Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/4/2008, 12:37  Θέμα δημοσίευσης:  Driving simulators Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πολλές φορές αναφέρω ότι ένα από τα βασικότερα πράγματα που με βοήθησε στην οδήγησή μου ήταν το ότι ασχολούμαι με προσομειωτές οδήγησης. Οι προσομοιωτές [ή αλλιώς driving simulators, ή πιο απλά "sims"] είναι στην ουσία κανονικά παιχνίδια οδήγησης που κυκλοφορούν στο εμπόριο, τα οποία όμως έχουν πολύ προηγμένες μηχανές φυσικής σε σχέση με τα "απλά" παιχνίδια, κι έτσι ο ρεαλισμός είναι πάρα πολύ καλός!!

Ξεκινάω λοιπόν τη συζήτηση βάζοντας μία φωτογραφία κι ένα video με το setup που έχω στο σπίτι μου για να "οδηγώ" και να αρχίσουμε να σχολιάζουμε.

Σημειώστε πως για να χαρεί κανείς αυτά τα φοβερά παιχνίδια, δεν είναι απαραίτητος ο εξοπλισμός που έχω εγώ. Για χρόνια έπαιζα με μια φτηνή τιμονιέρα και ο βαθμός εκμάθησης ήταν εξίσου μεγάλος. Απλώς από ένα σημείο και μετά μπήκα πολύ χοντρά στο παιχνίδι και ήθελα το κάτι παραπάνω.


Ορίστε η φωτογραφία:

Image

και ορίστε και το video: http://www.youtube.com/watch?v=CSOPlzrig50

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
MAXRISTOS
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 23 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 524
Περιοχή: Ν.Σμύρνη
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/4/2008, 14:29  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Φίλε μου έιναι τέλειο!!!!!
Μπράβο σου!!!!!!!

_________________
ImageImage

Ταύρος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MAXRISTOSΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/4/2008, 17:04  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

δεν το συζηταω η παραπανω εργασια πανω στο θεμα ειναι αξιολατρευτη.

σιγουρα βοηθαει το sims αν και σε καποια πεχνιδια καπια αυτοκινητα πανε καλυτερα απο τα υπολοιπα και δεν ξερω κατα ποσο αξομειωνει την πραγματικοτητα.

ερωτηση υπαρχει σχεδιο και με τους ελληνικους δρομους εαν ναι σιγουρα θα το παρω.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/4/2008, 17:31  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μπραβο και απο μενα.
Ειναι σιγουρα πολυ διασκεδαστικο και βοηθαει πολυ τις οδηγικες ικανοτητες.
Ποσο περιπου κοστιζει ο δικος σου εξοπλισμος??? Φαινεται πολυ καλος και ακριβος.


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/4/2008, 17:33  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Όχι, Αντώνη. Μόνο πίστες υπάρχουν στα sims, όχι δρόμοι.

Όσο για το ότι κάποια αυτοκίνητα πάνε καλύτερα από τα υπόλοιπα, στα σοβαρά sims αυτό συμβαίνει γιατί έτσι γίνεται και στην πραγματικότητα.

Η εξομείωση είναι πολύ μεγαλύτερη απ' όσο φαντάζεσαι. Το δύσκολο της υπόθεσης είναι κανείς να αποκτήσει αίσθηση του αυτοκινήτου μέσα στο παιχνίδι. Αν το καταφέρεις όμως αυτό, μετά είναι σαν να οδηγείς πραγματικό αυτοκίνητο.

Δε μιλάμε βέβαια για παιχνίδια Gran Turismo, Need for Speed κλπ. Μιλάμε για συγκεκριμένους τίτλους, λιγότερο εμπορικούς, αλλά πιο "ψαγμένους".

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
Hil
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 14 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 872
Περιοχή: Π. Φάληρο/BEERLAND
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 23/4/2008, 20:38  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

πωπωωω.... Shocked
άντε να ξεκολλήσεις μετά...... Laughing Laughing

παντόφλα που θα πέφτει ε;;;;; Laughing Laughing

πολύ ωραία δουλειά πάντως..... Wink


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 24/4/2008, 12:33  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ναι σιγουρα αναφερεσαι σε σοβαρα παιχνιδια απο αυτα του εμποριου το πιο αξιοπιστο ειναι σιγουρα το grand tourismo, παντως εαν θελεις αξωμειωση στους ελληνικους δρομους ειμαι ελευθερος. Razz Razz Razz Razz

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 24/4/2008, 13:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

acgt3 Έγραψε:
το πιο αξιοπιστο ειναι σιγουρα το grand tourismo

To Gran Turismo δεν είναι sim. Είναι απλώς ένα πολύ καλό παιχνίδι Wink

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
manolis
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 10 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 391
Περιοχή: Αθηνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 24/4/2008, 21:24  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Το ειδα το βιντεακι.....πολυ καλη φαση...αλλα πιο καλη φαση ειναι να εχεις 3 οθονες και βεβαια TFT 22αρες θα ελεγα!!!!

_________________
Image

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από manolisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/4/2008, 10:31  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Έχω δοκιμάσει setup με 3 οθόνες, δε μου αρέσει. Σε μπερδεύει πολύ. Μία 22άρα ναι, καλή φάση θα ήταν, αλλά 3 δε λένε.

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 27/4/2008, 10:49  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Θέμη, το ιδανικότερο θα είναι ένας καλός projector, ακόμα κι αν είναι λίγο κουραστικός μέχρι να συνηθίσεις, γιατί το μέγεθος είναι ό,τι πιο κοντά στην πραγματικότητα.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
panos
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 20 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 158
Περιοχή: athens-petroupoli
seychelles.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 29/4/2008, 23:59  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

o projector απορρίπτεται.. χάνεις πολυ σε ανάλυση και αίσθηση, εστω και αν μεγαλώνεις πολύ την οπτική σου.

εγώ παίζω R-Factor, ειναι ισως το πρώτο "καλό" σκαλοπάτι στους "αρχάριους" sim racers μιας και εχει πολύ κάλή κίνηση. το μικρόβιο μου το κόλλησε ο αγγελος οταν με μύησε στο rfactor. που να ηξερε οτι την αλλη μερα το πρωι πήγα και πήρα τιμονια λεβιέδες και λοιπα .

στην αρχη με "απλά" αυτοκίνητα και μετέπειτα με δυνατά τετρακίνητα. τώρα ψαχνομαι με plugins για να καταφέρω long drifts με μεγάλες γωνίες. πολύ μεγάλη προκληση το όλο θέμα.

σας παραθέτω μερικά video απο το παιχνίδι.




Renault clio cup
Peugeot 405T16 pikes peak[
AE 86 drift (πρωτη μου επαφή ήταν...)




Θέμη ξέρω ότι και εσύ έπαιζες R-Factor και μαλιστα πολύ καιρό πριν. πως ειναι τo legend?

_________________
150 ειναι καλα? να τ'αφήσω?

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από panosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/4/2008, 08:28  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πάνο, δεν έπαιζα rFactor συστηματικά. Το έχω δοκιμάσει μόνο σε φίλους όταν πηγαίνω. Αυτό που έπαιζα πολύ ήταν το LFS, αλλά το S1. Μετά ήρθε το GTR και το γύρισα σε GTR/GTL/GTR2.

To GT Legends είναι πάρα πολύ καλό, είναι λίιιιιιιγο περίεργο με τα λάστιχά του, όχι όμως κάτι χαλαστικό [εκτός αν θες να ντριφτάρεις, που με εξαίρεση 1-2 αυτοκίνητα, απλά δε γίνεται]. Γενικά όμως, το παιχνίδι είναι τόσο ωραίο που το έπαιζα απλά και μόνο για να οδηγώ, έστω και πιο χαλαρά. Με κανένα άλλο sim δε μου έχει συμβεί αυτό!!

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
panos
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 20 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 158
Περιοχή: athens-petroupoli
seychelles.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/4/2008, 14:19  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Wink

το μονο που με χαλάει στο R-Factor ειναι τα physics των ελαστικών του οπου αν φανταστώ σωστα γίνεται η ιδια πατατιά με το legend. κοινώς το point brake της προσφυσης ειναι σε τέτοιο σημείο που πλέον το αυτοκίνητο απλά σβουρίζει. πάντως εχω φάει αρκετά τα μουτρα μου από τοτε που ανέβασα τα video αυτα και τουλάχιστον εχω καταφέρει να΄τιθασεύσω ως ενα σημείο την AE86. για τα υπόλοιπα αυτοκίνητα που εχω (δοξα το θεώ καθε μερα κατεβάζω) δεν εχω κανενα ιδιαίτερο παράπονο καθώς όλα λίγο πολύ σετάρονται ευκξολα μετα απο μερικους γύρους. τα drift Mod ειναι παλούκια...

το κακό ειναι πως επι χρόνια επαιζα με το keyboard και όταν πλέον κατάλαβα οτι πρεπει να το "γυρίσώ" ηταν αργα. ασε που δεν ήξερα και αν θα αξιζε τον κόπο να τα "ακουμπήσω" και ετσι περιορίστηκα σε μία logitech. τώρα απλά μετανιώνω που δεν εδωσα 150Ε παραπάνω να πάρω την 25 με το τρίτο πετάλι και gated shifter.. δε βαριέσαι.. στη γιορτη μου που θα ξαναβρώ χρόνο... Very HappyVery Happy

_________________
150 ειναι καλα? να τ'αφήσω?

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από panosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/4/2008, 16:58  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ποτέ δεν είναι αργά. Κι εγώ έπαιζα για χρόνια με το πιο φτηνό μοντέλο της Logitech. Δεν έχει σημασία. Το μόνο που χρειάζεται είναι να έχεις τιμονιέρα και να μην παίζεις με το πληκτρολόγιο.

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 30/4/2008, 19:35  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτες οι τιμονιερες που λετε, ποσε στροφες απο ακρη σε ακρη εχουν???


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
panos
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 20 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 158
Περιοχή: athens-petroupoli
seychelles.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 1/5/2008, 00:49  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

η δική μου (και φαντάζομαι οι περισσότερες) εχει 270μοιρες απο ακρη σε ακρη. βεβαια μέσα στο κάθε παιχνιδι αυτο μετατρέπεται κατα το δοκουν.

ενώ εσυ στρίβεις 40 μοίρες τα χέρια σου το τιμόνι του παιχνιδιου μπορει να γυριζει 80.

ακομα πιο ωραία ειναι τα plugin μεταβαλλομενης σχέσης οπου ενώ στην αρχή στρίβεις και αντιδρά λίγο (για τα πιο ανοιχτά κομμάτια) απο ενα σημείο και μετα αυξανεται το ratio σε μεγάλο βαθμο που φτάνει και 900μοίρες. (2 1/2 στροφες περίπου κατ αντιστοιχία) Wink

_________________
150 ειναι καλα? να τ'αφήσω?

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από panosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 1/5/2008, 01:07  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτό όμως δεν είναι κοντά στην πραγματικότητα, έτσι?

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 1/5/2008, 23:58  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτά είναι ρυθμίσεις που το αν θα είναι κοντά στην πραγματικότητα ή όχι είναι στο χέρι του παίκτη [αρκεί η τιμονιέρα να υποστηρίζει 900 μοίρες].

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
panos
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 20 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 158
Περιοχή: athens-petroupoli
seychelles.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/5/2008, 09:13  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

παντως κατι πιο κοντά στην πραγματικότητα δεν νομίζω να υπάρχει... Wink

οπως ειπα ήμουν χρονια fun των race sims και ο πιο ένθερμος υποστηρικτής του GT (σε ολες τις εκδόσεις).

δυστυχώς οταν άρχισα να ανακαλύπτω τιμονιέρες κλπ αναθεώρησα πολλα.. παρα πολλα...

το επιπεδο αληθοφάνειας και εξομοίωσης ορίζεται απο το επιπεδο της ενασχόλησής σου με το παιχνίδι και την αντίληψη του τι ειναι αληθινό και τι πλασματικο στις ρυθμίσεις που ορίζουμε Smile

_________________
150 ειναι καλα? να τ'αφήσω?

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από panosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
acgt3
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 47
Ένταξη: 27 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 1300
Περιοχή: ΚΕΡΚΥΡΑ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/5/2008, 10:15  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

το θεμα ειναι σιγουρα οτι βοηθαει σε μεγαλο βαθμο την οδηγηση στην πιστα και στην καθημερινοτητα.

_________________
YUGO GROUP N
IBIZA SXi 110HP
PUNTO GT2 200HP
PUNTO GT3 170HP
YUGO 45
PUNTO GT2 300HP
Image

Δίδυμοι Γένος:Αρσενικό Δράκος ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από acgt3Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαAIM διεύθυνσηMSN Messenger
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/5/2008, 10:49  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτό είναι σίγουρο. Και γενικώς, αξία δεν έχει τόσο ο ρεαλισμός των χειριστηρίων ή η οθόνη κλπ. Αυτό που έχει αξία είναι η προπόνηση στην οδήγηση αυτή καθεαυτή. Εκεί βρίσκεται η αξία των sims.

Τώρα, αν το τιμόνι είναι πιο γρήγορο από την πραγματικότητα, αν δεν έχεις συμπλέκτη, αν δεν έχεις μεγάλη οθόνη κλπ κλπ, ΟΚ, καλύτερα να τα είχες, αλλά αυτά δεν αλλάζουν και πολύ την εκπαιδευτική αξία των sims.

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
Sisifos
μαμά
μαμά


Ηλικία: 114
Ένταξη: 15 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 47

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/5/2008, 11:01  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πφφφ σιγά τα ωα...
Αυτά φίλε opterie τα βάζεις για να μας κομπλεξάρεις γιατί είσαι αλήτης!

Και αμα θες να ξέρεις, εγώ τα παίζω στο Gameboy και είναι πολύ καλύτερα Razz


Αιγόκερως  Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από SisifosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
panos
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 42
Ένταξη: 20 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 158
Περιοχή: athens-petroupoli
seychelles.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 2/5/2008, 12:13  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Very HappyVery HappyVery HappyVery Happy

εγω βρίσκω συναρπαστικόνα μπορώ να βρεθώ εστω και εικονικά πίσω απο το τιμόνι μιας fulvia, ενος R5 turbo 2, η ενος Group B που πολυ απλά ισως δεν θα μπορέσω ποτε στην ζωή μου να δω απο κοντα.. Wink



παρτε μια γεύση

απο το κοκπιτ ενός ford RS200 στο ring

και ενα πολύ ενδιαφέρον τεστ μεταξύ πραγματικής οδήγησης και Sim

http://youtube.com/watch?v=JwLLhKTWO14

και μια γερή δόση drift

http://youtube.com/watch?v=-siiKMLjy_Y


και για να γελάσετε λίγο .. ακουστε πως αντιδραει η ανυποψίαστη μητερα σας οταν την κουβαλατε στην πίστα... Laughing

http://youtube.com/watch?v=82d4nX42_zc

_________________
150 ειναι καλα? να τ'αφήσω?

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Κόκορας ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από panosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΑποστολή emailMSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες