Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 17/2/2006, 02:15  Θέμα δημοσίευσης:  Δυναμομετρήσεις. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ας υπαρχει και ενα τοπικ που θα ανακοινωνουμε
την κατασταση που βρισκονται τα μοτερ μας,
ετσι για να ξερουμε ποσα αλογα εχει ο σταυλος(club) μας.

Λοιπον το δικο μου αυτη την στιγμη,(δυναμομετριθηκε
μετα το open day) και με αφησε εκπληκτο... Shocked

156,9hp με 17,9kg ροπη

Οι εκκεντροφοροι παραμενουν 272μοιρες με 9,3βυθισμα
αλλα εχω σηκωσει πλεον σωστη συμπιεση στο 12/1


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 17/2/2006, 09:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Και έλεγα πως και δεν το έχει ανακοινώσει ακόμα RazzRazz
Όπως και να έχει το Saxaki του Έκτορα είναι ίσως το πιο δυνατό μπουμπάκι που κυκλοφορεί αυτή την στιγμή στην Αθήνα!
Μην το παίρνεις όμως πάνω σου γιατι εγώ σε ράβω RazzRazzRazz


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
opelcorsa-a
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 49
Ένταξη: 13 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 123
Περιοχή: Π.Ηρακλειο-Λουτσα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/2/2006, 01:25  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τι να πω και εγω με το 1.400 που εβγαλα 94,5hp και 11.7kgm;

_________________
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opelcorsa-aΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/2/2006, 04:47  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Οτι υπαρχουν και χειροτερα....ο μιχαληςcorsa ας πουμε που βγαζει 93hp
Razz Razz Razz Razz Razz

_________________
Congratulations! Your place at Coventry University to study Motorsport and Powertrain Engineering has been confirmed...

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
johanndelta
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/2/2006, 10:47  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Βασικα εν ευθετω χρονω θα κανουμε και τα δικα μας dyno day... Wink


  
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/2/2006, 11:24  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ναι Γίάννη, θα γίνουν σίγουρα Wink το δυναμόμετρο όμως θα αντέξει???? RazzRazzRazz γιατι θα μαζευτούν πολλάααααααααα άλογα κάτω απο διάφορα καπώ χιχιχιχι


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
Bax
μαμά
μαμά


Ηλικία: 41
Ένταξη: 10 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 81
Περιοχή: Περιστέρι
japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/2/2006, 17:12  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

αντε για κανένα dyno day τωρα με τα κρύα.... το καλοκαίρι δεν είναι και ότι καλύτερο για τουρμπινίτσες....

_________________
マツダ ΑΖ-3 GT-R σε βίδες και μπουζώνια
Mazda 2 γιατί η βενζίνη είναι ακριβή...

Καρκίνος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BaxΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/2/2006, 18:29  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Hector Έγραψε:
Οτι υπαρχουν και χειροτερα....ο μιχαληςcorsa ας πουμε που βγαζει 93hp
Razz Razz Razz Razz Razz


Εγώ με το 1300cc Swift βγάζω 70hp!!!


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Corsa-GR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 30 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 53
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/2/2006, 10:05  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

να και η δικιά μου Smile
μαμά είναι.. με μεσαίο τελικό και φίλτρο..
corsa-c 97,6ηπ στις 6165 και 132,0Nm=13,46kg στις 4306

http://img136.imageshack.us/my.php?image=dinamometrisi222006resized7zf.jpg

_________________
Irmscher Rulez

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Corsa-GRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/2/2008, 17:25  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

136,2 τροχο στις 5445 στροφες
23,8 κιλα ροπη
38 βαθμους C (δεν θα χειμωνιασει?)

ΑΝΔΡΙΑΝΑΚΗΣ



αναμενεται στο ακουστικο ερχεται κιαλη χειμωνιατικη εαν δεησει ο Γιαννης και δεν μας πιασει καλοκαιρι.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
manolis
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 10 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 391
Περιοχή: Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 11/2/2008, 09:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλα τωρα ανοιξατε θεμα για πολυ συζητηση........αμα πω την δικη μου εμπειρια απο δυναμομετρο θα γελατε καμια εβδομαδα....να την πω;;;; Razz Wink

_________________
Image

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από manolisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 11/2/2008, 17:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

να την πεις οπως και δηποτε γι αυτο υπαρχει αυτο το ποστ

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
manolis
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 10 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 391
Περιοχή: Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/2/2008, 09:30  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Λοιπον εχουμε και λεμε...πριν κανα μηνα ειπα και εγω να παω να δυναμομετρησω το καμαρι μου για να δω τι βγαζει στο δρομο.....βρισκω το δυναμομετρο το οποιο ειναι maha....παω βαζω το οχημα πανω....αρχιζει η δυναμομετρηση.....χαρα εγω πιστευοντας οτι θα δειξει τα νουμερα που πρεπει (οχι που ηθελα)...βγαινει το πορισμα και μενω καγκελο.....γιατι;;;; διοτι θα δειτε παρακατω και θα καταλαβετε.
Το τουτουνι μου θεωρητηκα βγαζει 192 αλογα απο κινητηρα 1800 κυβικων...τα 192 δεν περιμενα να τα δω καθως το οχημα ειναι μαμα και ξερω οτι αυτα τα αλογα ειναι σε δυναμομετρο παγκου....
Η δυναμομετρηση εβγαλε οτι ειναι 178 αλογα στροφαλο και το οποια ακουγεται λογικο με 17 κιλα ροπη.....μεχρι εδω ολα καλα....το κουφο ερχεται τωρα που σε οποιον το ειπα γελαγε.......τα αλογα που εβγαλε στον τροχο ειναι.........κρατηθητε......123 αλογα..... Shocked
Λεω του υπευθυνου που ονομα αμα θελετε θα σας πω (αλλα δεν λεω τωρα για να σχολιασετε αντικειμενικα) καλα ειναι δυνατον να εχει 50 κατι αλογα απωλειες;;;; Και μου λεει αυτος οτι ειναι λογικο.....τα παιρνω και εγω και φευγω.....μιλαω με γνωστη του χωρου του αυτοκινητου και ειδικα για celica και ο ανθρωπος γελαγε....μου ειπε οτι το δικο σου αμαξι βγαζει 160 με 170 αλογα τροχο και τον πιστευω.....ετσι θα ακολουθησει αλλη δυναμομετρηση σε αλλο δυναμομετρο διοτι εδω θα ξεχασουμε και αυτα που ξερουμε.....αλλα μαλλον αυτοι που χειριζονται το maha δεν ξερουν που πανε τα τεσσερα......απαραδεκτοι.......

_________________
Image

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από manolisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/2/2008, 14:46  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Παντως να ξερουμε οτι γενικα οσο πιο πολλα τα αλογα και οσο πιο πολυστροφο το μοτερ τοσο περισσοτερες και οι απωλειες.Δλδ 50 αλογα απωλεια δεν ειναι πολλα για το δικο μου αμαξι πχ που εβγαλε 350, μαλιστα εγω ειχα παραπανω απο 50 αλογα, ειχα κοντα 80. Το συνηθες ειναι απο 20 μεχρι και 30 αλογασε νορμαλ αμαξια.


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/2/2008, 15:20  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Τα 178 ειναι πιστευω λογικο νουμερο για αυτο το μοτερ.
Τωρα οι απωλειες απο 20 και πανω μαλλον πολλες ειναι και δεν βρισκω το λογο.


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
manolis
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 10 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 391
Περιοχή: Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/2/2008, 16:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Παιδες για τα 178 στροφαλο συμφωνω και εγω.....τα 123 τροχο ειναι που δεν το πιστευω και βεβαια την δυναμομετρηση την θεωρω αναξιοπιστη και για αυτο θα προχωρησω σε δευτερη, οταν θα παω θα σας πω και τα αποτελεσματα....

_________________
Image

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από manolisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/2/2008, 20:11  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ειναι απλα τα πραμματα εαν ολα ειναι ενταξει στο συστημα μεταδωσης αυτη η διαφορα δεν παιζει με τιποτα 20 βαρια 30 αλογα ειναι η απωλεια, να υποθεσω οτι εκανε λαθος στη συναρτηση που εχουν βασει του δηναμομετρου για να βγαζουν τα αλογα του τροχου κατι δεν παει καλα εδω.

το ονομα δεν χρειαζετε να το πεις καταλαβαμε που πηγες απλα πηγενε αλλου καλυτερα για μια δευτερη μετρηση χωρις να πεις οτι εχεις κανει την πρωτη.

Μανο κανε τα κονε σου.

Υπαρχει και η λυση του Αντωνη.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
MAXRISTOS
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 23 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 524
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/2/2008, 21:50  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Σε παλία δυναμομέτρηση με 0,9 bar είχα βγάλει στον Ανδριανάκη 166ps τροχο και 21κιλά ροπή

Αναμένετε καινούργια όπου και θα ενημερώσω,παίζοντας στα 1,3bar και φορώντας πολλά άλλα που τότε δεν είχε το αυτοκινητό μου.
Εύχομαι και θα είμαι απόλυτα ικανοποιημένος στο να πετύχω 190ps τροχό...

_________________
ImageImage

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MAXRISTOSΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Kacey
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 43
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2008, 14:08  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

_-MaNo$-_ Έγραψε:
Παντως να ξερουμε οτι γενικα οσο πιο πολλα τα αλογα και οσο πιο πολυστροφο το μοτερ τοσο περισσοτερες και οι απωλειες.Δλδ 50 αλογα απωλεια δεν ειναι πολλα για το δικο μου αμαξι πχ που εβγαλε 350, μαλιστα εγω ειχα παραπανω απο 50 αλογα, ειχα κοντα 80. Το συνηθες ειναι απο 20 μεχρι και 30 αλογασε νορμαλ αμαξια.


Δηλαδη αμα το μετρησεις μαμα το αμαξι σου και βγαλει ~15 αλογα απωλειες, και μετα το κανεις 350 αλογα χωρις αλλαγες στο συστημα μεταδοσης, πρεπει οι απωλειες να αλλαξουν? Idea

_________________
ΠΩΛ:Χαρτακια/φιλτρακια τσιγαρων και πουρακια περιπτερου, σε τιμες χονδρικης + μεταφορικα. Πληροφοριες με πμ. Για οσο υπαρχει αποθεμα

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από KaceyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2008, 14:14  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κώστα, οι απώλειες δεν είναι ποσοστό της ισχύος στο στρόφαλο?
Το ποσοστό δεν θα αλλάξει, αλλά η απώλεια σαν νούμερο θα αλλάξει. Εκτός αν κάτι μου διαφεύγει.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Kacey
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 43
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2008, 14:21  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Οχι ρε. Οι απωλειες μετριουνται αφηνοντας το αυτοκινητο να ρολλαρει πανω στο δυναμομετρο, ακριβως ωστε να μετρησει την "αρνητικη" ιπποδυναμη που φρεναρει τα ραουλα. Αυτη η δυναμη ειναι οι τριβες του συστηματος μεταδοσης.

_________________
ΠΩΛ:Χαρτακια/φιλτρακια τσιγαρων και πουρακια περιπτερου, σε τιμες χονδρικης + μεταφορικα. Πληροφοριες με πμ. Για οσο υπαρχει αποθεμα

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από KaceyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 6/3/2008, 14:24  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πάω πάσο, αν και εγώ αλλιώς το νόμιζα.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 7/3/2008, 21:12  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγω ξερω οτι οι απωλειες πανε αναλογικα με τον αριθμο της ιπποδυναμης.Δλδ στο δικο μου πριν το φτιαξω η δυναμομετρηση που ειχα κανει εδειξε 217 στροφαλο και 195 τροχο και οταν το εφτιαξα εδειξε 350 με 275 τροχο.Στην μεταδοση δεν αλλαξα κατι και ουτε και στον κοφτη.Αυτο πως εξηγειται?


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/3/2008, 01:21  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αύριο, καλώς εχόντων των πραγμάτων θα έχω νέα.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Gozilla
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 490

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 8/3/2008, 08:29  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτό Μάνο, έχω την εντύπωση ότι έχει να κάνει με την ικανότητα του συστήματος μετάδοσης να περάσει την δύναμη και με το πόση από αυτή καταναλώνεται στα κινούμενα μέρη του. Παρατηρώντας νούμερα δυναμομετρήσεων μου δίνεται η εντύπωση ότι το ποσοστό από ιπποδύναμη σε ιπποδύναμη δεν αλλάζει δραματικά στο ίδιο αμάξι, αν βάλεις κάτω μερικές μετρήσεις σου και αποπειραθείς να τις κάνεις συνάρτηση θα σου θυμίσουν μαθηματικές συναρτήσεις του σχολείου... Κοίτα σε τι τριπάκι μπήκα, να κάτσω να βγάλω μοντέλο απωλειών!!! Δεν θα σας κάνω τη χάρη, παιδευτήτε μόνοι σας!


Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από GozillaΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες