Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
johanndelta
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/1/2010, 17:33  Θέμα δημοσίευσης:  Formula Saloon... Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Απο ΣΟΑΑ:

Αγαπητοί φίλοι-συναθλητές

Σας ενημερώνουμε ότι μετά από πρόταση του Συνδέσμου Οδηγών Αγώνων Αυτοκινήτου, και από πολύμηνες διαπραγματεύσεις δημιουργήθηκε και στην Ελληνική Αγωνιστική πραγματικότητα μια κατηγορία με πάρα πολλές τεχνικές ελευθερίες.

Η κατηγορία αυτή ονομάζεται FORMULA SALOON και η μόνη ουσιαστική δέσμευση είναι τα αδιαπραγμάτευτα μέσα ασφαλείας προδιαγραφών FIA.

Στην κατηγορία FORMULA SALOON θα γίνονται δεκτά αυτοκίνητα χωρίς ομολογκασιόν με πάρα πολλές τεχνικές ελευθερίες για τις οποίες θα ενημερωθείτε σύντομα από το τεχνικό κανονισμό που θα δημοσιευθεί στην ιστοσελίδα της ΕΘΕΑ. Oι αγώνες της κατηγορίας αυτής θα προκυρηχθούν παράλληλα με το πρωτάθλημα Ταχύτητας 2010 και θα οργανώνονται συμφωνα με τους κανονισμούς των αγώνων ταχύτητας.

Η κατηγορία αυτή φιλοδοξεί να στρατολογήσει αξιόλογους οδηγούς και αυτοκίνητα ικανά να προσφέρουν πληθωρικό θέαμα και που ως τώρα δεν έβρισκαν τον στίβο να φιλοξενηθούν λόγω ασυμφωνίας της τεχνολογίας που εξέλιξαν με τα δελτία αναγνώρισης .


Για το Δ.Σ του ΣΟΑΑ
Γ. Κοσμοπουλος

Επιτελουουους... Και τωρα ο καθενας μπορει να τρεξει με ο,τι θελει, αρκει να εχει τα μετρα ασφαλειας. Wink


  
splitapsou
Τούμπανο
Τούμπανο


Ηλικία: 45
Ένταξη: 07 Δεκ 2005
Δημοσιεύσεις: 1138

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 21/1/2010, 19:13  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

αναμένω λεπτομέριες....

_________________
Image

Ges Takounao Cala Costa .... kai exo ipomoni...

Παρθένος Γένος:Αρσενικό Άλογο ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από splitapsouΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/1/2010, 10:20  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

ego εχω αρρωστησει απο εχθες που το εμαθα.
ψαχνω λεπτομεριες κ κοιταω πως θα γινει να βρω ενα χορηγο κατι να καλυψει λιγο να κανω εστω τους 3 αγωνες Τριπολη πχ !! Sad

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
johanndelta
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/1/2010, 15:02  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πετρο λογικα δεν θα εχει τον ιδιο αριθμο γυρων με τις κανονικες κατηγοριες και μαλλον θα ειναι "κυπελο" και οχι πρωταθλημα.
Με λιγους γυρους δεν θα εχεις καμια τρομερη καταπονηση στο αυτοκινητο. Το θεμα ειναι οτι η κατηγορια ειναι "καραopen" οποτε -ειδικα στους πρωτους αγωνες- σας κοβω ολους μεσα μαζι -δλδ 7οειδη,evoειδη και κανονικα hatch- οποτε θα γινεται της κακομοιρας.

Οπως και να εχει ειναι μια σημαντικη εξελιξη η οποια -ευελπιστω- να τραβηξει καποιο κοσμο ο οποιος ειτε θα μεταπηδησει αργοτερα στις κανονικες κατηγοριες ή θα ενισχυσει περεταιρω τη forumla saloon ετσι ωστε να γινουν μεγαλυτεροι διαχωρισμοι στις κλασεις. Ελπιαζω να ερθει κοσμος παντως, γιατι ειναι κριμα να δινετε τοσα πολλα χρηματα για να φτιαξετε τερατα τα οποια κανουν 3γυρα στο καρτοδρομο. Αμαρτια απο το θεο...


  
opterios
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 44
Ένταξη: 18 Απρ 2006
Δημοσιεύσεις: 606
Περιοχή: Αθήνα
blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 22/1/2010, 17:15  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αυτοί που έχουν πολλά χρήματα δεν έχουν ανάγκη. Το θέμα είναι ότι όσοι δεν έχουν, ούτε στην open μπορούν να τρέξουν.

Λέγοντας βέβαια το παραπάνω, δε θέλω σε καμία περίπτωση να απαξιώσω την κίνηση, που κι εγώ, όπως κι εσύ Γιάννη, θεωρώ ότι είναι μία θετικότατη εξέλιξη. Αν θα πετύχει ή όχι δεν ξέρω, αλλά σίγουρα είναι πολύ καλό το ότι κινήθηκαν επιτέλους τα πράγματα και μπράβο σε όσους συνετέλεσαν για αυτό!

_________________
ImageImage

Τοξότης Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από opteriosΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN MessengerICQ Αριθμός
skinboy
1o στάδιο
1o στάδιο


Ηλικία: 46
Ένταξη: 07 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 141

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 25/1/2010, 16:15  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

to Προβλημα μου δεν ειναι η καταπονηση ουτε το ποια αμαξια θα ειναι συναθλητες, ουτε το αποτελεσμα...¨Sad
ειναι μονο το αυξημενο ξαγνικα κοστος το οποιο πρεπει να καλυφθει καπως.
κ εμενα δεν μου αρεσει να κανω 3 γυρους μονο, αλλα κ απο την αλλη ευελπιστω οτι πχ τριπολη, θα ειναι αγωνας των 10 γυρων πχ γιατι 8-10 κατι γινεται ποιο κατω ειναι λιγο , πρεπει εκτος απο το να ειναι open Η Βελτιωσεις, να φανουνε κ ποιες ειναι αντοχης, ετσι πιστευω .
τωρα θα δουμε περιμενω να δω κανονισμο (κ τι διπλωμα χρειαζεται γιατι εγω εχω για παιδιες βγαλει παλι για φετος) κ αν προλαβαινω να οργανωθω μεχρι τον πρωτο αγωνα (το βλεπω παααρα πολυ χλωμο ομως)

_________________
Punto HGT SC Evo

Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Φίδι ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από skinboyΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
johanndelta
Επισκέπτης






ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 25/1/2010, 17:38  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Πετρο επειδη παντου υπαρχει ενας μυθος, μηπως το ιδιο ισχυει και για την αντοχη;

Εχω κανει 8 (eight, acht, otto, huit, οκτω ρε παιδι μου) αγωνες με ενα 106 το οποιο σε ολα τα κομβικα του σημεια -ημιαξονια, φρενα, ψαλιδια, σασμαν, δισκο- ειναι ΜΑΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!

Οι ζημιες μου ειναι μονο στα ψαλιδια -θελει με καλα συνεμπλοκ-, εχω φαει ενα ημιαξονιο, το δισκοπλατω τωρα αρχισε να μη τα λεει καλα, απο φρενα οι δισκοι ειναι ακομα ΟΚ και μονο 2 φορες εχουν μπει τακακια OMP και το μοτερ δεν καιει ουτε μια σταγονα λαδι ενω το σασμαν εχει μονο ενα θεμα στο κατεβασμα σε 2α που μου ειναι αχρειαστη... Δεν μπορω να καταλαβω αυτο το φοβο...


  
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες