Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
Braker
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109
Περιοχή: Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 9/10/2005, 17:38  Θέμα δημοσίευσης:  Αναρτήσεις. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Σκέφτομαι να βάλω ένα από τα 2 κιτ στο αυτοκίνητο μου αλλά δεν ξέρω ποιο.

Air Suspension: http://www.hoppos.com/zproduct.asp?productid=12

Hydraulic Suspension: http://www.hoppos.com/zproduct.asp?productid=8A

Ποια η διαφορά Air Suspension με Hydraulic Suspension ?

Μην μου πείτε ότι το ένα χρησιμοποιεί αέρα ενώ το άλλο υδραυλικά υγρά. Razz

_________________
Speed Yellow Killer Bee

Λέων Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BrakerΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
freedom
μαμά
μαμά


Ηλικία: 51
Ένταξη: 17 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 11

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/10/2005, 10:12  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Χαρη δεν ξερω τι να σου απαντησω. Πριν 10 μερες παντως αλλαξα τα μαμισια ελλατηρια με eibach pro kit και πλεον στριβει το τουτου σαν τρενο!!! Άλλο αυτοκινητο σου λεω.

_________________
10 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ
ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΑΠ'ΤΟ ΣΠΙΤΙ
ΣΟΥ ΜΕ ΠΑΤΗΛΙΚΙΑ...ΜΟΝΟ!!

Λέων Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από freedomΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Braker
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109
Περιοχή: Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/10/2005, 10:20  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Έψαξα και εγώ λίγο παραπάνω Νίκο με τις αναρτήσεις που θέλω να βάλω αλλά δυστυχώς για να εγκαταστήσω αυτό το κιτ πρέπει να χάσω την ρεζέρβα και όλο το πορτ-μπαγκάζ. Πράγμα που δεν θέλω με τίποτα.

_________________
Speed Yellow Killer Bee

Λέων Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BrakerΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
freedom
μαμά
μαμά


Ηλικία: 51
Ένταξη: 17 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 11

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/10/2005, 10:24  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Braker Έγραψε:
Έψαξα και εγώ λίγο παραπάνω Νίκο με τις αναρτήσεις που θέλω να βάλω αλλά δυστυχώς για να εγκαταστήσω αυτό το κιτ πρέπει να χάσω την ρεζέρβα και όλο το πορτ-μπαγκάζ. Πράγμα που δεν θέλω με τίποτα.


και μετα αντε να εξηγησεις στη γυναικα γιατι δεν θες να πας στο σουπερμαρκετ....βλεπε πορτ-μπαγκαζ....προτεινω να δεις κλασσικες και δοκιμασμενες λυσεις

_________________
10 ΖΕΥΓΑΡΙΑ ΛΑΣΤΙΧΑ
ΑΛΛΑΖΩ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ
ΓΙΑΤΙ ΠΕΡΝΩ ΑΠ'ΤΟ ΣΠΙΤΙ
ΣΟΥ ΜΕ ΠΑΤΗΛΙΚΙΑ...ΜΟΝΟ!!

Λέων Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από freedomΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/10/2005, 10:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εδώ και λίγους μήνες έχω αλλάξει τα αμορτισέρ μου σε protech τα οποία μπορείτε να δείτε ΕΔΩ.
Είναι ΑΛΟΥΜΙΝΙΟΥ, ρυθμιζόμενα καθ'ύψος, κατά σκληρότητα και πάρα πολύ φθηνά.
Είμαι πολύ ευχαριστημένος προς το παρόν.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Braker
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109
Περιοχή: Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/10/2005, 10:47  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

protech εεε χμμμ... κανένα τηλέφωνο να ρωτήσω αν υπάρχει κάτι για το δικό μου ;

_________________
Speed Yellow Killer Bee

Λέων Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BrakerΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 18/10/2005, 10:51  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Είναι Αγγλία, πήγαινε στο site που έγραψα και ρίξε μια ματιά.
Εμένα μου κόστισε περίπου 900 με τα ελατήρια.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Sax0
μαμά
μαμά


Ηλικία: 50
Ένταξη: 13 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 15
Περιοχή: Άγιος Δημήτριος
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 19/10/2005, 11:13  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ πάντως έχω βάλει σε Saxo 1.4 Vts, αμορτισέρ Bilstein Group N, ρυθμιζόμενα καθ΄’υψος και ελατήρια Apex 300 lib. με λεπρό σπείρωμα και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος. Το αυτοκίνητο είναι ΤΡΕΝΟ….. Βέβαια πρέπει να κάνεις και κάποιες υποχωρήσεις σχετικά με την άνεση, πολύ προσοχή στις λακκούβες χωρίς όμως να κοπανάει υπερβολικά. Γενικά είναι ένας πολύ καλός συνδυασμός για όσους θέλουν κάτι πάρα πολύ καλό και δεν κάνουν συμβιβασμούς.
Exclamation

_________________
Τούμπα Τα Κοντέρια…..
Saxo Vtssss.......

Λέων Γένος:Αρσενικό Βουβάλι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Sax0Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
Daidalos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 39
Ένταξη: 13 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 3

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 19/10/2005, 23:44  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγω εχω βαλει bilstein monotube αμορτησερ με eibach sport ελατηρια στο φιεστακι και το αποτελεσμα ειναι παρα πολυ καλο.Πολυ ανετο για σπορ setup και φοβερα κρατηματα.


Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από DaidalosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
fotis_rs2
μαμά
μαμά


Ηλικία: 43
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 32

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/10/2005, 00:58  Θέμα δημοσίευσης: Great ! (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Image

_________________
Image
AΝ ΕΙΣΑΙ GAY....ΠΑΡΕ SUBARU!!!

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από fotis_rs2Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/10/2005, 07:18  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ας αφήσουμε τον από πάνω μου να γράφει ό,τι θέλει πφφφφφφφφφφφφφ.
Αλήθεια βρε παιδόπουλα, επειδή το δικό μου γέρνει πολύ στις στροφές (εντός πίστας, με πίεση) πώς είναι δυνατό να ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ σκληρότερα ελατήρια? Σαφώς ζητάω κάτι που θα είναι ΣΩΣΤΟ και ζυγισμένο, όχι στο ΜαστροΜήτσο της γειτονιάς που έχει μαγαζί που φτιάχνει ό,τι θές...

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fotis_rs2
μαμά
μαμά


Ηλικία: 43
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 32

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/10/2005, 11:21  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:

Αλήθεια βρε παιδόπουλα, επειδή το δικό μου γέρνει πολύ στις στροφές (εντός πίστας, με πίεση) πώς είναι δυνατό να ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ σκληρότερα ελατήρια?


ριξε πιεση Laughing Laughing

_________________
Image
AΝ ΕΙΣΑΙ GAY....ΠΑΡΕ SUBARU!!!

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Πίθηκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από fotis_rs2Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 20/10/2005, 11:42  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Το ίδιο λέει και ο γιατρός μου...

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kyan
μαμά
μαμά


Ηλικία: 54
Ένταξη: 31 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 55

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 1/11/2005, 13:02  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:
Αλήθεια βρε παιδόπουλα, επειδή το δικό μου γέρνει πολύ στις στροφές (εντός πίστας, με πίεση) πώς είναι δυνατό να ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ σκληρότερα ελατήρια? Σαφώς ζητάω κάτι που θα είναι ΣΩΣΤΟ και ζυγισμένο, όχι στο ΜαστροΜήτσο της γειτονιάς που έχει μαγαζί που φτιάχνει ό,τι θές...

Να φτιάξεις δε νομίζω πως γίνεται. Τα ελατήρια είναι πλέον ψυχρής περιέλιξης που σημαίνει ότι για να τα φτιάξεις θέλεις κάτι μηχανήματα που δεν μπορεί να έχει ο μαστρο-μήτσος της γειτονιάς. Wink

Αυτό που μπορείς να κάνεις είναι να βρεις κάποιον που έχει τις απαιτούμενες γνώσεις για να σου βρει ελατήρια από κάποιο άλλο αυτοκίνητο που να έχουν τα χαρακτηριστικά που θέλεις. Τυγχάνει να έχω ακούσει για έναν τέτοιο, αν θέλεις πληροφορίες με PM ή τηλεφωνικά για να μην κάνω διαφήμιση.

ΥΓ: Για τις Orap (http://www.orap.it) έχει κανείς άποψη;


Κριός Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από kyanΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Braker
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109
Περιοχή: Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 1/11/2005, 19:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:
Αλήθεια βρε παιδόπουλα, επειδή το δικό μου γέρνει πολύ στις στροφές (εντός πίστας, με πίεση) πώς είναι δυνατό να ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ σκληρότερα ελατήρια? Σαφώς ζητάω κάτι που θα είναι ΣΩΣΤΟ και ζυγισμένο, όχι στο ΜαστροΜήτσο της γειτονιάς που έχει μαγαζί που φτιάχνει ό,τι θές...


Ρώτησα τον κουμπάρο μου που έχει φτιάξει το τεράστιο ελατήριο που κοσμεί το μαγαζί της APEX στην Λ. Βουλιαγμένης. Όχι δεν γίνεται… Razz

Κάτι άλλο τώρα...στην βάρκα μου τι να βάλω ;

Koni κίτρινα (φυσίγγια) = 500 euro

ή

KYB AGX (γόνατο). = 600 euro

Question Question Question

_________________
Speed Yellow Killer Bee

Λέων Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BrakerΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
MythosGR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 39
Ένταξη: 10 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 25

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/11/2005, 03:29  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Jimmy_Caesar Έγραψε:
Ας αφήσουμε τον από πάνω μου να γράφει ό,τι θέλει πφφφφφφφφφφφφφ.
Αλήθεια βρε παιδόπουλα, επειδή το δικό μου γέρνει πολύ στις στροφές (εντός πίστας, με πίεση) πώς είναι δυνατό να ΦΤΙΑΞΟΥΜΕ σκληρότερα ελατήρια? Σαφώς ζητάω κάτι που θα είναι ΣΩΣΤΟ και ζυγισμένο, όχι στο ΜαστροΜήτσο της γειτονιάς που έχει μαγαζί που φτιάχνει ό,τι θές...



Δημητρη τοσο η Eibach οσο και η H&R(και πολλες πολλες αλλες επωνυμες εταιριες)κατασκευαζουν 'στενα' ελατηρια με διαφορες σκληροτητες(και δυσικα σε διαφορα μηκη και φαρδη-τα τρια νουμερα που συνηθως χαρακτηριζουν ενα ελατηριο).
Αρκει να μαθεις τα χαρακτηριστικα των ελατηριων που φορας(συνηθως τα γραφει πανω το ελατηριο) και μετα κινεισαι αναλογως.Εχε παντως στο νου σου οτι το αμορτισερ ειναι φτιαγμενο να δουλευει με της συγκεκριμενης σκληροτητας ελατηριο και αν ξεφυγεις πολυ απο την σκληροτητα αυτη και το valving δεν θα ειναι σωστο(οποτε η αναρτηση δεν θα δουλευει σωστα)αλλα και την ζωη του αμορτισερ σου θα μικρηνεις.Βεβαια συνηθως το αμορτισερ εχει καποιο ευρος λειτουργιας οποτε μπορεις να σκληρηνεις λιγο 1-2kg/mm τα ελατηρια σου χωρις να δημιουργηθει καποιο προβλημα

(Επισης στις 'ρυθμιζομενες' σε σκλήροτητα αναρτησεις συνηθως μπορεις να χρησημοποιεισεις ενα σκληροτερο ελατηριο και ταυτοχρονα να σκληρηνεις και το αμορτισερ με αποτελεσμα να επιτυχεις πιο 'σωστο' ταιριασμα ελατηριου αμορτισερ...)


Τωρα για ελατηρια απο αλλα αυτοκινητα ή 'χειροποιητα' ελατηρια καλυτερα να μην πω την γνωμη μου... Embarassed

_________________
www.trackday-special.gr
Image

ΤOYOTA Starlet GT Turbo - Super1600 Eater! Razz

Υδροχόος  Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MythosGRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/11/2005, 08:09  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ευχαριστώ παιδιά.
Εχω ρυθμιζόμενα αμορτισέρ (ύψος-σκληρότητα) και έχω τη δυνατότητα να παίξω λίγο με το ελατήριο. Ομως δεν ξέρω τη μαμά σκληρότητα (ο μπαμπάς είναι κι αυτός άγνωστος), οπότε...

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
johanndelta
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 12/11/2005, 10:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Το πολυ τον επομενο μηνα θα σας γραψω τις εντυπωσεις μου απο την Weitec GT "N" που θα βαλω. Μετα απο μεγααααλη αναζητηση (τι μπελαλιδικο αμαξι θεε μου) κατεληξα σε αυτη τη λυση (coilover εμπρος-κανονικη πισω).Oψωμεθα... Rolling Eyes


  
JHON_STARLET
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 3
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΛΕΙΒΑΔΙΑ
japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/11/2005, 15:25  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ΚΥΒ πορτοκαλι η μαυρα?
τα περνω στην ιδια τιμη θα μπουν μαζι μαμα με ελατηρια μαμα.ποια συνεργαζονται καλυτερα?
για νορμαλ οδηγηση γυναικα θα οδηγαει.
τα μαμα ελατηρια μου ειπαν γυρω στα 40 ευρω πολυ λιγα δεν ειναι μηπως κατι παιζεται?
ΓΙΑ TOYOTA COROLLA SEDAN TOY 89

_________________
ImageTOYOTA POWER

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από JHON_STARLETΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
MythosGR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 39
Ένταξη: 10 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 25

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/11/2005, 17:20  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

KYB πορτοκαλι=ΚΥΒ μαυρα

Τα ΚΥΒ τα 'μαυρα' ειναι τα Kayaba Excellence που αντικατεστησαν την παλια 'πορτοκαλι' σειρα!
Για καθημερινη χρηση με μαμα ελατηρια ειναι μια χαρα!
40 Ευρο για μαμα ελατηρια ειναι πολυ χαμηλη τιμη...

_________________
www.trackday-special.gr
Image

ΤOYOTA Starlet GT Turbo - Super1600 Eater! Razz

Υδροχόος  Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MythosGRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
JHON_STARLET
μαμά
μαμά


Ηλικία: 42
Ένταξη: 18 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 3
Περιοχή: ΚΑΛΛΙΘΕΑ ΚΑΙ ΛΕΙΒΑΔΙΑ
japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/11/2005, 18:23  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Δεν εχουν καμια διαφορα σιγουρα?
δεν μιλαω για το χρωμα ξερω οτι τα πορτοκαλια ειναι μαυρα αλλα γιατι μου λεει οτι ειναι διαφορετικα.
και τα δυο μγαζια που ρωτησα περιπου 40 ευρω τα εχουν τα ελατηρια

_________________
ImageTOYOTA POWER

Ιχθύες Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από JHON_STARLETΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
Braker
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 109
Περιοχή: Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/11/2005, 20:51  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ποια είναι τα πορτοκαλί ή μαύρα ΚΥΒ ; για ρίξε μια ματιά εδώ: http://www.kyb.com/products/

_________________
Speed Yellow Killer Bee

Λέων Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από BrakerΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή email
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 1/12/2005, 05:18  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπηκαν τα στενα....180/65/250 δλδ 180mm υψος 65mm φαρδος και 250lbs σκληροτητα.Το αμαξι αλλαξε παρα πολυ και το οριο του μετατεθηκε
αρκετα(δεν το εχω βρει ακομα).Με τα ιδια km/h στην ιδια στροφη το αμαξι
μπαινει και δεν σε τρομαζει ουτε αποκλεινει απο την πορια του.
Το μονο που παρατηρησα ειναι οτι στις εξοδους των στροφων που εγινε
η "δοκιμη", μικρης διαρκειας βεβαια,στο πατημα του γκαζιου πεταει λιγο
παραπανω μουτρα.Θα ξανακουμπωσω την ψαλιδομπαρα αυριο και την παρασκευη θα εχουμε γλεντι.

_________________
Congratulations! Your place at Coventry University to study Motorsport and Powertrain Engineering has been confirmed...

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Hector
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 39
Ένταξη: 08 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 195
Περιοχή: COVENTRY...
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 3/12/2005, 19:13  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μετα την χτεσινη βολτα βγηκαν τα εξης συμπερασματα:
Tο αμαξι στριβει λες και ειναι πισωκινητο με λιγα αλογα και πολυ καλο κρατημα στο μπροστινο μερος ή αλλιως σαν να εχει 30psi μπροστα και 40psi πισω.Θα παιξω με πιεσεις και αν δεν βγαλω ακρη τι προτεινετε για να σταθεροποιησω τον κωλο?

_________________
Congratulations! Your place at Coventry University to study Motorsport and Powertrain Engineering has been confirmed...

Ζυγός Γένος:Αρσενικό Αρουραίος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HectorΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 4/12/2005, 02:42  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Λίγο πιο μαλακά αμορτισέρ ή λίγο πιο χαμηλή πίεση!

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες