Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
speedloader
μαμά
μαμά


Ηλικία: 46
Ένταξη: 26 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 98

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 5/3/2006, 23:38  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εχουμε και λέμε. Εσπασε ο ιμάντας της κρεμαγιέρας του bax. Κόντεψε να πάρει φωτια στην έξοδο που είχε από καμμένα χόρτα. Του Gozilla κλάταρε το λάστιχο και όταν πήγε να φύγει είχε κάψει φλάτζα. Eνα Saxo είχε προβλήματα με τα φρένα. Το 1 Renault 5 έφυγε με γερανό χωρίς συμπλέκτη και αποκορύφωμα όλων το δικό μου σπάσιμο του καλαμιού της Leda μου Sad Crying or Very sad Και δεν ξέρω αν τα έγραψα όλα. Question


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από speedloaderΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Gozilla
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 490

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 5/3/2006, 23:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εχει και αλλα.... βαλτε το σασμαν του Jason, βαλτε και την τουρμπινα του Νεστωρα, καλά πάμε... Εγω τουλάχιστον γλύτωσα τη φλάντζα και το γυρισμό με οδικη, αν και παραλίγο να μου την κανει ο ΕΛΠΑτζης... αμαξι που εχει χασει τα νερα του δεν πρεπει να κανεις και εξαερωση??? Τεσπα, με μια βαλβιδα θερμοκρασιας, μπολικο παραφλού και ενα καθαριστικο ψεκασμου (ασχετο...) την εβγαλα καθαρη... Και με ενα κεράκι στην εκκλησια την επομενη φορα ε....


Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από GozillaΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Gozilla
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 490

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 5/3/2006, 23:51  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Σπασμένο σασμάν 500 €...
Καμμένος συμπλέκτης 300 €...
Τουρμπίνα σπασμένη 800 €...
Ανάρτηση σπασμένη 1500 €...
Γκαντεμιά ανεκτίμητη...
TARMAC Γκαντεμ-card...


Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από GozillaΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2006, 02:36  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Βάλε και την σπασμένη βαλβίδα εξαέρωσης της πίσω δαγκάνας του Αργύρη, αλλά βάλε και τη (συνηθισμένη πια) διαρροή της δεξιάς εμπρός δαγκάνας που διαπίστωσα στα δικά μου... πιτς (στο γκαράζ).

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2006, 02:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πάντως χάρηκα πολύ για το 1.12.75 (ή 8 ) και το 1.20.22 του Γιάννη.
Και ακόμα περισσότερο όταν κατάλαβα ότι είχε γίνει με πιέσεις ελαστικών άνω των 50!!!!!!!!!!!!!

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2006, 04:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Παλι καλα που δεν ειχα τα ημισλικ και δεν εφερα και το δικο μου
στην πιστα...σιγουρα δεν θα εφευγα οδηγωντας το...(4 γαλλικα γυρισαν
πισω φορτομενα)

_________________
Congratulations! Your place at Coventry University to study Motorsport and Powertrain Engineering has been confirmed...

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
johanndelta
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2006, 09:04  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Eεεεεπ μην κλεβεις! 1:20:42 ηταν. Απλα χαρηκες που κατεβηκες το 1:13;;; Shocked Εγω ειχα παλαβωσει με την παρτη σου και ειδικα με τις κουκουρουκου πιεσεις Wink

Μπορει παιδια να ειχε οντως γκαντεμιες, αλλα τουλαχιστον για εμενα ηταν το καλυτερο 24ωρο της τελευταιας 3ετιας... Rolling Eyes
Εγω σκουπισα την μια πιστα (Μεγαρων), και ευτυχως δεν σκουπισα την πιστα της Πεγκυς. Το αφησα για τον Αντωνη αυτο... Razz

Μπορει να ειναι λιγο τουρλουμπουκι οταν πηγαινεις "ιδιωτικα" στο Μεγαρο, αλλα εχει φαση να σε περνα το Μιλκομπουκαλο με σκασιματα ή να θαυμαζεις τα "διαβητικα" του Bugs στην Κ3. Αμα προσεχεις ολα ΟΚ Smile
Κριμα για ολες τις ζημιες, ευτυχως που δεν ειχαμε κατι δυσαρεστο (ειδικα με τον Bax) και ραντεβου (καλως εχοντων) σε 2 μηνες περιπου στις Σερρες για το 2ο Open Day Rolling Eyes Wink

Που να μου ειχε δειξει και ο Βλασης κιολας...τι αλλο θα δω απο αυτο το αμαξι Smile

Αφιερωμενο στον Αντωνη: "Τι νοημα εχει η ζωη, αν μενει απο φρενα το ST..." (πορνη) Razz


  
nestoraero
μαμά
μαμά


Ηλικία: 48
Ένταξη: 01 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 50
Περιοχή: Περιστερι/Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2006, 20:30  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Στα δικα μου ας προσθεσουμε και τα "ψημενα" φρενα...ειδικα τα πισω τακακια μας αφησαν χρονους.....καθως επισης και το αποτελειωμα του ηδη κουρασμενου εμπρος αριστερου αμορτισερ που ξερασε τα λαδια του....
Και οι 2 αυτες ζημιες δεν εγιναν κατα 100% το Σαββατο,αλλα η επισκεψη στην πιστα τα ξεκανε εντελως.....δεν βαριεσαι...καποτε θα συνεβαινε και αυτο....το περιμενα αλωστε...
Παντως το 5αρι εδειξε φοβερα σημαδια βελτιωσης μιας και το 1'15"550 που εκανα ηταν ανελπιστο μιας και δεν περιμενα κατω απο 1'17"....
Το μονο που μενει τωρα ειναι να επισκευασω τις ζημιες και να βελτιωσω τα χερια μου....αυτο ειναι το δυσκολοτερο της υποθεσης.... Rolling Eyes

_________________
Peugeot 106 rallye 1.3
R5 gt turbo

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από nestoraeroΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
C
μαμά
μαμά


Ηλικία: 56
Ένταξη: 10 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 48
Περιοχή: Αγιος Στέφανος
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2006, 21:58  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

1) gratz για τους χρόνους
2) πίκρα για τα ανταλλακτικά ...
C.

_________________
Αν θες να είσαι Trendy πάρε Subaru ...
Image

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από CΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 00:30  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Καθόλου αναίμακτη και αυτή η έξοδος στην πίστα λοιπόν.
Είναι γεγονός όμως ότι η πίστα έχει τις (μεγάλες) φθορές της, και όσο πιο γρήγορα θέλεις να πάς, τόσο περισσότερες φθορές θα έχεις.
Νεώτερο νέο (!) είναι ότι εκτός των ξεγραμμένων καινούργιων Yellowstaff μετά την πίστα το πρόβλημά μου ήταν η μία βαλβίδα εξαέρωσης της δεξιάς δαγκάνας που δείχνει να πέταξε βόλτες στο αλουμίνιο και να μη σφίγγει (τη βάψαμε......)

ΥΓ
Γιάννη, ο Νίκος (Bugs_R) θεωρώ ότι είναι από τα καλύτερα ζευγάρια χέρια που κυκλοφορούν!!!

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Βλάσης
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 57
Ένταξη: 11 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

usa.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 11:41  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αν δεν ηταν οι βλαβες θα ελεγα οτι περασαμε ωραια.

Δυστηχως -ή ευτυχως- η πιστα ειναι testing ground για καθε αυτοκινητο.
Το καλο της υποθεσης ειναι μετα τη πιστοποιηση της πιστας το αμαξι ειναι bombproof.

Αν διαβασετε και τη συνεντευξη του Τεχνικου Διευθ. της Τoyota θα δειτε οτι λεει αυτο ακριβως: Οτι μετα απο ωρες στη πιστα ολα τα προβληματα βγαινουν στην επιφανεια και διορθωνονται.

Τωρα βεβαια για το κλαταρισμα ειμαι εκπληκτος που δεν ειχαμε και αλλο.

Βλεποντας τις πιεσεις που ετρεχαν οι περισσοτεροι και τις μετρησεις απο τα πυρομετρα αναστατωθηκα.

Ακολουθηστε αυτα που σας προτεινα (δεν λεω τι συζητησα γιατι ερχονται αγωνες και ειναι ανταγωνιστικη πληροφορηση) ανεξαρτητα αν ΟΛΟΙ -ακομη και οι αντιπροσωποι των κατασκευαστων- τ σας λενε "βαλτε κι αλλο για να μην μαγουλιαζουν τα λαστιχακια"

Οταν οι περισσοτεροι τρεχετε με αγωνιαρικα ελαστικα ή 30-40 προφιλ ZR,YR
τι μαγουλιαρισμα μιλαμε τωρα.

Για αυτο και τα πυρομετρα εδειχναν μεσαια θερμοκρασια πολυ υψηλοτερη απο τα πλαινα τμηματα της γομας. Δηλαδη τα λαστιχα ειχαν μπαλονιασει και χωρις προσφυση ντριφταραν ασταματητα.

Οσο περισσοτερο ντριφταραν τοσο περισσοτερο ζεσταινοντουσαν.

Για αυτο και θα παρατηρησατε οτι αρκετοι βγηκαν απο τη πιστα με καυτα εμπρος ελαστικα και εντελως κρυα πισω ελαστικα. Η διαφορα φαινονταν με το χερι και μονο.

Για αυτο να δουμε τις πιεσεις ξανα στην επομενη συνατηση και να δουμε και καποια βασικα θεματακια.

Πολυ μπαινετε με λιγο παραπανω χιλιομετρα σε καθε στροφη και κλεινεστε λιγο ποιο νωρις με αποτελεσμα να ζοριζετε πολυ τους εμπρος τροχους και αυτο κοστιζει σε δεκατα ανα στροφη και overdriving των εμπρος ελαστικων.

Παντως ο Bugs ηταν απαιχτος, πετουσε σε χαμηλο υψος και μας ειχε τρελλανει ολους !

Επεισης ο Jim Ceasar εκανε πολυ καλο χρονο για αυτη τη πιεση που ετρεχε.
Ειναι ηδη στο prive club των οδηγων κατω απο 1.14.00 και το Σαββατιατικο 1.12.75 θα πεσει δραματικα μονο και μονο απο τη πιεση.


Κριός Γένος:Αρσενικό Αίγα Μη ΟρατόςΠροσωπική Γκαλερί από ΒλάσηςΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
kyan
μαμά
μαμά


Ηλικία: 54
Ένταξη: 31 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 55

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 12:38  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τελικά ευτυχώς που δεν ήρθα με τη γκαντεμιά που έπεσε! Razz Η αλήθεια είναι ότι είχα πάει το προηγούμενο Σ/Κ και βαριόμουν να μποτιλιαριστώ στην Καβάλας μαζί με τη έξοδο του τριήμερου, αλλιώς έχω ακόμα τα ημισλίκ στο πορτ-μπαγκάζ της Αλίκης. Άσε η οδήγηση μιας δυομισάλιτρης 156 V6 με προβληματικό συμπλέκτη την Παρασκευή σε δίωρο μποτιλιάρισμα Sad μου είχε σκίσει το αριστερό γόνατο.

Raincheck λοιπόν. Wink


Κριός Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από kyanΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jason
μαμά
μαμά


Ηλικία: 40
Ένταξη: 13 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 57
Περιοχή: Death Star
seychelles.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 13:01  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Το Σάββατο μαζεύτηκε αρκετός κόσμος και πέρασε πολύ ωραία
ΑΛΛΑ έπεσε και μεγάλη γκαντεμιά...
Μέσα στους καντέμηδες και εγώ Rolling Eyes
Η ασφάλεια του ημιαξονιου ένιωσε την ανάγκη να παει μια βόλτα,
για να βγει από την ρουτίνα της βρε αδερφέ Razz
Εντός της ημέρας θα ξέρω
εάν αποφάσισε να συσφίξει τις σχέσεις της με τα εντόσθια του σαμάν
η έκατσε πάνω στο παρακείμενο ημιαξονιο για κανα ποτό και ότι ήθελε προκύψει Laughing
Το γμτ της υπόθεση είναι ότι το συμβάν έγινε μόλις στον 2ο γύρο Evil or Very Mad

Ευτυχώς για μένα, ο johanndelta μου έσωσε την ημέρα,
αφού μου έδωσε την χαρά να συνοδηγησω αλλα και να οδηγησω την SportKaβλα του
Οφείλω να παραδεχτώ ότι δεν περίμενα να είναι τόσο διασκεδαστικό το μικρό Ford.
Όπως επίσης ότι έχω μπει σε πονηρές σκέψεις Twisted Evil .


Μπράβο στον Jimmy για τον εκπληκτικό χρόνο του
αλλά και στον johanndelta για την άκρως μάχιμη βελτίωση του δικού του.
Τελικά είχε δίκιο Αντρέας για το πυρόμετρο! Είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο

Χάρη' στην καλή παρέα λοιπόν, ήταν ένα ωραίο πρωινό Σαββάτου Very Happy


Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Χοίρος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από JasonΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
elaira
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 17 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 5

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 13:27  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Που πάτε ρεεε με τον Ερμή ανάδρομο...... Wink


Τοξότης Γένος:Θηλυκό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από elairaΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 13:47  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μη λέτε μπράβο σ'εμένα ωρέ, το αμάξι τα κατάφερε. Εγώ απλώς κατάφερα να μην κάνω πολλά και μεγάλα λάθη.
Φαντάζομαι τι χρόνο θα έγραφε στα φοβερά χέρια (και πόδια) του Βλάση ή του Νίκου.
Αϊιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 15:52  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Rrrrrrrrrrrrrrriiiiiigggggoooooooooooooooooooooo RazzRazz


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
Βλάσης
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 57
Ένταξη: 11 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

usa.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 16:05  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:
Μη λέτε μπράβο σ'εμένα ωρέ, το αμάξι τα κατάφερε.
Αϊιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι


Με 50+ πιεση εμπρος σε καθαροαιμο αγωνιαρικο λαστιχο ειναι θαυμα πως τα καταφερες με τετοιο χρονο και αυτο ειναι θεμα χεριων. Για αυτο ειδα τα readings του πυρομετρου και σαλταρα με αυτα που εδειχναν.

Βαζω στοιχημα οτι στην επομενη προπονηση θα εισαι γυρω στα 1.11 κατι, χαλαρα


Κριός Γένος:Αρσενικό Αίγα Μη ΟρατόςΠροσωπική Γκαλερί από ΒλάσηςΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Kacey
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 43
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 16:23  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τελικα τι εγινε ρε παιδες? Εγω ημουν Γαλαξειδι και εκανα γυρους σε αλλου ειδους πιστες...

Image

_________________
ΠΩΛ:Χαρτακια/φιλτρακια τσιγαρων και πουρακια περιπτερου, σε τιμες χονδρικης + μεταφορικα. Πληροφοριες με πμ. Για οσο υπαρχει αποθεμα

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από KaceyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
Βλάσης
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 57
Ένταξη: 11 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

usa.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 17:14  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy οταν αλλαξεις τα yellow πηγαινε σε redstuff compound.

Με γυρολογιο κατω απο 1.14 τα yellow δεν φτανουν και αναβουν (αν δεν κανεις brake management τεχνικες).

Βαλε κοκκινα compound και του χρονου μπλε !


Κριός Γένος:Αρσενικό Αίγα Μη ΟρατόςΠροσωπική Γκαλερί από ΒλάσηςΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Bax
μαμά
μαμά


Ηλικία: 41
Ένταξη: 10 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 81
Περιοχή: Περιστέρι
japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2006, 20:41  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Έγω πάντως αν και ευχάριστήθηκα τους γύρους (στην πίστα) λυπήθηκα που δεν μπόρεσα να κάνω κάτι για να βελτιώσω τον χρόνο (1.22.++) μου λόγω ιμάντα υδραυλικού. Έβγαλα όμως κάποια συμπεράσματα για το τι πρέπει να βελτιώσω στο αυτοκίνητο για να αποκτήσει πάλι μία αίσθηση στροφάδικου πάλι.
Lsd, Θολομπαρίτσα, και ένα σετ σωστά σκληρά ελατήρια (ισως και αμορτισερ) και πιστεύω πως θα υπάρξει αρκετή βελτίωση. Ελπίζω να μαζευτούμε πάλι κάποια στιγμή στα Μέγαρα να κάνουμε και κανένα μαθηματάκι σωστού στριψήματος εμείς οι ευθειάκιδες... Very Happy

_________________
マツダ ΑΖ-3 GT-R σε βίδες και μπουζώνια
Mazda 2 γιατί η βενζίνη είναι ακριβή...

Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BaxΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Adonis
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 106
Περιοχή: Ρόδος
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/3/2006, 13:17  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

johanndelta Έγραψε:

Μπορει παιδια να ειχε οντως γκαντεμιες, αλλα τουλαχιστον για εμενα ηταν το καλυτερο 24ωρο της τελευταιας 3ετιας... Rolling Eyes
Εγω σκουπισα την μια πιστα (Μεγαρων), και ευτυχως δεν σκουπισα την πιστα της Πεγκυς. Το αφησα για τον Αντωνη αυτο... Razz

Που να μου ειχε δειξει και ο Βλασης κιολας...τι αλλο θα δω απο αυτο το αμαξι Smile

Αφιερωμενο στον Αντωνη: "Τι νοημα εχει η ζωη, αν μενει απο φρενα το ST..." (πορνη) Razz


Και βέβαια ήταν το καλύτερο 24ωρο της τελευταίας 3ετίας αγόρι μου... Από
πίστα σε πίστα ήμασταν, που να ερχόσουνα και Βανδή Παρασκευή βράδυ....
Εκεί να δεις κυριολεκτικά πισταδόρικο 24ωρο....

Για την ακρίβεια, στην Πέγκυ απλά το έκλεισα το μαγαζί.... Σκούπισα όμως τον ιδρώτα της Πέγκυς.... Laughing Smile Razz Twisted Evil Razz Rolling Eyes

Συγχαρητήρια και πάλι για το χρόνο σου φίλε μου, δείχνεις το πόσο καλός είσαι στο τιμόνι (για άλλη μια φορά).

Στα καθ'ημάς, το χάρηκα πάρα πολύ που ξαναβρεθήκαμε με όσους ήρθατε και που γνώρισα κάποια παιδιά ακόμα. Μου άρεσε η επαφή μου με την πίστα και πάλι (από τον Ιούλιο τελευταία φορά), ευχαριστήθηκα το αυτοκίνητό μου, κατέβηκε λίγο ο χρόνος μου (εκεί να δεις περιθώρια βελτιώσης...), είχα μια μικροέξοδο στην Κ1(οι δύο πίσω τροχοί στα χώματα στο εσωτερικό της στροφής από υπερδιόρθωση (ντριφτ φιλαράκο, ντριφτ Laughing ...) και όλα έλαβαν τέλος όταν στην Κ6 έμεινα από φρένα σε έναν γύρο που ένοιωθα ότι πήγαινε πολύ καλά Sad . Τουλάχιστον έμαθα πως να μπαίνω με 100+ χλμ/ω στην Κ6, κάτι είναι και αυτό... Laughing
Το καλό ήταν ότι το πρόβλημα ήταν προσωρινό (στην Κ8 είχα μια υποτυπώδη επιβράδυνση απτα φρένα) οπότε βγήκα, θαύμασα τους καπνούς από τα φρένα μου στα πιτς και μετά από καμμιά ώρα στο δρόμο της επιστροφής είχα σχεδόν κανονικά φρένα. Αύριο θα μπουν νέα τακάκια αφού αυτά σχεδόν τελείωσαν και όλα καλά.

Αυτό που μένει είναι ότι πλέον βρίσκω τα περισσότερα λάθη μου (ουδείς άσφαλτος Exclamation ) και προσπαθώ να τα διορθώσω. Κάτι έφτιαξα τώρα σε σχέση με το καλοκαίρι, till next time να φτιάξουμε και κάτι ακόμα.

Στην επόμενη επίσκεψή μου υπολογίζω να έχω και σωληνάκια υψηλής πίεσης με καλύτερα υγρά, οπότε να έχω μια βελτίωση στα φρένα, μπας και αποκτήσει νόημα η ζωή, να μην μένει από φρένα το ST (πόρνη).... Rolling Eyes Laughing Twisted Evil Razz Wink

_________________
mmmmmmmmmMPSsssssssss

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από AdonisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
nestoraero
μαμά
μαμά


Ηλικία: 48
Ένταξη: 01 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 50
Περιοχή: Περιστερι/Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/3/2006, 15:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Eμενα τελικα δεν ηταν η τουρμπινα.....για καποιο λογο που δεν ξερω ακομα ειχαν εξαφανιστει 2 βιδες απο την πολαπλη εξαγωγης,απο οπου και εβγαινε "ζωντανη" φλογα....εκαψε το θερμοπροστατευτικο καλυμμα και στη συνεχεια ανακαλυψα οτι απο εκεινο το σημειο βγαινουν και νερα απο το συστημα ψηξης....αντε στην υγεια μου.... Crying or Very sad
Φλαντζα;;;σπασιμο του μπλοκ;;;κατι αλλο;;;δεν ξερω ακομα....θα ψαξω να δω τι εγινε.... Rolling Eyes

_________________
Peugeot 106 rallye 1.3
R5 gt turbo

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από nestoraeroΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/3/2006, 15:55  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Άσχετο απόλα αυτά Νέστορα, η τουρμπίνα σου έχει πολλά μπόσικα και θέλει επισκευή τλωρα που είναι νωρίς γιατι μετά πας για καινούρια.....Αν θές άκουσέ το αυτό που σου λέω μιας και ξέρω κάτι λίγο παραπάνω απο τουρμπάτα Smile


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
alex5
μαμά
μαμά


Ηλικία: 46
Ένταξη: 05 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 1

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/3/2006, 16:22  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Νεστορα πιστευω οτι η τουρμπινα δεν ηταν ετσι πριν τα μεγαρα!!! Σιγουρα οι βιδες που ελειπαν απο την πολαπλη εξαγωγης ειναι η αιτια για τον θορυβο που εκανε σαν σπασμενη εξατμηση αλλα η τουρμπινα ειχε παραπανω μποσκα!!!
Ειμαι ασχετος απο τουρμπινες αλλα πριν τα μεγαρα ειχα δει τα μποσκα της και δεν ηταν τοσα πολλα!!!


Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από alex5Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
nestoraero
μαμά
μαμά


Ηλικία: 48
Ένταξη: 01 Φεβ 2006
Δημοσιεύσεις: 50
Περιοχή: Περιστερι/Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/3/2006, 17:41  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ok παιδες...δεν διαφωνω οτι θελει επισκευη,αλλα με ανακουφισε λιγο το γεγονος οτι δεν χρειαζεται αμμεσα αυτη την επισκευη....τωρα προεχει να δουμε τι θα κανουμε με την αλλη ζημια και το θεμα της επισκευης ή ακομα και της αλλαγης της τουρμπινας σε 25αρα απλα μετατιθεται για λιγο αργοτερα....δεν θα τα αντεχα και τα 2 μαζι...

_________________
Peugeot 106 rallye 1.3
R5 gt turbo

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από nestoraeroΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες