Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
HomoR
μαμά
μαμά


Ηλικία: 48
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 6

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 4/1/2006, 16:36  Θέμα δημοσίευσης:  Xronia polla Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Χρόνια πολλά , καλή χρόνια και κάθε επιθυμία να γίνει πραγματικότητα για τον καθένα ξεχωριστά.
Παρόλο που δεν συμμετέχω στον δικτυακό τόπο του ΤΑRMAC τον παρακολουθώ και έχω τις καλύτερες εντυπώσεις , το ότι δεν συμμετέχω πλέον ενεργά , η θα συμμετέχω κατά επιλογή , και απλά πλέον είμαι παρατηρητής (και όχι μόνο από το TARMAC) είναι μια απόφαση την όπια την πήρα τους τελευταίους μήνες.
Σήμερα λοιπόν που μπήκα στο τριακοστό έτος της ηλικίας σκέφτηκα τα ποσά αποκόμισα από τον χώρο του μηχανοκίνητου…
Καταρχάς έμπειρες ..και γνώσεις οι οποίες με βοήθησαν και παραπέρα. , κάποιες καλές γνωριμίες και φίλιες ..και είδα ότι « από μέσα « τα πράγματα δεν είναι και τόσο ρόδινα..
Τους τελευταίους μήνες διαπίστωσα και ο ίδιος ότι ο χώρος βρίθει από ανθρώπους , άσχετους και σχετικούς οι οποίοι κάνουν τα πάντα για βγάλουν χρήματα…και που το καταφέρνουν καλά ομολογουμένως ..εις βάρος του ερασιτέχνη , χομπιστα , ρομαντικού…
Δυστυχώς μένουν ατιμώρητοι…είτε γιατί έχουνε γερές « πλάτες « είτε γιατί ..έτσι βολεύει κάποιους..
Είδα τα συμφέροντα και το πώς μεροληπτούνε οι ιθύνοντες από τον μεγαλύτερο έως τον μικρότερο υπέρ κάποιων αγωνιζόμενων και ανθρώπων του σιναφιού τους.. διαπίστωσα πως είναι να είσαι ο κύριος «πάντα λάθος « επειδή δεν ήσουνα « δικός « τους…
Είδα πως δυστυχώς για να ασχοληθείς ενεργά με το χώρο πρέπει η να έχεις βαθιά τσέπη η αστείρευτα αποθέματα ρομαντισμού και επίμονης , πράγματα που εγώ πια όσο έχει να κάνει με το αυτοκίνητο γενικότερα μου τελειώσανε..
Για να το πω απλά.. βαρέθηκα!
1000 φορές να «drifto πληκτραρο « , να πάω σε έναν αγώνα αυτοκίνητου τη χρόνια…και να συμπαραστέκομαι σε κάποιους φίλους σαν συμμετέχων σε διοργανώσεις τους..
Αλλά ποτέ δεν θα γίνω μαριονέτα κάποιων η οποίοι έκαναν τον χώρο του αυτοκίνητου για λίγους…
Δεν υπάρχουν βέβαια μόνο άσχημα…κέρδισα καλές φίλιες και γνωριμίες( κάποιες δεν είναι πια εδώ )…έμαθα πράγματα πάνω στο αυτοκίνητο και πέρασα κάποιες στιγμές αξέχαστες που θα τις θυμάμαι για πάντα.. και ίσως για αυτό δεν έχω αποχωρήσει τελείως ..είτε γιατί δεν θέλω να χάσω επαφές.. είτε γιατί θέλω να σταθώ κοντά σε αυτούς τους χαζό ρομαντικούς…και εγώ δεν ξέρω τελικά γιατί.
Κλείνοντας.. πέρα από τις κλασικές ευχές ..θα ήθελα να κάνω μια ευχή σε όλα τα παιδία που στηρίζουν καθημερινά το TARMAC..
Καλό κουράγιο και καλή δύναμη ..και προσέξτε κάποιον γιατί σας τρώει το φαγητό στα κρυφά ,χεχε
Άντε και χρόνια πολλά.

Δημήτρης Μπιστιολής.


Αιγόκερως  Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από HomoRΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
asyrigos
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 49
Ένταξη: 17 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 115

japan.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 4/1/2006, 20:23  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Ενδιαφέρον. Καταρχήν καλώς ήρθες και να ευχηθώ καλή χρονιά με υγεία σε σενα αλλά και σε όλα τα μέλη του TARMAC!!

Μακάρι να ερχόσουν σε μια από τις συναντήσεις μας και να συζητούσαμε αυτό το πονεμένο θέμα των αγώνων και του χώρου γενικότερα από κοντα. Αρκετές φορές το έχουμε κάνει και πάντα στο ίδιο αποτέλεσμα καταλήγουμε: ότι θέλει βαθειές τσέπες δυστυχώς.

_________________
2002 MR-S L(ift) edition
VVTL-i inside
--------------------
"Men with guts attack the corners!" Keitchi "Dori Dori" Tsuchiya

Λέων Γένος:Αρσενικό Τίγρης ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από asyrigosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες