροστοκίνητο κεντρομήχανο ποιό υπάρχει?!Ειλικρινά δεν γνωρίζω κάποιο η τουλάχιστον δεν μου έρχεται στο μυαλό!!!!!!Όσο για τα 4κίνητα ναι οκ αλλα και πάλι το ποσοστό 4κίνησης είναι πολύ μικρό 70-30 η 80-20 πάντα η περισσότερη κίνηση είναι πίσω!


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 28/5/2006, 19:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν ξέρω αν η Elan έχει τον κινητήρα τοποθετημένο πίσω από τον μπροστινό άξονα. Πιο πολύ χαριτολογώντας το είπα πάντως...! Embarassed

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
Βλάσης
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 57
Ένταξη: 11 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

usa.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/5/2006, 10:33  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Υπαρχουν και "κεντρομηχανα" με το κινητηρα εμπρος. Τα περισσοτερα BMW εχουν το κινητηρα αρκετα πισω απο τον εμπρος αξονα και τα εξακυλινδρα σε σειρα
φτανουν το κινητηrα και πισω απο το firewall

Ενας απο τους βασικους λογους που τα ποιο στημενα εργοστασιακα αυτοκινητα παραγωγης (αλλα και αγωνιστικα) ειναι τα BMW ειναι ο σχεδιασμος τους με στοχο το απολυτο τιμονι και κρατημα.

Για αυτο και μαμανε στο WTCC ακομη και με 70 κιλα ερμα.


Κριός Γένος:Αρσενικό Αίγα Μη ΟρατόςΠροσωπική Γκαλερί από ΒλάσηςΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/5/2006, 11:35  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ναι αλλά είναι πσωκίνητα!!!Εγώ αναρωτήθηκα αν υπάρχει κεντρομήχανο μπροστοκίνητο!!!Κεντρομήχανο με το μοτέρ μπροστα και κίνηση πίσω το ξέρω οτι υπάρχει! Very Happy


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/5/2006, 15:43  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κεντρομηχανο μπροστοκινητο ειναι ο βατραχος και το GSA
Εχουν το μοτερ στο κεντρο το σασμαν μπροστα και την κινηση μπροστα.

_________________
Congratulations! Your place at Coventry University to study Motorsport and Powertrain Engineering has been confirmed...

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/5/2006, 18:38  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κεντρομήχανο με το μοτέρ πίσω(απο τον οδηγό) και μπροστοκίνητο, αυτό εννοώ οτι δεν υπάρχει!


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/5/2006, 20:26  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Συγνωμη, δηλ. το S2000 που εχει το μοτερ πισω απο τον εμπρος αξονα, θεωρειται κεντρομηχανο Question


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/5/2006, 21:57  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κοίτα, ο όρος "κεντρομήχανο" δεν είναι επιστημονικός. Όταν λέμε "κεντρομήχανο αμάξι" άνευ διευκρίνησης, εννοούμε αυτό που όλοι καταλαβαίνουμε: κινητήρας πίσω από τον οδηγό, αλλά μπροστά από τον πίσω άξονα. Όμως, έχει τύχει πολλές φορές να διαβάσω (κυρίως σε ξένο Τύπο) να διευκρινίζεται ότι το τάδε αυτοκίνητο έχει τον κινητήρα πίσω από τον μπροστινό άξονα, που βοηθά σε ιδανική κατανομή κλπ κλπ και άρα είναι κατάτι κεντρομήχανο.

Αυτά σε θεωρητική συζήτηση βέβαια, γιατί αν ρωτήσεις τον περισσότερο κόσμο, ένα S2000 ή μια Μ3 θα τα χαρακτηρίσει FR και όχι MR.

Αλλά δεν είναι και λάθος να πεις ότι ένα S2000 είναι κεντρομήχανο. Απλώς δεν είναι το κεντρομήχανο που καταλαβαίνουμε με την ευρεία χρήση του όρου Wink

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
Panic_
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 25 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 61

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/5/2006, 22:40  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Συμφονω με τον προλαλισαντα...δλδ οτι το κεντρομηχανο ειναι το μοτερ στο πισω μερος...γιατι αλλιως πιο σημειο του μοτερ περνουμε για να θεωρισουμε οτι ειναι πισω απο τον εμπροσθιο αξονα?
Και ειναι λιγο υπερβολη για λιγα εκατοστα να δινουμε ενα χαρακτηρισμο που οι περισοτεροι το σκευτονται αλλιως.

_________________
Σκληρος αντιπαλος οι ελιες....

5 DOWN
3 STILL GOING
TOO MANY TO KILL

Παντα θα υπαρχει καποιος πιο γρηγορος...αλλα αυτο δεν ειναι λογος να μην προσπαθεις...

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Panic_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες