Συχνές Ερωτήσεις  •  Αναζήτηση  •  Αρχική Σελίδα  •  Forum  •  Album  •  Επιλογές  •  Εγγραφή  •  Προφίλ  •  Συνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σας  •  Σύνδεση
 
 
Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας

Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Συγγραφέας Μήνυμα
Samurai
μαμά
μαμά


Ηλικία: 44
Ένταξη: 01 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 5

greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 15:48  Θέμα δημοσίευσης: Grrrr ! ΠΑΡΑΠΟΝΑ ΑΝΑΒΑΣΗΣ ΡΙΤΣΩΝΑΣ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Καλησπερα σε ολα τα μελη.Καταρχας να σημειωσω πως ηταν αλλος ενας καλος αγωνας ομως υπαρχουν μερικα παραπονα.

Μηπως τελικα υπαρχει ενα κομπλεξ απο τους παλιους οδηγους? Μηπως τελικα εκτος απο τους υιους (λεγομενους junior) δεν πρεπει να παιρνει μερος κανενας αλλος απο 24 ετων και κατω που κανει παρα πολυ καλους χρονους και τρομερη οδηγηση εχοντας το αυτοκινητο συνεχεια στα ορια?

Βλεπετε οτι ειμαι αγανακτησμενος γιατι προκειται για γνωστο μου και οσο να'ναι χτυπαει χειροτερα.Στον αγωνα της Ριτσωνας λοιπον για αλλη μια φορα εκαναν ενσταση στον "22 αχρονο πιτσιρικα με το καλο χερι και τους καλους χρονους" και τον ακυρωσαν γιατι το ανοιγμα των πιστονιων, απ'οσο μου εδωσε να καταλαβω πανω στην ταραχη του, ηταν κατα μισο (ΑΚΡΙΒΩΣ) χιλιοστο μεγαλυτερο.Για πειτε μου γιατι πχ. στον Κυρκο Junior (ειναι τυχαιο το ονομα πιστεξτε με) δεν εχει γινει ποτε ενσταση επανελλημενα? Επειδη ειναι γιος του μεγαλου Κυρκου?
Δεν ειναι η πρωτη φορα που γινεται αυτο και δεν θα το εκανα θεμα αν δεν υπηρχαν και απειλες παραλληλα με τις ενστασεις.

Μηπως τους πηραζει ξαναλεω οτι ενας 22αχρονος πιτσιρικας απο το πουθενα, ο οποιος δεν εχει σπονσορες,δεν εχει μηχανικους αλλα το φτιαχνει ολο μονος του, εχει υποστηριξη μονο απο την οικογενεια του και απο τους φιλους του, κανει τους χρονους των κυπελλων????


Αυτα και πιστευω την επομενη φορα να τον αφησουν στην ησυχια του. Mad

_________________
X-Ljunior
No Mitsu??? No Car!!!
Image

Αιγόκερως Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από SamuraiΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
vaggelis
μαμά
μαμά


Ηλικία: 41
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 6

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 18:33  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Βασιλη οι κανονες υπαρχουν για να συμμορφωνομαστε μαζι τους ολοι ανεξαιρετως. Το οτι ο φιλος σου ηταν παρανομος δεν εχει σχεση με το αν εκανε καποιος ενσταση στον Κυρκο junior. Αλλο το ενα και αλλο το αλλο. Απλα διαβαζε και αλλα φορα πχ 4Τ και θα δεις οτι δεν λυνουνε μονο τον φιλο σου αλλα ακυρωνουνε και αλλους οδηγους για ακομα πιο ασημαντες παραβασεις


Τοξότης Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από vaggelisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 18:39  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Κάπως έτσι ειναι φίλε μου δυστυχώς....Sad με θλίβει και μένα αυτό το γεγονός πραγματικά....αλλα αυτό ήταν έτσι ανέκαθεν.....όποιος έχει το χρήμα και το όνομα έχει και την δύναμη να αποκλείσει κάθε ενδεχόμενο κύνδυνο.......Και θές να σου πώ και το χειρότερο?Ίσως την επόμενη φορά όχι μόνο δεν θα τον αφήσουν στην ησυχία του αλλά να τον αποκλείσουν απο τους αγώνες πρίν προλάβει να τρέξει και κάνει χρόνους απειλιτικούς και ίσως καλύτερους απο αυτούς που έχουν το όνομα.......και εδώ κολλάει το ρητό "άλλος έχει το όνομα και άλλος την χάρη...."
Καλή δύναμη στο παιδί πάντως, θέλει πραγματικά να έχει γερό στομάχι.


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 18:48  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Βαγγέλη μπορεί να έχεις ως ένα βαθμό δίκιο αλλα ότι γίνονται "πιτσικουλιές" και διάφορες άλλου είδους παρανομίες στους αγώνες στα παρασκήνια αυτό δεν μπορεί να το αμφισβητήσει κανείς....Ο δυνατός "κερδίζει" ο "αδύνατος" χάνει....Οι μικροί και νέοι οδηγοί καλό θα ήταν να τρέχουν για να το ευχαρηστηθούν και να μην στοχεύουν στην νίκη φανερά γιατί όποιος νέος κερδίσει θα του κάνουν φύλλο και φτερό το αμάξι μόνο και μόνο για να τον αποκλείσουν έστω και με την μικρότερη και πιο αστεία "παρανομία"....ενώ αν κερδίσει ένα όνομα δεν τρέχει τίποτα......


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
vaggelis
μαμά
μαμά


Ηλικία: 41
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 6

blank.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 18:56  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Μανο ολα αυτα καλα ειναι που λες αλλα ειναι τελειως υποθετικα. Κατ αρχην ο καθενας μπορει να κανει ενσταση.....αρκει βεβαια να πληρωσει το παραβολο αν την χασει....οι κανονες ειναι κανονες....αν καποιος κανει παρανομια τοτε κοβεται.
Επισης ο Κυρκος ο μεγαλος ειχε αποκλειστει απο το Ολυμπιο φετος για ενα σωληνακι τουρμπο αλλα και τον Βωβο νομιζω τον εχουν λυσει 2 φορες φετος....αρα μην ειμαστε τοσο καχυποτποι. Το οτι καποιοι ΙΣΩΣ ειναι παρανομοι αυτο δε δικαιολογει καμια παρανομια/παρατυπια


Τοξότης Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από vaggelisΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
Jimmy_Caesar
Administrator
Administrator


Ηλικία: 56
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 3060
Περιοχή: Πειραιάς
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 19:52  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Εγώ πάντως Βασίλη αν ήμουν παράνομος έστω και για μισό (ή και λιγότερο) χιλιοστό, το ήξερα δεν το ήξερα, δεν θα είχα κανένα μα κανένα παράπονο και θα φρόντιζα τον επόμενο αγώνα να μην έδινα κανένα δικαίωμα, να έκανα τους χρόνους που μπορούσα και να έπαιρνα άξια τη θέση που μου αρμόζει.

_________________
Fun Is Not A Straight Line

Σκορπιός Γένος:Αρσενικό Αίγα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από Jimmy_CaesarΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
_-MaNo$-_
3ο στάδιο
3ο στάδιο


Ηλικία: 48
Ένταξη: 30 Σεπ 2005
Δημοσιεύσεις: 707
Περιοχή: Aθηνα Χαλανδρι
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 20:29  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

vaggelis Έγραψε:
Μανο ολα αυτα καλα ειναι που λες αλλα ειναι τελειως υποθετικα. Κατ αρχην ο καθενας μπορει να κανει ενσταση.....αρκει βεβαια να πληρωσει το παραβολο αν την χασει....



Εκεί που είναι το τρίκ ειναι σαυτό που έγραψες πιο πάνω, δλδ να πληρώσει τα παράβολα....και νομίζω και την εργασία λυσίματοςκαι δεσίματος του μοτέρ...αυτά ένας που δεν έχει σπόνσορα και είναι και νέος και χωρίς πολλά χρήματα το σκέφτεται πολύ για να κάνει την ένσταση.......
Mε όλα τά άλλα που λές συμφωνώ απόλυτα Βαγγέλη! Smile
Επίσης συμφωνώ και με τον Δημήτρη απόλυτα.Γιατι μισό χιλιοστό μεγαλύτερα πιστόνια είναι κάποια ελάχιστα κυβικά παραπάνω που μπορεί να σημαίνει παραπάνω ιπποδύναμη απο την προβλεπόμενη....Όμως το ότι υπάρχει το ύφάκι του παλιού που υποβαθμίζει και κατακρίνει τον νέο και προσπαθεί να τον μειώσει αυτό το έχω ακούσει απο πολλούς..


Ζυγός Γένος:Αρσενικό Γάτα ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από _-MaNo$-_Επισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςΕπίσκεψη στην ιστοσελίδα του ΣυγγραφέαMSN Messenger
bril
2ο στάδιο
2ο στάδιο


Ηλικία: 41
Ένταξη: 20 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 339
Περιοχή: ΚΥΨΕΛΗ
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 16/12/2005, 23:51  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Αντι να χαιρονται που ερχονται νεα παιδια να τρεξουν στους αγωνες, με ταλεντο και μερακι τους πολεμανε?! Παντως απο οτι εχω καταλαβει και εγω, υπαρχει κλικα και δυσκολα σε δεχονται. Τωρα αν εχεις πολλα λεφτα,γνωριμιες ή τον μπαμπα, αλλαζει το πραγμα. Αλλα αν το καλοσκεφτουμε παντου ετσι δεν ειναι?
Παντως οι πολυ γνωστοι αγωνιζομενοι εχουν ενα υφακι περιεργο προς τους νεους. Την εχουν δει καπως, εχουν ψωνιστει λιγο. Και μαλιστα μερικοι κανουν και εκπομπες και στην τηλεοραση.
Ολα αυτα ειναι προσωπικη μου γνωμη, απ'οσα εχω δει πηγαινοντας σε αγωνες σαν απλος θεατης. Εχω δει και αλλους πασιγνωστους παλι οδηγους και με εκπομπες στην τηλεοραση, που αντιθετως ηταν πολυ ενταξει και προθυμοι να βοηθησουν κι'ολας τους νεους.
Αυτο για να μην γενικευουμε τελειως τα πραγματα και να τα λεμε οπως ειναι.


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από brilΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματος
MichalisCorsa
μαμά
μαμά


Ηλικία: 41
Ένταξη: 09 Οκτ 2005
Δημοσιεύσεις: 9
Περιοχή: Αθήνα
greece.gif
ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: 17/12/2005, 12:00  Θέμα δημοσίευσης:  (Δεν υπάρχει θέμα) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματοςΚατώτατο σημείο της σελίδαςΕπιστροφή στην κορυφή

Στους αγώνες υπάρχει μια "κλίκα" αλλά τα πράγματα δεν είναι τόσο σκληρά όπως τα λέτε. Αν είσαι νόμιμος βάση της κατηγορίας σου δεν έχεις τίποτα να φοβάσαι, όποια ένσταση και να σου κάνουν

Samurai για κάνε τον υπολογισμό γι'αυτο το μισο χιλιοστο που αναφέρεις..... Η διάμετρος Χ διαδρομή του 106 είναι 78,5mm Χ 82mm που σημαίνει κυλινδρισμό 1586,79cc (1587 στα χαρτια). Με μίσο χιλιοστό παραπάνω, δηλάδή 79mm Χ 82mm ο κυλινδρισμός ανεβαίνει στα 1607cc. Ακόμα και Α/6 να ήταν το αυτοκίνητο (οπου εκεί επιτρέπεται το ρεκτιφιέ για να αυξήσεις τη διάμετρο με την προυπόθεση οτι δεν υπερβένεις το κυλινδρισμό της κατηγορίας που ανήκεις) πάλι εκτός θα ήταν. Πόσο μάλλον στην Ν/2 που το μοναδικό που δικαιολογειται είναι μια διαφορά της τάξεως 0,1mm απο την αρχική του εργοστασίου (τόσο είναι και το πρώτο πάσο στους κυλίνδρους απο ρεκτιφιέ).
Εαν το φτιάχνει μόνος του όπως λές θα πρέπει να ξανακοιτάξει την homologation του Peugeot για να μην βγαίνει παράνομος άλλη φορά. Επείδη δεν το ξέρω το παίδι μπορώ να δεχτώ οτι ίσως το έκανε κατα λάθός... αλλά από την στιγμή που αποδείχτηκε παράνομός τότε δεν μπορούμε να πούμε τίποτα. Εφόσον θεωρεί την απόφαση αδική μπορεί να κάνει έφεση.... αν δεν τη κάνει τότε ίσως ο ίδιος να ξέρει οτί μάλλον κάτι έχει κάνει λάθος. Επίσης για να πάνε και να τον ελέγξουν μόνο για τον κυλινδρισμό σημαίνει οτι κάποιος κάτι ήξερε, και γι'αυτο έκανε την ενσταση αυτή.

Οπως λέει και ο Βαγγελης, στους αγώνες δεν έλεγχονται μόνο οι άγνωστοι πιτσίρικάδες αλλά και τα μεγάλα όνοματα.


Υδροχόος Γένος:Αρσενικό Σκυλί ΕνεργόςΠροσωπική Γκαλερί από MichalisCorsaΕπισκόπηση του προφίλ των χρηστώνΑποστολή προσωπικού μηνύματοςMSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:      
Δημοσίευση νέας  Θ. ΕνότηταςΑπάντηση στη Θ. Ενότητα Επισκόπηση προηγούμενης Θ. ΕνότηταςEmail σε έναν Φίλο.Κατάλογος μελών που έχουν επισκεφθεί αυτό το θέμαΑποθήκευσε αυτό το δημοσίευμα σαν αρχείοPrintable versionΣυνδεθείτε, για να ελέγξετε την αλληλογραφία σαςΕπισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας

Επισκόπηση επόμενης Θ. Ενότητας
Επισκόπηση προηγούμενης Θ. Ενότητας
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ΄αυτή τη Δ. Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ. Συζήτησης
Εσείς δεν μπορείτε να προσθέσετε Συνημμένα αρχεία σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση
Εσείς δεν μπορείτε να κάνετε μεταφόρτωση αρχείων σ΄ αυτή τη Δ.Συζήτηση


Ασφάλεια Πινάκων

25470 Επιθέσεις που εμποδίζονται
Powered by phpBB2 Plus, phpBB Styles and Kostenloses Forum based on phpBB © 2001/6 phpBB Group
FI Theme :: Mods and Credits :: Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες